Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek az írásomról?

Mi a véleményetek az írásomról?

Figyelt kérdés

Ja de előtte egy kis alaptörténet:Két lány testvér.Akik 3 éve elkövetek egy gyilkosságot.Daisy leszúrta a híres üzlet ember lányát Zoey Morgan-t.Léna a nagyobbik Ramsway testvér is benne volt az ügybe.Léna szerény,félink lány lesz húga tette után.Amíg Daisy egyre jobban beképzelt lesz.Ramswayék elköltöznek a városból.Daisy felszed egy pasit,aki nyomulni kezd Lénára.Daisy egyszer rajta kapja őket hogy csókolóznak a fiú beeteti neki hogy,Léna akarta a csókot.utána egy napra rá a fiút holtan találják.Daisy azt hiszi Léna ölte meg.3 év után vissza mennek a városba.Elkezdődik az iskola.Lénára rá talál a szerelem a Zayn nevű fiúba.Egy kis idő után össze is jönnek.Daisy úgy érzi itt a bosszú alkalma.megismerkedik Dylannel,és a fiú segíti a bosszújába.Dylan megöli zayn tesóját,zayn azt hiszi Léna volt.De utána rá jön nem.Ramsway apuka két új lakót hoz az új házba.Roxy-it ,és Terezá-t.Később Léna rá jön hogy tereza igazából Zoey.Nem érti hogyan tért vissza de vissza tért.de az a legnagyobb baj elrabolta Léná-t.Zoey nem tágít,és még gyilkolni is képes.

Részlet:

Amikor reggel lett Léna bement Daisy szobájába ő már ébren volt(Nem volt suli mert szombat van).Megkérdezte tőle:Mit csináltál tegnap este?Hol voltá?Kivel voltá?Miért rúgtá be? Daisy azt mondta :-Semmi közöd hozzá. Nagyon furcsálta hogy ilyen bunkó vele mostanába.Az a fogadásos dologba is hazudott,nem értedteLéna.Miért?Mi oka van erre?Felhívta Nikit hogy jöjjön el vele egy kávézóba kideríteni valamit.

- Szia Niki!

- Szia Léna,miért hívtál ide? kérdezte Niki

- Segítened kell!

- Nekem? kérdezte

- Igen neked!

- Miben? kérdezte Niki.

- Tudod a suliba az öltözőbe vannak kamerák.

- Mi van? kérdezte meglepő arccal.

- Keress rá a gépeden az iskolai kamerákra.

- Itt nincsen….. mondta.

- Akkor menjünk be a suliba nézzük meg a öltőzőtt és a kamera kódját és hogy mit vet fel.

- Rendben.De óvatosan ne hogy meg lásson valaki. felelte Niki.

Bementek a suliba.Nem vette őket észre senki.O da juttotak az öltözőhoz.Amikor bementek csörgött a telefonja Nikinek.Sophia hívta,gyorsan kinyomta.De már késő volt bement az egyik tanár,ők elbújtak az ajtó mögé.Nem vedte őket észre,kiment.A telefont lenémítodta .

- Mondjad a kódott Léna,én írom. mondta Niki.

- 21ed3456fgh819765jik32 ez a kód.

Gyorsan kimentek feltünés nélkül.Elmentek Nikiékhez.Niki beütödte a kódot.Megnézék amiket felvett.Először Lénát meg Zaynt.Kiderült hogy Sophia fényképezte le ahobny csókolóznak,és küldte el mindenkinek.Utánna bejött Dylan és Daisy.Daisy le fordítodta a kamerát.Csak annyit hallodtak hogy meg van,menjünk.Furcsálte Léna hogy ismerik egymást.Mit csinálhattak ott?Utána elment Léna Nikitől ,és hívta Zaynt. Ezeket kérdezte:Hogy vagy ?,mizu veled?.nagyon rossz hírt közölt vele.Riley a tesója tegnap meghalt.Röktön oda ment Nikivel.Próbálta megvígasztalni de lehetetlen volt.Niki mondott egy elég furcsát,hogy ez nem balesett volt hanem gyilkosság.Ezen a rendőrség is elgondolkozott amikor Niki megmutadta nekik a nyomokat.Minden bizonnyal gyilkosság történt.A mai nap történtei nagyon meglepték Lénát főleg az amit otthon láttodt.Amikor haza ért bement a Daisy szobájába ,és Dylannel találta az ágyba.Kiment a szobából röktön amikor meglátta őket,persze nagyott lepődött a láttodtakon.D ylan pár perccel utána el is ment.

- Léna..ugye nem harakszol? kérdezte.

- Nem haragszok.De miért pont őt?Nem találtá jobb pasit?

- Nem…Bevallom szeretem őt tiszta szívemből. mondta Daisy.

- Ez hanyadik? kérdezte Léna

- 2. felelte.

- Mióta tart ez?

- Pár napja. válaszolta.

Amikor befejezte a mondatott valaki betörte az ablakot.Az üvegek repültek mindenfelé.Vajon ki

tehedte?

Haloween buli.

Nagyon Megijedtek amikor valaki betörte az ablakot.Daisy óvatosan az ablak alá csúszott.Óvatosan felemelte a fejét,utána megállt.Azt mondta a Morgan testvérek voltak.Igaz mindjárt Haloween.Peter Morgan,és Nicolas Morgan mindig háborgatják őket.Utána haza jötaz apjuk .Nem mondták el mi történt mert akkkor Morganék elmondanák a titkunkat. Léna magára vállalt mindent.Apukájuk bejelentette el kel mennie üzleti útra.Daisy bízta a ház felügyeletétt.2 hónapig nem lesz itthon.Haloween-ig csak 3-nap van.Másnap elköszöntek apjuktól.A Morgan testvérek az ablakukból figyelték őket.Dave bácsi távoztával kijöttek a testvérek.

- Sziasztok. kösztöntek egyszerre.

- Emlékesztek a tavaly előtti Haloweenre.Elég csúnya tedt volt tőletek. mondta Nicolas.

- És? kérdezte gyúnyosan Daisy.

- Az ideji haloween este less a legszörnyűbb napotok. mondta Nicolas.

A Morgan testvérek bementek ,de mielőtt beléptek volna Peter visszaintegetett Daisynak.Bementek a lányok is, Daisy felhívta Dylant legyen vellünk haloween estén.Léna nem hívta Zaynt gondolta úgy sem jönne a tesója miatt.Másnap a suliba érkeztek Daisyval.Niki oda szaaldt hozzájuk.

- Sziasztok lenne egy elég furcsa kérdésem. mondta félve Daisyra tekintve.

- Mi? kérdezte gúnyosan Daisy.

- Át mehetnék hozzátok Haloweenkor? kérdezte Niki.

- Persze! vágta rá Daisy.

- Aha jöhetsz!Az nap 21-kor Na szia! mondta Léna.

- Rendben de….mind1.. mondta Niki.

Utána oda ment Léna Zaynhoz.Zayn nagyon furcsa volt vele.Nem állt szóba Lénával.És szeme láttára hívott meg más lányt a haloweeni bulira.Daisy oda ment hozzá mondta:- Menj el Dylannel.Belegyezedt,Daisy úgy is Alexxal jön.Félta ma esti Haloweeni bulitól.Haza mentek,benézett a ruhás szekrénybe Léna.Tudta valami hiányzik belőle.Hát persze!A Haloweeni ruha ,és a álarc.Szerencsére ott volt a tesója akivel elment a boltba.Ő mindig segít az ilyenekbe.Elmentek,és megtalálták a tökéletes ruhát az álarccal.Este 7-re mentek értük a fiúk..Daisy Dylan fülébe sugta amikor száltak az autóba.

- Hajrá!Csináld amit kell. sugta Dylannek.

Beszálltak a kocsiba.Dylan megfogta Léna kezét.Léna hirtelen elsápadtam,utána rámosolyogott.Nem akarta megbántani Daisyit hogy valamit csiná ma Dylannel.Hirtelen egy furcsa érzés kapta el.Érezte hogy ma valami rossz fog történni.Amikor kiszálltak a kocsiból Dylan magához húzta Lénát,érezte hogy reszket a hidegtől.Levetedte zakóját és rátedte.Dylan egy nagyon kedves srác.De Léna akkor is Zaynt szereti,Dylan meg Daisy pasija.Amikor oda értek beléptek az ajtón.Minden szem Lénára és Dylanre tappant.Erről a pillanatról az juttot eszébe amikor először találkozott Zaynnal.Zayn is ott volt Kittivel.Zayn ránézett aztán bemérgesedett.Oda ment Lénához a szemébe mondta hogy gyűlöli.Utána beszaladt a mosdóba Zayn.Léna szeméből kicsordult egy könycsepp.Utána szaladt a mosdóba.Kérdőre vonta mi a baja.Azt mondta:- Tudom jól!Elmondta tudja Léna volt utoljára Rileyel..Te ölted meg…mondta Zayn.Amikor ez a mondat elhangzott,Léna falnak dölt és ott ájult el anyira szíven érintedte.Csak annyira emlékzett valaki a nevét mondta 3-szor,és felemelte puszit nyomott az ajkára.Utána elsötétult a világ.Az álma elég fura volt.Az volt az álmába egy zöldkapucnis csávó leszúrja Riley-t.Amikor félé fordította az arcát Dylan arcát látta.Gondolta ez lehetettlen,de akkor miért álmodhatta?Mit jelent ez az álom?Talán Dylan a gyilkos?ezt minnél hamarabb ki kell derítenie.

Rejtélyes nap.

Reggel a kórházba lelte magát Léna.Amikor kinyitodta a szemeit Zaynt féjét látta ahogy a labia mellet van ,és alszik.Eszébe juttodt az álmom.Gondolkozott rajta mit jelenthet.Látta a laptopját behozta valaki.Felkelt óvatosan az ágyból.Odaszaladt a kanapéhoz,és leült a kanapéra bekapcsolta a laptopot.Amikor felnyitodta a laptopot az otthoni kamera kapcsolt be.Pont a nappalit mutadta.Mikor meglátta a ,szeme a dátumra kapkodott.

- Persze.haloween volt tegnap. sutogta.

Niki nem tudta mi történt ,és várta Lénát .Léna szemémből kicsurdult egy könycsepp.Ahogy látta Nikit véresen feküdni a padlón.A könycsepp piros volt mint a vér.Abban a szent pillanatban kirázodta a hideg.Kiszaladt a mosdóba.A tükörbe nézedt, és vér csöppögöt a szeméből,Nem víz.Hirtelen a vér vízzé vált.Zayn lépett be az ajtón.

- Mit csinálsz? kérdezte.Zayn fél álomba. oda rohant Léna hozzá átölelte.

- Annyira hiányoztál..

- Nem most jöttem vissza a tenger mélyéről,amúgy jól vagy?húzota le a kanapéra.Léna az ölébe tedte a fejét Zaynsimogatni kezdete.

- Vér cseppek csurdoltak ki a szememből. az álmát nem akarta elmondani,tudt hogy feldurta volna.

- Majd szólunk az orvosnak nézzen meg! felemelte a laptopot és kérdezte:

- Ez Niki? kérdezte.

- Igen,nem tudom mi történt ezt láttam a kamerámon.Nem tudom kitehedte. mondta rémülten.

Utánna kivizsgálta az orvos Lénát.Azt mondta rejtélyes módon semmi baja Lénának.Léna nagyot lepődött.Amikor haza értek,ott voltak a rendőrök.A rendőrök megállapítodták balesett volt a Niki halála.De Léna elég nyomot talált ahhoz bebizonyítsa gyilkosság.A rendőrök nem hittek neki a nyomok alapján se.Nem értették a rendőröket 2 napig vizsgálják a helyszínt.Megállapítják hogy balesett.Elhagyják a helyszínt nem tesznek semmit.Daisy akkor ment volna el.Léna megállítodta ,és elmondta neki az álmát.Ő azt válaszolta:- majd megoldomod,és kilépett az ajtón.


- Kisasszony kabát?Úgy láttom elég hűvös van,Hamar érkezett a tél mert a hó is szemelkél. Monsta Léna.Amikor Daisy kilépett csak ámult és mondta:

- Kaliforniába vagyunk,esik a hó nincs hideg nagyjából 25-30 fok a téli hőmérséklet. mondta ámulva.

- Mi van kint Daisy? kérdezte Léna.Amikor Léna is az ajtóhoz ment meglepődött.

- Nagyon hamar jöt apu. mondta léna sutogva Daisinak.

- Január van nagy okos. mondta Daisy nevetve.

- 2 hónapig korházba feküdtem?Karácsonykor mit kaptam? kérdezte Léna.

- Ráadásul komába.Csak viccelődtem! felröhögött Daisy.

Léna mérgesnek tedete magát,de utána ő is felröhöhött és így szólt:-Rejtélyes egy nap.

- Sziasztok csajok! mondta Dave.

- Költözünk! Gyorsan sipirc.Pakolás. mondta röhögve.

- Apa Dylan is jöhet velünk?A fiúm! jöt épp Dylan nagy böröndökkel.

- Persze 8 hálószobás lakás!4 vécé.4Fürdő.1 oriási konyha.2 nappali.1 ebédlő.és egy játék szoba.Meg van edző terem.medence.! mondta dave boldogan.

- Rendben!Gyere Daisy pakuljunk.dylan segítené nekem? mondta Léna.

- Persze! mondta boldogan Dylan.

Amikor bementek pakoltak Dylan és Léna keze összeérintkezett Léna érzett valamit.dylan mélyen a szemébe nézett Lénának.Dylan lassan közelített szájával Léna szája felé.Elcsatant egy csók.Léna is viszonyozta.Amikor Daisy kiáltott:gyertek indulunk! akkor befejézték.

- Jöttök már? kérdezte Daisy.

- Igen,De még van ez a ruha.Indulhatunk! mondta Léna.

- Gyere Dylan. Dylan nem ment hanem segített vinni Lénának a csomagokat.Beszáltak a kocsiba.Léna észre vette másik ez a kocsi.

- Apa mióta van nekünk új kocsink? kérdezte Léna meglepődve.

- nemrég óta 1 300 000 vedtem. mondta Dave.

- Miért jötté ilyen hamar haza?Várjunk cask mióta van nekünk ennyi pénzünk?Új ház,Új kocsi! felelte Léna.

- Új cuccok!Mert a szobátok meg van vedtem New Yorkba nektek ruhákat! válaszolta Dave.

- Király!New Yorki cuccok. mondta Daisy.

Oda értek a házhoz.Dylan,DaisyLéna nagyot ámult.Csoda szép volt a ház mindenki szerint.

kép róla:



- De apa mért hátúl jövünk be? kérdezte Daisy.

- Mert ott van a Takarító,és a szakács,Szoba lány. felelte.

- Ja… válaszolta Léna.

Amikor beértek ott állt két lány.Amikor Dave elmagyarázta mehalt az egyik munka társa és nem akarta hogy nevelő otthonba kerüljenek ,mert megigérte a munkatársának gondját viseli nekik.Roxi ,és Tereza volt a nevük.

Na hogy tetszik?Jöhetnek negatívak is,ja és nem az elejéről másoltam be úgy a negyed részénél.



2013. júl. 18. 18:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, de van benne pár helyesírási hiba, és szerintem nagyon is kezdő írás.
2013. júl. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy végigtekertem a kérdésen, megakadt a szemem ezen a soron: "- Rendben de….mind1.. mondta Niki."


Ennyit elég is volt látnom ahhoz, hogy minden kellő következtetést levonjak.

2013. júl. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem haragszol meg az erős kritikáért.

A történet zavaros és semmitmondó. Őszintén szólva a fejem belefájdul a sok túlbonyolított gyilkosságba. A rengeteg tőmondat pedig igencsak szemzavaró. Nem értem, miért nem lehet egybetoldani 2-3 mondatot? Pl. ez:

"Két lány testvér.Akik 3 éve elkövetek egy gyilkosságot.Daisy leszúrta a híres üzlet ember lányát Zoey Morgan-t.Léna a nagyobbik Ramsway testvér is benne volt az ügybe.Léna szerény,félink lány lesz húga tette után.Amíg Daisy egyre jobban beképzelt lesz.Ramswayék elköltöznek a városból.Daisy felszed egy pasit,aki nyomulni kezd Lénára."


Helyesen valahogy így lenne:

Daisy és Léna, a két lánytestvér, 3 éve elkövettek egy gyilkosságot. Daisy leszúrta a híres üzletember lányát, Zoey Morgan-t. Léna, a nagyobbik Ramsway testvér is benne volt az ügyben. Léna szerény, félénk lány lesz húga tette után, míg Daisy egyre inkább beképzelt lesz. Ramswayék elköltöznek a városból, új lakhelyükön Daisy felszed egy pasit, aki nyomulni kezd Lénára.


A részletet pedig végig se olvastam, annyira teli van nyelvhelyességi és helyesírási hibával. És megint csak tőmondatok... Ez így nem fog működni! Amíg nem tanulsz meg helyesen írni és használni az írásjeleket, ebből nem lesz semmi. Várj még az írással.

2013. júl. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 piriiiiii ***** válasza:
100%
Hahaha, második válaszoló, velem pont ugyanez történt! :D
2013. júl. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat :D csak kíváncsi voltam mások véleményére.de amúgy is folytatni fogom az írását mert ebben lelem örömömet siketségem miatt. :)
2013. júl. 18. 19:11
 6/14 piriiiiii ***** válasza:

Ez a lényeg, kedves kérdező!

Én is szoktam írni (vagyis még régebben), nem sokan olvasták eddig az írásaimat, nem is nagyon engedem mondjuk, mert a magam örömére írok. Ha szeretsz írni, abba ne hagyd! Nagyon jó dolog. :) Különben pedig gyakorlat teszi a mestert.

Hány éves vagy?

2013. júl. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
13 leszek.amugy 8 évesen keztem irni meséket. de most mar komolyan irok.
2013. júl. 18. 20:32
 8/14 anonim ***** válasza:

szerintem alaptörténetnek nem rossz, de nagyon kezdő írás.

Hiányos, illetve hibás írásjelek, szóközhiány tömegével, helyesírás

pl.: vedtem, jötté, hátúl, csoda szép, levetedte...

És ez: "- Miért jötté ilyen hamar haza?Várjunk cask mióta van nekünk ennyi pénzünk?Új ház,Új kocsi! felelte Léna."

Így van: " - Miért jöttél ilyen hamar haza? Várjunk csak, mióta van nekünk ennyi pénzünk? Új ház, Új kocsi! - felelte Léna."

Persze, ezeket nyilván kijavítanád, de ez így zavaró :/

Bocsi a kritikáért.

Mellesleg a Dylan, nem női név???

2013. júl. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hú, ez már a sokadik Léna történet.


Nem bírtam végigolvasni a szóközhiányok miatt, amíg nem megy a központozás, vesszők hiányoznak, ne értékeltesd, mert szenvedés kisilabizálni, hogy mit írtál.

2013. júl. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
1.amiert kiraktam hogy,tanuljak a kritikakbol.dylan ferfi nev.bocs a hibakert telorol irok,es eleg nehez.
2013. júl. 19. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!