Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Most csináltam egy könyves...

Most csináltam egy könyves blogot! Szerintetek milyen? A negatív vélemény is érdekel!

Figyelt kérdés

[link]

Leginkább az érdekel,hogy érdemes -e ezzel foglalkoznom.

Köszi annak, aki segít a kritikájával.



2013. júl. 19. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Aranyos, a kukac tetszett. :D (Nem lehet beállítani, hogy magyarul beszéljen? Ez a "Get me outta here!" rontja az összeképet.) Az utolsó két bejegyzésnél mi történt a formázással? :O

Egyelőre kevés. Én a helyedben akkor kérdeztem volna, ha van már húsz bejegyzésem, mert egyelőre könyvmolynak nem mondanám a szerzőt ennyi alapján. Plusz ezek mai divatkönyvek, ifjúsági lányirodalom, elég hmm... szűk zsáner (de széles olvasóközönségnek). Még csak nem is teljes, nem sok könyvet mutat be, ennélfogva nem látom, miért választanám ezt a sok más hasonló stílusú-témájú YA irodalmi bemutató blog helyett. (Nem a zsánerem ez a műfaj, így nem ismerem behatóan, de van egy elég jó blog a témában, nehéz lenne lekörözni.)

Nincs névjegy, nem írod, mi alapján válogatd össze a műveket. Ezt oldalra ki kéne tenni. Látok egy SZJG-t, innentől nekem ez a "kit érdekel" kategóriájú blog. Láttam, nem szereted a sci-fit, szóval még egy pont, miért ne olvasam. (Ez nem kritika.) Ha lenne valami összefoglaló, hogy miket kedvelsz, egyszerűbb lenne, nem írnálak le helyből két megjegyzés alapján.


Pozitívum: a dizájn tényleg aranyos. A kukac valóban a nap sztárja. Akinek ez a zsáner tetszik, az valószínűleg belenéz, talán együtt is érzed veled és megtetszik neki a blog. (A célközönség amúgy is a fiatal tinédzser lányok, akik a felmérések szerint bátran rákattintanak midnenre és mindent elolvasnak. Már ha hihetünk a statisztikáknak.)


Negatívum: a tipográfia. A vessző az előtte lévő betűhöz tapad, nem a mögötte lévőhöz. (A legalsó bemutatkozás szíven ütött.) Nincs bemutatkozás, vagy csak elrejtve. Oldalra kéne valmi névjegy. Soha ne kérj nyilvános kritikát fékész oldalról (lásd névjegy menüpont). Kevés a tartalom. Nincs behatárolva, mik mentén válogatsz. Betagozódik a többi ugyanilyen blog közé. Nem tudod, mi az a sci-fi.


(Jó, csak vicceltem, az utolsó nem a bloghoz kapcsolódó negatívum, de azért irodalmi blognál az ember legyen tisztában a fogalmakkal.)

Összességében: ha tényleg igaz, hogy könyvmoly vagy, foglalkozni fogsz a bloggal, mert olvasol és lesz róla véleményed, amit valhol szeretnél megosztani. Vagy itt, vagy máshol. Ez tehát irreleváns. Nekem a dizájn tetszik, illik a tartalomhoz, olvasód meg csak akad. Én nem, ezt már tudod, de ez ne keserítsen el, nem belőlem áll a világ. :)

2013. júl. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló (egyébként nagyon jó stílusban) majdnem mindent elmondott. Amit én mégis hozzátennék: mielőtt nagy lelkesedéssel nekilátsz egy blognak, előtte kicsit gyakorold a kritikák írását, a fogalmazást. Én egyébként is elég érzékeny vagyok a magyar nyelv helyes és változatos használatára, szóval lehet, hogy bennem van a hiba, de, hogy lásd mire gondolok:

"...valahogy nem volt szimpi sem a személye, sem a stílusa. A barbibébi annak idején nekem csalódás volt, bár meglehet csak nem az én világom volt. Kicsit olyan volt..." ez egy...kettő... három... négy "volt" egymás után. Nálam ez már kimeríti a szóismétlés fogalmát, ami nagyon lerontja az élvezhetőségét a kritikának. Ugyanilyen hiba, a sok helyen elmaradó vessző, vagy a kötőjel (egy két => egy-két)

Még valami: szegény író nénik és bácsik sokat dolgoztak azért, hogy kiadják a könyveiket (vagyis jobb esetben ezt tették), ne csak a keresztnevüket írjuk le, amikor róluk beszélünk. Ady Endrét sem "Endrézzük" vagy Kosztolányit sem hívjuk csak simán Dezsőnek. A régi magyartanárom ezt tipikus média okozta hibának nevezte, hiszen a bulvársajtóban divatos ez a stílus. Ha kritikát írsz, az valamilyen szinten hivatalos jellegű, hiszen egy elemzés tudományos munkának minősül, legalábbis az én szememben. Szóval Fábián Janka ne csak Janka legyen, nem olyan hosszú az a név ;)

Az oldal viszont tényleg nagyon jól fest, a kukac nálam is nyerő volt, az pedig kifejezetten tetszik, hogy a háttér is mozog, ahogy lefelé görgetek.


Kis odafigyeléssel és gyakorlással jó lehet a blogod, bár a kiválasztott könyvek nem passzolnak hozzám, szóval valószínűleg én sem lennék állandó olvasó. A véleményünk is különbözik a könyvekről, persze ez már nem a blog vagy a mi hibánk, szóval be is fejezem, bocsi, ha túl hosszú lett, a kedved semmiképp sem akarom elvenni, csak így tovább! :)

2013. júl. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Második válaszadó: egyrészt köszi a kedves megyjegyzést, másrészt a keresztnevek kérdése érdekes. Kérdező, elnézést, OFF következik.

Én pont az általad említett két úriembert és József Attilát szoktam a keresztnevükön szólítani, gondolatban, persze, hozzátéve, hogy elnézésüket kérem, de talán nem haragszanak meg egy ilyen kis pongyolaság miatt. Endre, Dezső és Attila eddig nem tértek vissza éjféli szeánsz keretében kísérteni, hogy hagyjam abba, tehát nem vették még zokon. (Vagy én alszom túl mélyen, ők pedig hiába vetik be minden poltergeist képességüket, nem érnek el semmit.)

Az irodalomtanárodnak ettől függetlenül igaza van, és jogos, hogy megjegyzed a teljes név kiírását, viszont nem csak a média, de a szerzők marketingje is támogatja az "elkeresztnevesedést". Ez sokkal közelebbi kapcsolatot feltételez, az író(nő) mintegy a "barátod", "neked írta a könyvet". Lazán cseveghetsz, hogy Laura ezt mondta, Janka azt írta, mintha tényleg személyes jó ismerősök lennétek, ami később például a dedikálásnál is oldottabb hangulatot hoz - és vice versa, a sok dedikálás még közelebb hozza a szerzőt, ténylegesen "ismerőssé". Azt hiszem, ma a szerzők épp azért dolgoznak olyan sokat, hogy ne "Ady Endrék" legyenek, hanem csak "Endrék". És mivel a blog szerzője is fiatal, pont az a réteg, akitől ezt a viselkedést "várják el" (aki még könnyen belemegy a tegeződésbe, mert nyitott egy ilyen jellegű "baráti kapcsolatra"), szerintem jogos a keresztnév használata. Viszont érdekes kérdést vet fel ez a két ellentétes szemlélet, ha nem bánod, erről majd máshol elmélkedek (szegény Kérdező megharagszik).

A változó háttérben igazad van, észre sem vettem elsőre. Visszanéztem, és tényleg. :)

2013. júl. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!