Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlanátok?

Milyen könyveket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok, és igen, saját magam szórakoztatására olvasok. Izgalmas, élvezhető könyveket szeretnék olvasni, de emellett szeretném hogy javuljon a szókincsem, jobban tudjak fogalmazni stb..


A műfaj gyakorlatilag mindegy, fantasy közül nekem az Eragon (leginkább 1-3. rész) tetszett:)


2013. máj. 28. 15:38
1 2
 1/14 anonim válasza:
J.Robert King: A végzet pereme (fantasy) :)
2013. máj. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 sKillEr96 ***** válasza:
Darren Shan: Demonmester (fantasy)
2013. máj. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

Darren Shan: A vézna hóhér

Darren Shan: A Rémségek Cirkusza

D. S. az egyik legszínvonalasabb kortárs író (vagy A legszínvonalasabb). Tartalmilag és szókincs, megvalósítás szempontjából egyaránt toronymagasan kiemelkednek a művei.


A nem kortársak közül ajánlom Jules Vernét, aki szórakoztató, kalandos, izgalmas, mégis színvonalas, és fejlődésnek is jó. Valamint Rejtő Jenőt, az örök klasszikust, szerintem minden idők legeslegnagyobb íróját.

2013. máj. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%

Darren Shan meg a színvonal, heh.


Neil Gaiman: Amerikai istenek, Sosehol

Robin Hobb: Orgyilkos-trilógia

László Zoltán: Nagate

Brandon Sanderson: Elantris

2013. máj. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Justin Cronin: A szabadulás
2013. máj. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Gaiman tényleg jó. :) Mondjuk én angolul olvasom, de nem lényeg. A Soseholt most fejeztem be 1-2 hete, az Amerikai isteneket pedig tegnap vettem meg. Ami viszont szerintem az egyik legjobb könyv, az tőle és Pratchett-től az Elveszett próféciák. Kegyetlen jó.

Vagy Douglas Adamstől a Galaxis útikalauz stopposoknak.

Stephen Fry könyveit is nagyon bírom, de azok neked nem biztos, hogy tetszenének... Esetleg a Csináljunk történelmet.

2013. máj. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az Elveszett próféciák tényleg zseniális, azon mindig szétröhögöm magam. De hát Pratchett-nek van humora, Gaiman meg tud írni, úgyhogy mit is várunk.
2013. máj. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én, a megrögzött kultúrsznob, aki 15 évesen Tolsztojt olvasott és Hemingwayt, a kortárs írók többségét mélységesen megvetem. Nagyon kevés kivétellel, akiknek az egyike Darren Shan. Vannak kevésbé jól sikerült művei is (a Démonvilág sorozat), de összességében le a kalappal előtte. Méltán említem együtt olyan nevekkel, mint Tolsztoj és Hemingway.


Terry Pratchett is jó, nekem az Érdekes idők, A mágia színe és a Fegyvertársak a kedvenceim tőle. Az átlagnál magasabb röptű és elvontabb fantasy-szatírák, de valóban szórakoztató, humoros és színvonalas.


Douglas Adams nem az én világom, de a maga nemében jó, és a humora valamelyest hasonlít Terry Pratchettéhez. Ha kedveled a sci-fiket, megpróbálkozhatsz vele.

Bár Adams legnépszerűbb sorozata a Galaxis útikalauz stopposoknak, én jobban kedvelem a Dirk Gently könyveket, amely nem sci-fi, hanem fantasy elemekkel kevert humoros krimi (a főszereplő egy "holisztikus magándetektív").

2013. máj. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

George R. R. Martin: A Tűz és Jég dala sorozat (egyszerűen imádom,letehetetlen)

Rick Riordan: Percy Jackson és az olimposziak 1. – A villámtolvaj (hidd el nem bánod meg )

Stephen King: Boszorkánylány (egyik kedvencem)

Vladimir Nabokov: Lolita (ezzel aztán javul a szókincsed :D

Maupassant: Egy asszony élete (nagyon jó!)

Arthur Golden: Egy gésa emlékiratai (letehetetlen)

Arnon Grunberg: Tirza (fordulatos,izgalmas)

14/L :)

2013. máj. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm!:)
2013. máj. 29. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!