Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok jó fantasy regények...

Mondanátok jó fantasy regényeket, novellákat? Hasonlóakat, mint a Vaják (witcher)

Figyelt kérdés

2013. márc. 21. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem ismerem a Vajákot, de jó fantasyt olvashatsz pl.: Tolkientől (A Gyűrűk ura szerzője, nagyon sok regénye van, igazi klasszikus), vagy személy szerint nekem nagyon tetszik Paolini Örökség ciklusa (Eragon, Elsőszülött, Brisingr, Örökség).
2013. márc. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem Tolkien regényeit nézd meg. Nekem nagyon tetszett mind, egytől egyig. Most Coelho-tól fogom elolvasni Az alkimistát. Ahogy így kicsit belenéztem, épp nekem való :) Nem igazán fantasy jellegű, kicsit tudományos.
2013. márc. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Márciuska ***** válasza:

Nem ismerem a Vajákot, de elolvastam róla pár kritikát. Szerintem próbáld meg Tad Williamset! A Virágok háborúja tetszett, egészen rendkívüli világot talált ki, de jó a Shadowmarch tetralógia is, kicsit hagyományosabb, annak viszont csak az első két része jelent meg magyarul.

Én nem szerettem, de a húgomnak tetszett Clive Barkertől a Korbács. Barker a fantasy és a horror határán egyensúlyoz, nagyon kalandos, de néhol hátborzongató (nekem néha gyomorforgató) a sztori. Viszont tagadhatatlan, hogy nagyon tud írni a fickó.

Esetleg ajánlom még Ursula K. LeGUin szigetvilág-történeteit. Hagyományos varázslós fantasy, de kicsit borongósabb hangulattal. Ami még tetszett, az Raymond E. Feist Résháború-sorozata (Mágus, Tanítvány, Ezüsttövis, Sethanon alkonya). Állítólag jó még Orson Scott Cardtól a Teremtő Alvin sorozat is. Én csak a Múltfigyelőket olvastam tőle, az időutazós, de nagyon ott van a szeren!

2013. márc. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!