Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok jó sci-fi vagy...

Ajánlanátok jó sci-fi vagy fantasy könyveket?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 26. 16:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Sci-fi: Arthuc C Clark könyvek

Fantasy: A song of ice and fire sorozat (Game of Thrones könyvek)


De annyi ilyen létezik, hogy oldalakon keresztül lehetne sorolni a címeket.

2013. ápr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Asimov regényei, történetei

Frank Herbert Dűne sorozata és más regényei

Harry Harrison Éden trilógiája

Philip K. Dick regények (Ubik, Az ember a fellegvárban, Istenek inváziója)

Joe Abercrombier: Első Törvény trilógia

Anne Rice Vámpírkrónikái és más regények


moly.hu oldalon nézz körbe, rengeteg vélemény és ajánlás

2013. ápr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Steven Eriksontól a Malazai bukottak regéje sorozat, eddig hét kötet jelent meg magyarul. Az egyik, ha nem A legzseniálisabb kortárs fantasy sorozat. Sci-fiből Isaac Asimov minden egyes műve kötelező, különösen az Én, a robot.
2013. ápr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :D
2013. ápr. 27. 10:45
 5/14 anonim ***** válasza:

Darren Shan: a vézna hóhér

Darren Shan vámpíros sorozata

(sötétek és tanulságosak)


Terry Pratchett könyvei, pl. A mágia színe - humoros fantasy


Hány éves vagy amúgy?

2013. ápr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez az-e, de Suzanne Collins Az Éhezők Viadala című könyve nagyon-nagyon jó, le sem lehet tenni. :) Aztán ott van Darren Shan vámpír könyvek sorozata (ahogy előttem mondták) és a démonvilág, de csak akkor, ha bírod a gusztustalan dolgokat, mert az elég sok van benne, én speciel majdnem hánytam egy résznél, de amúgy az is jó, Joss Stirlingtől a Lélektársak...
2013. ápr. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Darren Shan démonos sorozata a kevésbé jól sikerült művei közé tartozik (ez a legkevésbé jól sikerült műve szerintem), bár ha nagyon rákattansz DS-re, elolvashatod ezt is. De a többivel kezdd, semmi esetre se a démonossal.
2013. ápr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
16 vagyok :)
2013. ápr. 28. 19:54
 9/14 Répási Vendel ***** válasza:

Hannu Rajanemi: Kvantumtolvaj (my favorit forever)

Pat Walsh: Crowfield átka

Catherien Fisher: Incarceron

Dmitry Glukhovsky: Metro 2033

Neil Gaiman: A temető könyve, Csillagpor, Sosehol

Catherin M. Valentine: A lány, aki körbehajózta tündérföldet, Marija Morevna és a halhatatlan

Pintér Bence-Pintér Máté: A szivarhajó utolsó útja

Izing Róbert: Támadás az űrből! a nagy Budapesti ufóinvázió

És Brandon Saunders : Ködszerzet könyvsorozat, Elantris

2013. máj. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Számomra a sci-fi nagy alakjai Isaac Asimov, Arthur C. Clarke, Frank Herbert. Amiket nagyon szeretek, és szerintem "kezdőknek" is élvezhető:

*Asimov: Én, a robot (9 novellából álló novelláskötet)

*Asimov: Alapítvány, Alapítvány és Birodalom, Második Alapítvány (Alapítvány-trilógia)

*Orson Scott Card: Végjáték (Ender's Game)

*Arthur C. Clarke: 2001 Űrodüsszeia (van belőle film is, szigorúan csak a könyv után nézd meg!)

*Arthur C. Clarke: Randevú a Rámával (ez mondjuk kockázatos, van, akinek nagyon nem tetszik)

*Frank Herbert: Dűne (elég sok filozófia van benne, kicsit néhol nehéz olvasmány)

*Larry Niven: Gyűrűvilág, illetve, ha tudsz angolul olvasni, akkor a Neutron Star c. novelláskötet (ő a legkönnyedebb a felsoroltak közül)


Asimov amúgy a könyvei nagy részét összedolgozta egy hatalmas, "Alapítvány-Birodalom-Robot Univerzum" c. történetfolyammá, ami szintén nagyon jó, de a két alappillér (amiket korábban írtam) szerintem kiemelkedik közülük. Ha rákapsz az ízére, nagyon ajánlom a Szukits kiadó gondozásában megjelent Encyclopedia Galactica sorozatot, 5 hatalmas tégla, de benne van az egész ciklus. :) Ha jobb szeretsz kisebb könyveket olvasni külön, akkor is vedd meg az első kötetet, mert nagyon sok olyan novellát tartalmaz, ami gyakorlatilag nem elérhető máshol. (Kivéve a "Robottörténetek" c. novelláskötetet, de azt aranyáron mérik, és abban sincs benne minden.)


Egyik felsorolt mű sem mai csirke, de nekem ez a klasszikus éra jobban bejön, mint a manapság megjelenő művek java. :)

2013. máj. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!