Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik könyvek íródtak egyes...

Zeu kérdése:

Melyik könyvek íródtak egyes szám első személyben, jelen időben?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérésem, hogy írjatok nekem ilyen könyveket (egy friss példa Suzanne Collins: Éhezők Viadala című regénye).

Több stílusban próbáltam már könyvet írni, de mind közül ez ragadott magával legjobban, ezért úgy döntöttem gyűjtök némi példa anyagot amiből eltanulhatok egy-egy szófordulatot (szókincsbővítés, megfogalmazási trükkök a legjobbaktól). Így tehát a könyv témája mindegy, amíg a szereplő szemszögéből, jelen időben írva követi végig a történetet. Persze külön jó pont ha magával ragad a sztori, és esetleg végigolvasom.



2013. jún. 17. 16:03
1 2
 11/12 Vinkó Márton ***** válasza:
Sarra Manning: Londonban bármi megtörténhet
2023. febr. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én is hasonló eset miatt találtam rá erre a kérdésre :) Tervezek regényt írni, és akárhogy gondolom, E/1-ben lenne a legjobb, mert sokszor pont az adná az izgalmát, hogy nem egyértelmű, mi történik akkor, amikor nem a főszereplő szemszögéből látom. De közben jól jönne néha az E/3, szóval úgy gondoltam, 3 részre bontom a könyvet, és az első 2 rész E/1 lesz, aztán a 3. részben találkoznak azok, akikről az előző 2 rész szólt, és ott váltok E/3-ba.
jan. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!