Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írok egy történetet, titeket...

Írok egy történetet, titeket mennyire zavarna, ha a fő gonoszról kiderülne, hogy nem is gonosz?

Figyelt kérdés
Mármint hogy esetlen, béna, és aranyos xD csak mert bármit olvastam, mindig ronda, kegyetlen zsarnoknak ábrázolták, és én azt nem akarom :/ nagy baj?^^ szeretnék véleményt ha baj,akkor miért, ha nem baj akkor miért :)) előre is köszi

2013. jún. 18. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért gonosz?
2013. jún. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Piton a Harry Potterből?
2013. jún. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor főgonosz, aki béna, vagy főgonosz, aki nem gonosz? Nagy a különbség, utóbbinak értelme sincs.
2013. jún. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is egyből Piton jutott eszembe... :D
2013. jún. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is Piton jutott eszembe XD

De most komolyan: az esetlen + béna + aranyos = gonosz főhős képlet teljesen ROSSZ! Ez egyáltalán nem egy gonosz, kivétel Piton professzort de őt elnézzük, mert ő nem főhős.

Szóval az esetlen, béna, aranyos tulajdonságokkal megáldott személy minden lehet csak gonosz nem. (Jó ha a fő gonosz aranyos akkor tutira baj van az agyával és akkor úgy oké, de az esetlen és béna jelzőkkel nem)

Ha gonosz főhős kell akkor tényleg legyen gonosz is, kegyetlen, zsarnok, kőszívű stb.

De ha te még is ennyire ki akarod színezni, elpuhítani, kis rózsaszín cukormázzal bevonni, hogy aranyos, édes cukorfalat legyen igazából akkor: ne legyen esetlen és béna mert a gonosz karakterek erős jelleműek. Az aranyos jellemvonás megmaradhat ha a gonosz főhős gyerek vagy gyerek teste van vagy ha skizofrén vagy kettős személyiségű vagy valami ilyesmi.

Engem amúgy egyáltalán nem zavar ha kiderülne ha a főgonosz nem is gonosz. Csak legyen nagyon jól megírva és legyen értelme, logikája az egésznek.

2013. jún. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
koszi a válaszokat értem mire gondoltok,utólag nézve tényleg hülyén hangzik a kérdés xD
2013. jún. 18. 22:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy a gonosz megérthető (nem durrbele, csakazértis gonosz, mindenféle indoklás és egyéb motiváció nélkül), és még a "jó oldalon álló" főhős etikája számára is értékelhető motiviációi vannak a tetteire, az nem hülyeség (nem ez lenne az első ilyen mű). Bármi más már a megfelelő ellenpólus gyengítése (kivétel az előttem szóló említette "aranyos, gyermeki vonások" és hasonlók), és ha nincs megfelelő "főgonosz", akkor a főhős mire fel főhős? Minek küzd?

Ha nincs elég erős ellenfél, a főhős is gyengévé válik (vagy szélmalomharcot vív nagy hősiesn).

2013. jún. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na erre gondoltam, köszönöm :DD csak valahogy nem tudtam megfogalmaznixD mindenkinek ment a zöld kéz :)
2013. jún. 19. 17:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Én értem, mire gondolt a kérdező. Hogy például a végén kiderül, hogy a főgonosz nem gonosz, csak a főszereplővel ellentétesek a szándékai, de attól nem gonosz.

Szerintem ez nem rossz ötlet, én is akarok ilyet írni, de szerintem vigyázni kell, nehogy a főgonosz a végén csalódást okozzon. Ha ügyes vagy, meg lehet csinálni.

2013. jún. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
pontosan :-D koszi a segítséget :) am remélem neked sikerülni fog ^^
2013. jún. 20. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!