Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti tovább olvasnátok? érdemes...

Ti tovább olvasnátok? érdemes megírnom? Milyen címet adjak neki?

Figyelt kérdés

Terveztem egy regényt!Még nem írtam meg mert egy másikat írok,de le írom a tartalmát érdemes-e belekezdenem.

A régi korba játszodik.

És szerintetek milyen címet adjak neki?


Grogen kapitány hajóútra indul a csapatával.Grogen kapitány lánya (Georgina) aki elég bátor,és vakmerő apja tudtával felszáll a hajóra.Beöltözik fiúnak Jack Poris néven indul útnak.Egyszer a hajót megtámadja egy másik hajó úti emberek bombáznak.A hajó szét robban mindenki meghal kivéve a kapitány lánya.Georgina egy parton ébred fel,nem tudja hol van a partra érkezik egy hajó.A lány felismeri a hajósókat akik megölték a társait és apját. Kihallgatja a beszédet rájön hogy a herceg áll-e mögött el megy a palotába fiú ruhába katonának jelenkezni azzal a céllal hogy bosszút álljon a hercegen.Közben beleszeret a jó képű hercegbe,de a herceg csak barát ként tekint rá mert aszt hiszi azonos neműek.



2013. jún. 3. 16:17
 1/5 A kérdező kommentje:

El nézés.

Apja tudta nélkül)eszt akartam írni az apja tudtával helyett)Elnézést de nem vedtem észre eszt a hibát.

2013. jún. 3. 16:20
 2/5 anonim ***** válasza:

Nohát, az ötlet érdekes, ebből kiváló művet lehetne írni. William Shakespeare már megettte, Vízkereszt, vagy amit akartok címmel, némi csavarral persze. Javaslom olvasásra, mert vagy az a szint, vagy semmi.

Annyi probléma van vele, hogy a leírás alapján a helyesírásod rossz. Már ezt nehéz volt értelmezni (és olyan hibák vannak benne, amiket a Word sem jelez), egy regénnyel még nehezebb lesz. A sztori: hogy az apa ne ismerje fel a lányát, erős túlzás, akkor a lány legfeljebb valami padlópucoló matróz, hogy sosem látják egymást. Az nem nőnek való munka, a hölgy igencsak férfias természet lehet, ha ezek után később katonának is beáll. Ha parta vetődik, majd rátalálnak, valószínűleg a hajósok tudják, hogy nő, ebből lehet később bonyodalom (amit remekül ki lehet használni). A herceg összebarátkozása egy közkatonával több, mint mese (komoly indoklás kell mögé, pl. megmenti az életét).

Alapvetően lehet ebből jó "csajos kalandregényt" írni, Rejtő is többször szerepeltet álruhás nőket a légióban (kiváló művek szintén, "előtanulmánynak" javaslom), csak minden részt meg kell indokolni, alaposan utánagondolni, elképzelhető-e ez és ez. Így a hiteltelen is hitelesnek hangzik.

Azt hiszem, neked ez egy picit nagy falat lesz elsőre, de sok-sok kitartással és komoly újraírással egészen jó művet lehet ebből rittyenteni. A cím meg kialakul, egyelőre adj neki valami munkacímet, pl. "Georgina utazása", aztán találj ki egy jobbat.

2013. jún. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
most nem is az, hogy beszóljak de amíg úgy írsz, hogy "eszt" ezt helyett addig inkább ne írj semmit mert beküldöd egy kiadónak és kiröhögnek az első oldal után...
2013. jún. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Eltekintve attól, hogy ez a kis szösszenet is Google fordítóval készült (vagy még azzal sem, mert a Google legalább helyesen írni tud), ez egy közepesnél alig gyengébb Shakespeare-utánzat, amiből egy jó író (mondjuk Terry Pratchett) akár egy élvezetes olvasmányt is ki tudna hozni.

De nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem Terry Pratchetthez van szerencsém a személyedben.

2013. jún. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A helyzet az, hogy a helyesírásodat még gyakorolni kell, de persze a tehetség az meg van benned! Nekem tetszik az ötlet, ha kész lesz a regényed azért küldd már el üzibe! ^_^
2013. jún. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!