Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » M. A. G. U. S és Forgotten...

M. A. G. U. S és Forgotten realms sorozat?

Figyelt kérdés
Érdekelnének ezek a könyvek, de nem tudom, hogy hol kezdjem. Rengeteg könyv megjelent, melyek a sorozoatok legelső részei.

2013. júl. 16. 18:36
 1/4 belapus ***** válasza:
74%
2013. júl. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval a legelső regénye a Halál havában? Ezt elkezdem olvasni és erre épül a rengeteg többi?
2013. júl. 17. 10:04
 3/4 belapus ***** válasza:

Csak annyiban, hogy Yneven játszódnak.Természetesen vannak benne "sorozatok", ahol ugyanazon szereplő(k) kalandjait követheted.

Például W. Chapman elsősorban Gorduin személyével foglalkozik, a Két hold kivételével ( bár mintha ott is említés esne róla, egy mondat erejéig ).

Jan van den Boomen pedig toroni történetekről ír.


A Forgotten Realms sorozatból nem tudom, melyik volt az első.R. A. Salvatore-nak a sötét elfről szóló regényeinek egy részét illetve Richard Awlinson Avatár trilógiáját olvastam.

2013. júl. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a Forgotten Realms világából ezeket olvastam:


A pókkirálynő háborúja (6 könyvből áll)

A Vezeklő Papnő trilógia (3 könyv, ami a pókkirálynő háborúja után játszódik és részben kapcsolódik is hozzá)

Drizzt Legendája (a Drizzt-ről szóló könyvek 20 felett járnak számban, én még csak 10 körül járok, de eddig tetszett. Viszont elég hosszadalmas lehet mindet elolvasni)


Persze még ezeken kívül is van sok könyv, ami itt játszódik... Igazából ha rákeresel egy-egy sorozatra, akkor biztos kiírja, hogy időrendben kb. hol játszódnak. De szerintem egy-egy sorozatot általában egymástól függetlenül is olvashatsz.

2013. júl. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!