Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha olyan novellákat írok,...

Ha olyan novellákat írok, amit betegesnek, furcsának lehet értékelni, akkor ne is mutassam meg inkább senkinek?

Figyelt kérdés

Alapból a saját szórakoztatásomra írok, ez a fő célom vele. Bár mostanában olyan témák kezdtek el érdekelni, amik elég betegesnek mondhatóak. Nem kell túlzásokra gondolni, csak kicsit véres, szexuális tartalmat is fellehet fedezni a novella ötleteimben. Egyelőre egy van, amit befejeztem és nagyrészt elégedett is vagyok vele.


Ezt megmutattam eddig 5 embernek, abból 1-nek nem tetszett, 1-nek tetszett, 1 pedig félig olvasta eddig, neki tetszett amennyit eddig olvasott belőle.

De mindketten, akik végigolvasták azt emelték ki problémaként, hogy irreálisak a szereplőim reakciói... meg hogy ezt nem kéne nagyobb tömegnek megmutatnom, mert furcsa dolgok vannak benne, ami nem vetne rám jó fényt vagy ilyesmi.


Nos, a következő ötletem, amit fejben már elkezdtem kidolgozni még annál is "betegebb", mint amit nemrég írtam, szóval lehet azt inkább ki sem adom a kezeim közül majd...


19/L



2013. júl. 16. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen a stílusod, akkor nem kell azt szégyellni. Ha úgy érzed szeretnéd megmutatni nagyobb "közönség" előtt, akkor tedd, valakinek épp az ilyen sztorik jönnek be, mások lehet "irtózni" fognak tőle.


De egy közönsége biztos lesz idővel.

2013. júl. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Bocs, hogy ezt mondom, de ma az irreálisra, polgár pukasztó szarokra van igény, függetlenül, hogy van-e mögötte tartalom, vagy nincs.

Szerintem, ha egy mű beteges, akkor az megbocsájtható, ha van célja.

Nekem mindig ilyen lesz a fűrész, számomra volt mondadoja, így a trancsiorzás elment.

Nézd át a szereplőidet, olvas pár könyvet a témában Probáld meg belőni, milyen műfajú, horror, gotikus, stb)

Aztán írd át rendesen. Egy könyv sincs kész elsőre, de még másodikra se.

2013. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem fogom átírni. Örülök, hogy végre befejeztem egyet, mert korábban voltak próbálkozásaim, de sosem voltam elégedett velük. Ezzel már azt mondhatom, hogy szinte teljes egészében az vagyok.


Az egy dolog, hogy mások nem értékelik úgy, de mint ahogy írtam is, elsődleges cél a saját magam szórakoztatása az írással. Így biztosan nem fogom úgy átírni, hogy esetleg könnyebben emészthető legyen mások számára.

2013. júl. 16. 18:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A "beteges" vagy "furcsa" tartalommal egyáltalán nincs baj, amennyiben nem öncélú, és ha mű írástechnikailag, stilisztikailag jól felépített, a saját "világán" belül hiteles, és persze ha nem klisés, elcsépelt vagy hatásvadász.
2013. júl. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Ha saját magad szórakoztatása a cél, akkor ennyi. Ahogy írtam, most az ilyen stílusnak van piaca, de ha te nem szánod azt sehova az a te dolgod. Viszont ha kiadod, akkor a kezedből tűrd a el kritikát.

Stephen King is azt mondta, miután megír eny könyvet vár vele pár hónapot, és aztán átolvassa, és kijavítja.

Mert hibás, és ami akkor ült, nem biztos, hogy 2 hónap múlva is.

2013. júl. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mondtam bárhol is, hogy nem bírom a kritikát? Épp ezért adtam ki másoknak, hogy véleményezzék. A kérdés nem erre vonatkozott.
2013. júl. 16. 20:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha örömetokozol magadnak ezzel, érdekel, akkor miért ne?:)

amúgy mindenki vágyik a szokatlanra,betegesre,furcsára, nem a rózsaszín felhős idillre, szerintem nem lehet rossz

ha meg valaki emiatt nézz rád más szemmel, az elég buta

minden embernek vannak furcsa, már-már beteges gondolatai,tettei,szokásai

2013. júl. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!