Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » "Amatőr" írók! Ti is magatokat...

"Amatőr" írók! Ti is magatokat képzelitek a főszereplőtök helyébe, vagy csak én csinálom ezt?

Figyelt kérdés
2013. jún. 11. 21:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Minden szereplőm egy önálló karakter, így pontosan tudom, mit tenne.
2013. jún. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten az író személyisége, vágyai és félelmei jelenek meg a karakterek jellemében, de egyik karaktert sem hiszem, hogy ő maga az író lenne.

Én sem így írok.

2013. jún. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon magadat képzeled bele, akkor szinte biztos, hogy Mary Sue történet lesz.
2013. jún. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Néha kell, hogy magadat képzeld bele, én a legtöbb történetet önmagammal való párbeszédként indítottam, és ahogy alakult a sztori, úgy váltak ki a karakterek.

Csak nem szabad túlságosan beleélned magad.

2013. jún. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Velem előfordul. Persze nem mindig. Attól függ, hogy a karakter mennyire hasonlít rám. Ha velem teljesen ellentétes, akkor nyilván nem, hiszen hiteltelen lenne az egész.

Az a fontos, hogy mindig gondolj bele, mit tenne a karakter abban a helyzetben, még akkor is, ha te például nem azt tennéd, így hitelesebb lesz ;)

Sok sikert!

2013. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem. Ők mind saját személyiséggel rendelkeznek. Ha magamat képzelném a főhős helyébe, semmit nem tudnék megvalósítani. Én nem ölök, és engem sem próbál senki megölni (vagy nem tudok róla), egyszerűen meghalnék az első fejezetben. :D

A legtöbb főszereplőm a szöges ellentétem. Talán a másik, "sötétebb" énemet engedem így szabadjára, nem tudom. Mindenesetre a mindennapi, utcán céltalanul sétálgató, könyvesboltba járó, rendesen tanuló személyiségem nem tükröződik rajtuk. :D

2013. jún. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az hiba lenne, mivel az összes szereplőd ugyanolyan lenne, ugyanúgy beszélne, ugyanazt tenné adott helyzetben.

Éppen hogy más bőrébe kell belebújnod minden egyes alkalommal, nem pedig az szereplő külsejét magadra húzni.

2013. jún. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Csak te csinálod ezt. Illetve még sokan mások szintén, de persze nem merik bevallani maguknak...
2013. jún. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mármint nem úgy értettem, hogy minden szereplőt... Mindegyiknek van egy személyisége. De ha a főszereplő lány, akkor általában az "én vagyok". A saját karakteremet, személyiségemet írom bele.
2013. jún. 13. 17:06
 10/14 anonim ***** válasza:
Régen több regényemet úgy terveztem, hogy a főszereplő lányt magamról mintáztam (volna), de aztán ahogy elkezdtem írni a történetet, valahogy mindig egész más lett a személyiségük... :D
2013. jún. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!