Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki olvasta már ezeket?

Valaki olvasta már ezeket?

Figyelt kérdés

A nyárra fel van adva nekünk egy jó pár könyv, amit ki kell olvasnunk. Arra lennék kíváncsi, hogy közületek olvasta- e már valaki a felsorolt könyveket, mennyire nehéz a megértésük és milyen hosszú könyvekről van szó? Mivel a nyári szünetem két és fél hónapját nem a könyvolvasásra szeretném pocsékolni, milyen tempóban kell olvasnom, hogy kb. 3 hét alatt mindnek a végére érjek.


Kosztolányi Dezső: Édes Anna,

Esti Kornél


Franz Kafka: Az átváltozás,

A per,

Amerika,

A kastély


Thomas Mann: Tonio Kröger


Mihail Bulgakov: A Mester és Margarita


Illyés Gyula: Puszták népe


Ottlik Géza: Iskola a láthatáron


Örkény István: Tóték


Szabó Magda: Abigél,

Für Elise


Esterházy Péter: A szív segédigéi,

Tizenhét hattyúk,

Utazás a tizenhatos mélyére,

Ágnes


Márai Sándor: A gyertyák csonkig égnek


Darvasi László: Trapiti


Most azt hiszem így ennyi, lehet hogy valami kimaradt, na mind1.



2013. jún. 30. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha három hét alatt mindet ki akarod olvasni, akkor napi 8-10órákat biztosan olvashatsz.
2013. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát tehetek én róla, hogy ennyi a kötelező olvasmány??

És mégis akkor egy gyereknek az egész nyara csak ebből álljon, hogy olvas??

2013. jún. 30. 12:54
 3/10 anonim ***** válasza:

Olvastam:

Kosztolányi Dezső: Esti Kornél (kb 200 oldal..érthető a nyelvezete, nem unalmas ;) )


Illyés Gyula: Puszták népe(olyan 110 oldal de nagyon unalmasan kezdődik, nincsenek párbeszédek, mivel szociográfia. Szerintem mindent elárul, ha azt mondom, hogy a legizgalmasabb rész benne amikor kiderül, hogya pusztán elő fiatalok együtt maszturbáltak)


Ottlik Géza: Iskola a láthatáron ( kb 250 oldal..de izgalmas szóval gyorsan olvasható) :D


Örkény István: Tóték (nem olyan hosszú de nagyon jó..sok benne a vicces rész, biztosan tetszeni fog)


Szabó Magda: Abigél ( ez is az egyik kedvencem..olyan 200 oldal, de nagyon jó)

2013. jún. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm szépen a részletes leírást :DD
2013. jún. 30. 15:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Kosztolányi Dezső: Édes Anna,

Esti Kornél

1 délután alatt kiolvashatóak, ha nagyon nekiül az ember. Könnyű a nyelvezetük, elég szórakoztatóak is.


Mihail Bulgakov: A Mester és Margarita

Hosszabb, 2-3 nap, de nagyon szórakoztató, az egyik kedvenc könyvem.


Örkény István: Tóték

1 délután, könnyű, szórakoztató, szeretem.


Darvasi László: Trapiti

Nem olvastam, csak belelapoztam egyszer a könyvtárban, az alapján elég rövidnek és könnyen olvashatónak tűnt.

2013. jún. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami még kimaradt:

Thomas Mann szerintem nehéz, kell hozzá egy hangulat, hogy elolvassa az ember.

Szabó Magda stílusa elég könnyed, gyorsan lehet vele haladni (még az olvasni nem szerető öcsém is kedvelte az Abigélt).

Esterházy... hát... a végére hagyd, és imádkozz, hogy ne akard útközben befejezni.

Márai nehéz, de én imádtam. Sokan szeretik. (A gyertyák csonkig égnek nem is olyan hosszú mű, de van egy Európa kiadós kiadás, ami olvashatatlanul tördelt.)

2013. jún. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó kettőnek is köszönöm szépen.
2013. jún. 30. 18:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Édes Anna - vagy egy hónapig olvastam, nekem nem tetszett, unalmas, de egyébként könnyen érthető. Kb. 250 oldal lehet.


A per - Készülj fel rá, AGYBAJ. Életem legfurcsább könyve, nem is tudom eldönteni, hogy tetszett-e vagy sem. Ne is számíts rá, hogy érteni fogod, az egész olyan, mintha egy álomba csöppentél volna, annyira elvont. Nem is értem, hogy ezt miért kell középiskolásokkal olvastatni.

Amúgy nem hosszú, ez is 250 oldal körül van.


A gyertyák csonkig égnek - 180 oldal kb, nekem 2 napba tellett. Eléggé olvastatja magát, és szerintem érthető is, bár tény, hogy nem hülyegyerekeknek való, kell hozzá némi érettség is.


Sajnos a többit nem olvastam

2013. júl. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen:))
2013. júl. 7. 12:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Én olvastam belőle párat, de amit olvastam belőle, az jó volt
2023. júl. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!