Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » ". Valaki feleségül vette a...

". Valaki feleségül vette a nagynénjét, aki egyúttal az unokanővére is volt, s gyermekük ily móódon a saját nagyapja lett. " Hogyan?

Figyelt kérdés

G. G. Márquez: Száz év magányából való a fenti idézet. (Aureliano Josénak mesélték, mielőtt hazajött volna azzal a szándékkal, hogy feleségül vegye Amarantát, a nagynénjét.)


Nem tudom elgondolni, hogyan lehetséges ez a fenti állítás. Aki érti, magyarázza el, legyen szíves!


Előre is köszi! :)



2013. júl. 18. 19:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mit keres ez a kérdés a szórakozás kategóriában? Egyáltalán nem szórakoztató ezen agyalni. :) (Csak viccelek).


Már azt is bajos elképzelni, hogy az unokanővére és a nagynénje is egyben. Persze elképzelhető az alábbi módon:


Először is van egy embör meg annak egy fiútesója. Az embörnek lesz két lánya. A fiútesó elveszi az embörnek a lányát (a saját unokahúgát) és születik egy gyerekük (az illető, az a "valaki").

No már most, az a valaki meg elveszi az embör másik lányát, aki így az anyukája nővére,tehát a nagynénje, és mivel az apa (fiútesó) testvérének (embör) a lánya, így az unokanővére is.


De ettől még nem értem, mitől válik a gyerek a saját nagyapjává? Egyáltalán kinek a nagyapjává? Az apa nagyapjává, vagy a gyerek saját magának a nagyapjávává(vá)?

Nem valami félrefordításról van szó? Vagy költői, ill. írói ferdítés.

Mert végül is a "valaki" meg a saját gyereke unokatestvérek, vagyis a szülő (a másik leány, akit a valaki vett el) testvérének (a fiútestvér asszonykája) a gyereke.


A gyerek részéről megvan az összes nagypapi meg nagymami.


Végül is a gyerek részéről megvan az összes nagypapi meg nagymami:

- apai nagypapi, aki dédpapi tesója is egyben

- apai nagymami, aki dédpapi lánya

- anyai nagymami (ismeretlen, az embör asszonya)

- anyai nagypapi(aki dédpapi is)


Ennyi, bocsi ha hosszúra sikeredett,de addig nem térhettem nyugovóra, amíg nem tisztáztam magamban.

2013. júl. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!