Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tegyük fel, hogy a Harry...

Tegyük fel, hogy a Harry Potter világában vannak olyan animágusok, akik főnixszé tudnak változni. Ha azokat eltalálja a gyilkos átok, amikor főnixek, ugye újjászületnek főnixként, de utána mi történne velük?

Figyelt kérdés

Felnőnének és újra emberek lehetnének?

Nem kérek olyan választ, hogy Rowling úgy írta, hogy animágus nem lehet főnix vagy más mágikus lény, ezt tudom.

A hasznos válaszokat köszi :)



2013. jún. 21. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes felvetés! Abból kiindulva, hogy Féregfark a szokásosabbnál is jobban hasonlított egy patkányra, miután túl sokáig nem változott át, lehet, hogy valamivel fiatalabbnak nézne ki a mágus.

Kérdésedből újabb kérdések adódnak:

Ha az animágust (aki főnixszé tud változni) nagyon súlyos sérülés éri, átváltozása után meggyógyítja-e a saját könnye?

Valamint emberi formában is gyógyító hatású lenne-e (hacsak kicsit is) a könnye?

2013. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tetszik a felvetésed :D valószínűleg épp az ilyen logikai furcsaságok miatt nem akarta az írónő, hogy bárki főnixszé változzon.

Amúgy valószínűleg tekintettel arra, hogy a főnixek olyan (nem tudom talán...) ötven évente kigyulladnak, ha a mágus ötven évig egyfolytában főnix, akkor újjászületik... De mi van ha a hamvadó napján visszaváltozik emberré?

2013. jún. 21. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a főnix is, mint minden állat érzi, ha közel a vég. Akkor "azokon a napokon" megoldja, hogy főnix maradhasson. Előbb utóbb úgyis megunná az életet, mint Nicolas Flamel. Csak neki lenne ideje rendezni a dolgait.


"A pallérozott elme számára a halál nem más, mint egy új kaland kezdete."

2013. jún. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 rajcziz ***** válasza:
100%
Nem tartom valószínűnek. Attól, hogy képes más alakot felölteni, még nem válik azzá az állattá. Tehát nem szerzi meg az adott állat tulajdonságait. Biológiailag ember marad.
2013. jún. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem ha akkor találja el, amikor épp főnix
2013. jún. 21. 23:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szvsz az átalakulás nagy erőt/energiát igényel, ezért kétlem, hogy sérülten át tudna változni.


Az animágus alakok nem teljesen olyanok, mint az igaziak, valami jellegzetes eltérés mindig van. Az elméjük is megmarad, ezért szerintem egy halálos átok után elveszne a tudása, mivel az emberi és ő meghalt. Ebből kiindulva, ha vissza tud változni, akkor újra kell tanulnia mindent, már ha vissza tud.

2013. jún. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha át is tud változni főnixxé, a képességeit nem szerezné meg automatikusan csak mert úgy néz ki...ha valaki animágus, akkor csak az állat kinézetét veszi fel, de a mágikus képességeit nem hinném
2013. jún. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Mágikus állattá nem lehet átváltozni. Ha valaki csak egy sima állattá, pl. kígyóvá, farkassá, változik, akkor az elméje és a mágikus magja közötti kapcsolat sértetlen maradna. De a mágikus állatoknak, mint a nevükben is benne van, van mágiájuk. Így ha valaki sárkánnyá, vagy mint mondtad, főnixé akar változni, akkor a mágikus magja és az elméje közötti kapocs megszakadna. És még ha át is tudna változni, a tudata, az Emberi tudata elveszne.
2014. szept. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek a nyolcadikkal. Szerintem az ,,extrább” állatok alakját, képességeit lehetetlen felvenni, még az animágusok számára is.

Ha meg lehetne tenni, akkor szerintem az animágusok sárkány, főnix alakban biztosan eredményesebben szálltak volna szembe Voldemortal.

Amúgy érdekes felvetés, lehet, hogy még gondolkodom rajta.

ápr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!