Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Régóta írok novellákat....

Régóta írok novellákat. Elolvasnátok az egyiket és leírnátok mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Nagyon rövid lett, de remélem elég anyag a véleményezéshez. :) Előre köszönöm!


If you have a life - live!


Egy-egy pillanat olykor mindent tudat veled, amire szükséged van.

Az ősz.

Fáradt barna színekkel keveredett narancsos levelek tarkította lombkoronák álltak szerte a parkban. Az egyik hatalmas lombhullatóhoz tartozó elszáradt falevél levált az ágáról, s a szél játékává lett. Könnyedén ringatózott a levegőben, és hirtelen mintha lassulni látszott volna az idő, hogy a világ megszemlélhesse ezt a jelentéktelen folyamatot űző levelet - az elmúlást. A falevél pedig hangtalanul, nyugodtan hullott le, közvetlenül a járda egyik apró tócsájába, s pihent meg egy időre.

A tél.

A vékony hóréteg kezdte elfedni a föld felszínét, s vele/ezzel együtt a kerítéseket, a házak tetejét, a fák csupasz ágait. A rideg havas tájat azonban felélénkítette a főutcák színes díszei, a fényes, vidám égőkkel teleaggatott villanypóznák. Esteledett, a tél velejárójaként hamar sötétedett, így a kószáló, majd csaknem didergő emberek képesek voltak gyönyörködni a fényben úszó sétányokon, melyeket a karácsonyt hirdető boltok öveztek végig.

Egy kislány orrát az ablaküvegnek tapasztva leste, amint a kirakat megtelik a számára oly' felbecsülhetetlen játékokkal.

Másvalaki viszont - egy tizenéves korai közepén járó fiú - épp letakarított egy - a nedves csapadékkal elfedett - fapadot, amire később le is telepedett. Kedvtelenül nézte, ahogyan a hópihék lassan lehullanak az égből, s megpihennek a különböző tárgyakon. Nem talált bennük semmi különöset. Nem tartotta ezeket az apró momentumokat elég jelentőségteljesnek ahhoz, hogy értékelni tudja őket. Talán sohasem lesz rá képes.



2012. okt. 29. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik jó lett ^^
2012. okt. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
gyönyörű!!! szerintem írj sok-sok ilyet és csinálj valami kiadványt belőlük , mint egy verseskötet :)
2012. okt. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, ügyes vagy! írhatnál egyre hosszabbakat, és hosszabbakat, a végén pedig akár egy egész regény is kikerekedhet belőle.
2012. okt. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kuldj privatban meg sok ilyet legyszi! Feldobjak a napomat . En hetedikes koromban irtam novellat egy ongyilkosrol. Kicsit Nemere stilusa lett, azota is orizgetem, de a tieid sokkal jobbak lehetnek ez alapjan! :)
2012. okt. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) általában ezt a stílust nem használom, csak ritkább alkalmakkor, mert valójában elég nehéz. Történt már olyan, hogy egyik este hosszan írtam ilyen szóhasználattal, másnap pedig nem álltak össze a gondolataim a normális mondatokra, mert nagyon összetett az egész. Viszont szeretem a különleges szavakat, és előszeretettel használom is őket, viszont a környezetem furának néz miatta, vagy csak kiröhögnek. :/:)
2012. okt. 31. 08:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szép, hogy ilyen tág a szóhasználat, de nekem túl kacifántos, nehezen értelmezhető. Kicsit túlzás, vegyél vissza belőle és tökéletes lesz. :)
2012. nov. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Passzol a szó, hogy kacifántos. Akármilyen rövid, nincs türelmem végigolvasni.
2012. nov. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 authoria ***** válasza:
Szerintem is jó lett :) (Y) még nyugodtan írhatnál ilyeneket =D
2012. dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!