Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Zavaró, ha egy történet...

Zavaró, ha egy történet fejezetenként más szereplő szemszögéből mutatja be a történéseket?

Figyelt kérdés
Három szereplőről lenne szó, E/3 személyben írva mindig. A történet persze haladna közben, csak mindig más oldalról mutatnám be. Jobb egy főszerevel dolgozni és csak az ő szemszögéből bemutatni mindent?
2013. júl. 17. 12:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A tuz es jeg diadalaban ezt mar ellottek. De nem zavaro, nagyon erdekes szerintem.
2013. júl. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem olvastam még a Tűz és jég dalát. Az én történetem egy szerelmi háromszögről szólna, fantasy-nek szánom.
2013. júl. 17. 12:56
 3/14 anonim ***** válasza:
+ S. King: Rémkoppantók
2013. júl. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem olvastam még a Tűz és jég dalát. Az én történetem egy szerelmi háromszögről szólna, fantasy-nek szánom.
2013. júl. 17. 12:57
 5/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat, telefonról írok és kétszer küldte el.

Azt gondoltam, hogy nem én lennék az első, aki írja meg a történetét, arra vagxok kíváncsi, hogy zavaró-e? Jobb-e csak egy szemszögből írni?

2013. júl. 17. 13:00
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem zavaró.
2013. júl. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem csak A Tűz és Jég dalában van így, más történetek is használják ezt a módszert. (pl. az Első Törvény trilógia is)


Szóval szerintem egyáltalán nem zavaró, sőt, nagyon is jó. Sokkal érdekesebb, ha több szereplő szemszögéből ismerhetünk meg dolgokat és nem egy fejezetbe van belesürítve ez, hanem rendszerezve.

+ Olvasás közben így mindenki találhat magának biztosan szimpatikus karaktert, akivel könnyebben azonosul.

Ha csak egy szemszög van, ez már nehezebb.

2013. júl. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor így lesz.
2013. júl. 17. 13:23
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem zavaró
2013. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én szeretem, ha több szemszög van. Pl. a Battle Royale-ban is így csinálta meg az író. Így több szereplővel is azonosulni lehet.
2013. júl. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!