Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek kicsoda vagy...

Szerintetek kicsoda vagy micsoda Bombadil Toma?

Figyelt kérdés
Több elmélet létezik, hogy ki is lehet Bombadil Toma, egyesek szerint maga Eru Ilúvatar vagy az Öreg Erdő megtestesítője, esetleg Középföldéé. Ti melyik elméletet fogadjátok el leginkább?

2013. jún. 8. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Az Eruról szóló elméletet még nem hallottam, cáfolná, hogy azt mondták róla, nincs hatalma a Gyűrű felett.

[link]

Én maradok a maia (vala?) gondolatnál, szimpi. (Tolkien meg nevet a túlvilágon, hogy még mindig ezen agyalnak emberek.)

2013. jún. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem azonnal az Öreg Erdő megtestesítője jutott eszembe, de nem vagyok nagy szakértője a könyvnek, s még nem is gondolkoztam ezen.
2013. jún. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Amúgy ő az egyik kedvencem. (második vagyok)
2013. jún. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Ezt érdemes átolvasni.


[link]

2013. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jól mondja a 4-es.
2013. jún. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
BIZTOS, hogy nem Eru és Tulkas sem lehet. Szerintem ő egy maia. Egy biztos, a GyU legvitatottabb karaktere. :D
2013. júl. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egy Maia:)
2013. júl. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Gondolkozzunk kicsit:

5 maiát külték középföldére egy fehéret egy szürkét egy barnát és kettő kéket

A kékek nevét nem tudjuk csak annyit tudunk róluk hogy a ruhájuk kék s hogy vannak valahol keleten de nem tudjuk mitől keletre vagy elment keletre és vissza jött nyugatra

vagyis Bombadil Toma az eggyik kék mágus

2013. aug. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A kék mágusok Valinori neve Pallando és Alatar.


Tolkien egy levelében azt írja, hogy semmit sem tud a másik kettőről, mivel a középfölde északnyugati részére vonatkozó legendákban nem szerepelnek. "Azt hiszem, messzi vidékekre küldték őket, keletre és délre, túl a númenoriak által lakott területeken, hogy az ellenség által megszállt földek segítségére legyenek. Hogy milyen sikerrel jártak ott, azt nem tudom; de félek, kudarcot vallottak [...]"

Tehát még mindig nem biztos, hogy kék mágus lenne Bombadil Toma


A 4. válaszoló

2013. aug. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#8: Azok a vaiak.
2013. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!