Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért van az, hogy a Harry...

Miért van az, hogy a Harry Potter könyvekben Harry és Voldemort hasonlóságaként emlegetik a félvérűséget?

Figyelt kérdés
Harry elvileg aranyvérű,mindkét szülője mágus, az anyja "sárvérű" de ez nem számít

2013. jún. 16. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az olyanoknak, akiknek fontos a vér és a származás, számít. Hisz az elképzelésük szerint sárvérű nem lehet igaz mágus, ennélfogva felmenőként is épp ugyanannyit ér, mint ha semmilyen mágikus képesség nem lenne.
2013. jún. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem Voldemort valójában Harry apja.
2013. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

De számít, hogy az anyja sárvérű, ez kizárja, hogy Harry aranyvérű legyen. Lily sárvérű, és hiába boszorkány, attól még nem lesz a gyereke aranyvérű.

Bár elég zavaró, hogy egyaránt félvér az, akinek az egyik szülője aranyvérű, a másik szülője pedig mugli születésű boszorkány/varázsló, és az is, akinek az egyik szülője varázsló/boszorkány, és a másik pedig mugli.

2013. jún. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az aranyvérűeknek minden vérszerinti őse boszorkány vagy varázsló volt, legalább 100-200 évig visszamenőleg.


Mindenki más, akinek van mugli az ősei között, az félvér, ahogy a kvibli-mugli gyerekek is.

2013. jún. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ma fejeztem be a 7. részt és egyszer sem említette ezt.
2013. jún. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
azért emlegetik hasonlóságként mert ebből is látszik, hogy mennyire különböznek a nézeteik: van egy közös tulajdonságuk és voldi szégyelli, harry pedig büszke rá
2013. júl. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!