Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a történetem...

Mi a véleményetek a történetemről?

Figyelt kérdés

Mivel itt a nyár ezért el kezdtem írni.:))


Szeptember 1. Csütörtök


Nagyon félek..nem merek ki mászni a biztonságos,meleg takaró alól. Pedig csörög a telefonom 06:20 van ébresztő, eddig általában 10-11-ig aludtam,de az nyáron volt most már ősz van..kora ősz.

Ki kászálódok az ágyból vagy inkább meg próbálok nem le esni az ágyról,oda botorkálok az balakhoz ki húzom a függönyt szinte égetnek a kora reggeli napsugarak jobb szemem még csukva ő még alszik. -Hát akkor induljunk!

Le megyek a nappaliba anyu már nincs itthon az fránya reggeli elbeszélgető műsorok, anyum egyik kereskedelmi csatornánál műsorvezető régebben én is szerettem vele el menni a felvételekre de már kinőttem ezt. Reggelente szoktam neki integetni régen volt,hogy vissza intett amit nagyon szerettem és viccesnek tartottam egy ideig, ma már kamasz vagyok 15 éves "lázadó" kamasz. Jobb szememet megdörzsölöm és azzal arccal állok a szekrényem elé mit vegyek fől ma? Kisebb töprengés után egy kék inget szürke kardigán sötétkék farmert és fehér torna cipőt vettem föl és a mellőzhetetlen farmer kabátom.

Utcára kilépve fülbe nyomom a fülesemet Linkin Park szól halkan.

Három utcát kell csak gyalogolnom a sulimtól nem nagy távolság épp elég,hogy felébredjek vala mennyire. Sulimhoz érve megpillantom az épületen álló Szent Benedek Gimnázium és Művészeti Szakközép Iskola jó magam művészeti szakra járok azon belül fotózás-kultúra média szakra családba maradjon ez a munkakör. Anyum persze az elején ellenezte,hogy ne erre a szakra jelentkezzek de végül bele nyugodott.

Suliba be érve ismerős érzés kap el utoljára júniusban jártam ezeken a folyosókon. Osztályhoz menve sok ismerőssel találkozok végig megyek a hosszú tágas folyosón fülemből ki húzom a fülest legnagyobb örömre az osztályom 45% már bent van pedig csak fél nyolc múlt hűha ez rekord nálunk. Ajtóhoz sietve Rebeka nyakába ugrok végre látom őket Rebekával tavaly második félévben barátkoztunk össze az akkori dolgok miatt ha a szűkség kívánja akkor "vegyülj"...


2013. jún. 17. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Látom, nagyon tetszett neked a Szent Johanna Gimi.
2013. jún. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elég rossz. Szinte olvashatatlan, hemzseg a nyelvtani hibáktól, nem akarom azt mondani, hogy SzJG-kopi, mert nem Leiner Laura sz.rta a naplóregény műfaját, de ha naplóregény, akkor nem kéne leírni, hogy milyen szakra jár, meg eleve, te is csak nyáron írod ezt, hát írd nyugodtan, de ne várj sokat tőle.
2013. jún. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
SZJG fan lehetsz... de fanokból még nem lesz író.
2013. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 rajcziz ***** válasza:
100%
Van egy szellemileg kicsit visszamaradott ismerősöm. Kb. ő fogalmaz így.
2013. jún. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A 8 éves öcsémnek is jobb a helyesírása és a fogalmazóképessége, komolyan mondom.
2013. jún. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Helyesírás: 0

Tördelés: 0

Fogalmazókészség: 0

Nyelvtani helyesség: 0

Eredetiség: 0


Egyszóval: tragikusan rossz.

2013. jún. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, kérdező, de ez egyszerűen érthetetlen. Rengetegszer vesszőt raksz oda, ahol már inkább lenne érdemes befejezni a mondatot. Ráadásul értelme sincs a legtöbbnek.


"Ki kászálódok az ágyból vagy inkább meg próbálok nem le esni az ágyról,oda botorkálok az balakhoz ki húzom a függönyt szinte égetnek a kora reggeli napsugarak jobb szemem még csukva ő még alszik. -Hát akkor induljunk! "


Balakhoz? Oda szerintem ablakot akartál írni.

És ki alszik még? A jobb szemed? Elég sokáig tartott, mire rájöttem, hogy azt még mindig a szemedre érted. Viszont még helyesen írva sem lenne sok értelme a mondatnak.


"Sulimhoz érve megpillantom az épületen álló Szent Benedek Gimnázium és Művészeti Szakközép Iskola jó magam művészeti szakra járok ..."


Ezt nem értem. Mit pillantasz meg? Nem inkább "az épületen álló XY iskola táblát/feliratot"?


Hát, ha saját szórakoztatásodra írod, akkor nyugodtan, persze, de sokat ne várj tőle.

2013. jún. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem rakják át ezt a Humor kategóriába? Nem értem.

Vicctől eltekintve, bocsánat kérdező, de sajnos csak negatívumokat tudok kiemelni a "művedből":

- a helyesírás borzalmas, ezt már említették.

- a fogalmazás egyszerű, sok a szóismétlés és még sorolhatnám.

- igazán emlékeztet a Szent Johanna Gimire, ami szerintem nem jó jel.

De semmi gond, mi azért vagyunk itt, hogy SEGÍTSÜNK.

Elsősorban ajánlanám az Akadémia kiadó köteteit, ezek a legjobbak, ha helyesírást akarsz tanulni. Ha drágának találod a bolti árat, ne csüggedj, én például az enyémet a pécsi vásárban vettem, tökéletes állapotú, mintha hozzá sem nyúltak volna. (200 Ft-ért, hozzáteszem.)

De még a helyesírásban segíthet: [link]


Fogalmazásodat egyszerű javítani, hiszen főként csak olvasás kell hozzá. Valamint néha "gyakorolhatsz" is: pl.: kinézel az ablakon, s megpróbálod a lehető legszebben leírni a tájat; vagy egyszerűen csak leírod a mindennapjaidat, úgy, mint egy naplóban; esetleg egy-egy mesének vagy novellának meghagyod a fő vonalát, de Te újrafogalmazod, s hozzáteszel/elveszel dolgokat.


Remélem, segítettem, s értékeled az építő kritikát! :)

2013. jún. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Könyörgöm, az igekötős igéket miért írod külön? Ne kínozz:(

*kimászni,*kikászálódok,*megpróbálok, és még sorolhatnám...

A történettel kapcsolatban pedig osztom a többiek véleményét, ötlettelen, igénytelen, rosszul megfogalmazott tömegcucc.

2013. jún. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!