Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről a részletről?

Mit gondoltok erről a részletről?

Figyelt kérdés

Sophie kissé kifakult és megkopott. Elvesztette a színeit, olyannak látszott, mint egy elszáradt őszi falevél. De Zeb szebbnek látta, mint valaha. Gyönyörűnek, hiszen már annyira vágyakozott utána.

Bár Sophie üdesége valóban elillant azon a napon, amikor utoljára látta hűtlen szerelmét, veleszületett bája azonban sosem hagyta el. Az arcán valóban látszott az idő múlása,de még mindig kedves volt és meleg. Az alakja karcsú és magas, a járása pedig kecses, nem az a gyermek szökdécselés, amit Zeb az emlékeiben őrzött.

Amikor a férfi megpillantotta, Sophie éppen teregetett. Ahogy nézte, jóleső nyugalom uralkodott el rajta. Haza értem. Megtaláltam. Egy darabig csendben figyelte az asszonyt, élvezte azt a különös nyugalmat, amit csak akkor érzett, ha ennek a nőnek a közelében volt.

Ahogy múltak a percek Zeb észre vette vette, hogy mit is csinál tulajdonképpen Sophie. Nem csupán tereget. Gyermek ruhát tereget. Nem olyan apró kezeslábasokat, hanem nagyobb hat, hét évesre való fiú ruhákat.

Egy pillanatra megdöbbent, mert eszébe sem jutott, hogy az a naiv kislány, aki úgy nézett rá, mintha nem is látna mást, aki sosem tudta elrejteni azt a hatalmas, feltétel nélküli szerelmet és rajongást, amit iránta érzett, hogy ez a lány, immár nőként, beérte volna valaki mással helyette, ráadásul gyermeket is szült volna másnak.

De amilyen hirtelen jött a döbbenet olyan gyorsan el is múlt. Rájött, hogy nem érdekli. Idő közben neki is született három két lány és egy fia. Ha hozzáment valakihez, majd elhagyja.

Ekkor odasétált Sophie-hoz.

- Visszajöttem. -mondta

A nőnek nem kellett megfordulnia, hogy tudja ki az, de Zeb szemébe akart nézni. Amikor a tekintetük találkozott, a férfi azt várta, hogy keserűséget fog találni, ehelyett ugyanazok a huncut zöld szemek néztek vissza rá, mint nyolc éve.

- Hiszen el sem mentél.


2013. jún. 19. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik, kivéve a helyesírási hibákat, illetve elírásokat. A második és harmadik mondatot írd egybe vesszővel. DE-vel nem szerencsés mondatot kezdeni. Ennek a mondatnak meg nincs értelme:

"Idő közben neki is született három két lány és egy fia."

2013. jún. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Idő közben neki is született három gyermeke, két lánya és egy fia.

Tényleg elírtam, köszönöm.

2013. jún. 19. 13:24
 3/9 rajcziz ***** válasza:
30%

Borzasztó. A helyesírás is akadozik helyenként, központozás borzalmas, tagolás szinte nincs. "Egy pillanatra megdöbbent, mert eszébe sem jutott, hogy az a naiv kislány, aki úgy nézett rá, mintha nem is látna mást, aki sosem tudta elrejteni azt a hatalmas, feltétel nélküli szerelmet és rajongást, amit iránta érzett, hogy ez a lány, immár nőként, beérte volna valaki mással helyette, ráadásul gyermeket is szült volna másnak." Ezt az EGY mondatot, nem tudtad volna szétszedni pl.?

Már a kezdés rémisztő: "Sophie kissé kifakult és megkopott." Mi ő? Egy ruhadarab? Azok szoktak kifakulni és megkopni. Emberek egész biztosan nem. Azért ne garázdálkodjunk a költői kifejezésekkel.

De még arra sem vetted a fáradságot, hogy átolvasd elküldés előtt, hogy ne legyenek benne értelmetlen mondatok: "Idő közben neki is született három két lány és egy fia."

Nem tudod megkülönböztetni a történet szerinti és a mesélés szerinti nézőpontokat, ettől egy kezdő alkotásának tűnik az egész. Annak is csak átlagos.

2013. jún. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában egyet szoktam érteni Rajciz kritikáival, de most ellent kell, hogy mondjak neki.

Szerintem nem annyira tragikusan rossz. Tény és való, hogy érződik rajta az amatőrizmus, az, hogy a kérdező nem rendelkezik túl sok tapasztalattal az írás terén, de ennél sokkal rosszabb írások is megjelentek már.


Igen, valóban néhol rossz és zavaró a mondatszerkesztés és tagolás, néhol vannak benne helyesírási hibák, de ezek javítható dolgok. Én látok fantáziát az író stílusában.


Egyszer régebben már vitatkoztunk vele a költői eszközök prózában való használatáról, akkor sem értettünk egyet.

Személy szerint nekem tetszik az a mondat is, amit ő kifogásolt. (Sophie kissé kifakult és megkopott.)Úgy gondolom, hogy egy romantikus műben ez megengedhető, sőt az érzelmek és személyek leírásánál kifejezetten jól lehet vele szemléltetni azokat a dolgokat, amik szó szerint nehezen lennének megfogalmazhatóak. Egy szerelmi történetben elfogadható a költőiség.


A kérdezőnek/írónak azt javasolnám, hogy mielőtt bármit közzétesz olvastassa át egy olyan személlyel, akinek van irodalmi tapasztalata (legalábbis nagyon sokat olvas) és kérje meg, hogy javítsa a nyelvtani és stilisztikai hibákat.

2013. jún. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 rajcziz ***** válasza:
60%

Semmi gondom azzal, ha valaki költői eszközöket használ prózai művekben. Már ha ez ízléses, szövegbe illő és elfogadható az olvasó számára. De egy ilyen mondattal kezdeni egy szöveget, főleg egy történetet? Nekem ez túl sok. Továbbra is azt mondom, hogy ne használjunk ilyen típusú szavakat személyekre. Akárhogy gondolkodom, az ember nem tud megkopni vagy kifakulni. Egyszerűen nem tudom elképzelni. Másképp is ki lehet ezt fejezni. Hogy a legkézenfekvőbbet hozzam fel példaképp: Sophie megtört az idő súlya alatt. Vagy bármi más. De nehogy már egy ember kifakuljon! Azért a költői képeknek is van egy határa.

És igen. Az itteni átlaghoz képest tényleg nem borzasztó az írás. Ezt egyébként első hozzászólásom végén is jeleztem, de hát az ilyen dolgok fölött átsiklik az ember. Inkább az erős kritikára figyel.

2013. jún. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kritikákat. Sophie kifakulása mellett kitartok, ha bőr, haj, köröm lehet fakó, akkor szerintem is ember is összességében kelthet fakó benyomást
2013. jún. 19. 15:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Anélkül, hogy kötekedni akarnék de én nem látom sehol azt a kritikádban, hogy nem annyira rossz.


"Nem tudod megkülönböztetni a történet szerinti és a mesélés szerinti nézőpontokat, ettől egy kezdő alkotásának tűnik az egész. Annak is csak átlagos."

2013. jún. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de a kislányom hamarabb elküldte, mint ahogy befejeztem.

Ha valakinek van ötlete, hogyan fejlesszem magam az olvasáson kívül azt megköszönném.

2013. jún. 19. 15:32
 9/9 rajcziz ***** válasza:

Pontosan ott az a jelzés, hogy nem annyira rossz: egy kezdő átlagos írása. Gondolom, mások sem gondolják, hogy ettől jobb lenne.

A kérdezőnek. Keress az interneten íráskézséget fejlesztő feladatokat! Úgy olvass, hogy közben feljegyzed azokat a kifejezéseket, amiket szerinted felhasználhatsz a későbbiekben! Olvass az írástechnikáról cikkeket!

2013. jún. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!