Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter- ben milyen...

Keitha kérdése:

A Harry Potter- ben milyen munkája lehet egy varászlónak/boszorkánynak?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, amik izgalmasak és érdekesek vagy épp veszélyesek, nem Minisztériumi irodai melóra. De mondjuk ott milyen izgalmasabb munkát lehet találni? Vagy ti milyenről tudtok? (nem baj, ha saját gondolat, az ötletelést is szívesen veszem) Mint pl. Bill átoktörő munkája, vagy Charlie-é aki sárkányokat tenyészt meg ilyenek.

2013. jún. 20. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Aurorról már biztos hallottál. Lehetsz nyomozó is akár, én ilyet is olvastam. A Mungóban orvos, esetleg bájitaltan mester, átokfejlesztő, bűbájokat is kitalálhatsz, sőt, most olvastam egy olyan ficet, amiben a szereplő manókat védelmez, terepre jár ki és elviszi a bántalmazott manókat, a gazdát pedig megbüntetik.

Felderítő, kém, varázslény-vadász. Ezen kívül munka még:

újságíró, színész, zenész, tanár, történész, eladó, ruhatervező, pálcatervező, szakács, cukrász, bár ezek ugye nem olyan érdekesek.

2013. jún. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fú, köszönöm szépen!! Ezek eszembe sem jutottak, mondjuk az én fantáziámmal... Nagyok köszi :)
2013. jún. 20. 14:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl izgi, de lehet büfésnéni a Roxfort Expresszen:)
2013. jún. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Biztonsági troll kiképző! X)
2013. jún. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Örömlány, metamorfmágusok előnyben. :)
2013. jún. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amnezitor :D én biztos az lennék ;)
2015. jan. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet mindenféle termékek előállítója, üstkészítő fémbűvölő, teleszkópkészítő, ruhatervező, élelmiszerboltos, gazda, mágikus növények termesztője bizonyos növényre szakosodva (pl: boszorkányfű, és ezt eladja a patikának és a Szent Mungónak) tehát mindenféle beszállító. Vannak pl a varázslócsokikat gyártó manufaktúrák, tehát a Bogoly Berti Vállalat, akik többek között a mindenízű drazsét gyártja...

Szerintem van az Abszol úton pékség, húsbolt és zöldséges is (ez biztos, mivel pl a Malfoy család nem hinném, hogy a tescoba küldi a házimanóját bevásárolni) tehát itt mind-mind varázslók dolgoznak. Ebből következik hogy ezeknek valaki termeli az alapanyagot, a lisztet, stb. Ezek a gazdák pl házimanókat dolgoztatnak, vagy mágikus lényeket. Persze, unalmas munka, de nem mindenki akar sok RAVASZ-t szerezni, valaki ellébecol párral, majd beszáll a családi üzletbe.

2021. jan. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!