Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik most a menő fantasy,...

Melyik most a menő fantasy, sci-fi könyv, amit érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanra, mint a Harry Potter v. a Vándorsólyom különleges gyermekei.
2013. júl. 23. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Heló!


Írok inkább jó könyveket - fantasykat, a sci-fi nem az én asztalom köynvben -, de ezek közül sokat felkaptak - főknét azért, mert jók, és ez a lényeg.


Darren Shan vámpírkönyvek és a Démonvilág sorozat, Bartimaeus trilógia - roppan szórakoztató és jóé felépített könyv -, Eragon - a második része a leggyengébb, de a harmadikra eléggé kiforrott a srác, aki írta -, Warcraft köynvek közül a Klánok ura és Az Ősök Háborúja trilógia a legjobb, Gyűrűk Ura és a Hobbit két örökérvényű klasszikus...

2013. júl. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Suzanne Collins Éhezők viadala trilógia

Cassandra Clare Pokoli szerkezetek trilógia (az utolsó rész még nem jelent meg magyarul), Végzet ereklyéi(6 részes sorozat, eddig 5 jelent meg magyarul)

Annyira nem ismert, de nagyon jó: Mats Strandberg, Sara B. Elfgren Engelsfors trilógia (eddig kettő jelent meg: A kör és a Tűz)

2013. júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az éhezők viadalát, meg a gyűrűk urát természetesen ismerem, de meg mondom őszintén mi a bajom a mostani ilyen siker könyvekkel. Mind csöpögős-tini dráma lett, amiket nők írtak. Már elnézést kérek és pl. le a kalapom Rowling előtt, akinek sikerült egy "uniszex"(:DDD) könyvet írnia, mint most az éhezők viadala szerzőjének. Hiába lány a főszereplő sikerült meg kedvelnem a lányt:) De rosszul vagyok az ilyen alkonyat, burok és társaik "könyvektől".
2013. júl. 23. 11:51
 4/11 anonim ***** válasza:

Star Wars - sci-fi

Tűz és a jég dala - fantasy

2013. júl. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Brandon Sanderson: Ködszerzet sorozat

3 könyv, magyarul 6 kötetben adták ki. A főszereplő lány, de egyáltalán nem tini-dráma a történet. Sokkalta inkább kliséket felforgató.


Patrick Rothfuss: Királygyilkos "trilógia" (A Szél neve, A bölcs ember félelme, a harmadikat pedig még éppen nem készült el)

Hosszú, könnyed, kalandos sorozat egy talpraesett "polihisztor" varázslódiákról és arról hogy miféle legendák születnek róla.


Scott Westerfield: Leviatán sorozata

Egy alternatív első világháború ahol óriás gőzvandál léghajók és mindenféle harcra tenyésztett lények csapnak össze.

2013. júl. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jon Scalzi Vének háborúja sorozata is "menő" (bár zsáneren belül), egy próbát megér. Ha olvastad előtte Heinleint, ki fogod tépni a hajad, de attól még megéi. A Szellemhadtest állítólag még jobb, de én már nem tudok hinni ezeknek a kritikáknak. Ugyanilyen "menő" most Dan Simmons, az Agave újrafordítása felkapta. Hyperion-ciklus. (Bár az Endymion bukása még nem jött ki.) Sajnálatos hír miatt lett népszerű Ian Banks életműve, bár amíg élt, szintén az volt.

Fanatsy terén a Tűz és Jég dala ciklus a legnépszerűbb, a HBO sorozata miatt megtöbbszöröződött az olvasói száma. (Ha egyszer befejezi, esküszöm, elolvasom.)

Ezek a mostanában erősen felkapott művek, szerzők (és persze azok, amiket előttem leírtak), bár nem egy "Harry Potter" szint egyik sem, komolyabb műveket soroltam fel. Noha Martin sorozatát azért a fiatalabb korosztály is rendszeresen forgatja.

2013. júl. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A felkapott, menő könyvek többnyire alaptalanul örvendenek nagy népszerűségnek, és egyáltalán nem olyan jók, amilyennek megpróbálják beállítani őket. Persze időről-időre akadnak köztük gyöngyszemek, a szabályt erősítő kivételek - jelenleg Darren Shan könyvei ilyenek.

A Hyperiont én még egy jó tíz éve kezdtem olvasni, nem fogott meg, felejthető könyvek. Annyira nem gagyik, mint a mai többség, de azért a jótól fényévekre vannak.

2013. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ellenvélemény: Darren Shan könyvei számomra az érdemtelenül felkapott kategóriába tartoznak. Mig a Hyperion és Endymion sagák megérdemlik azt a méltatást amit kapni szoktak.


Banks művei közt van ugyan egy-két gyengébb/nehezebben befogadható de a legtöbb könyve kiváló. (Száműző, Nézz a szélbe, Anyag, Holtpont...)

Alaister Reynolds (Napok Háza, Jelenések tere), Ian McDonald (A dervisház), Jacek Dukaj (Extensa) és Andrzej Sapkowski (Vaják 1-2-3) könyvei amiket még érdemes lehet szerintem elolvasni.

2013. júl. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7. vagyok megint.

Az Endymion szerintem nem rossz, nem estem hanyatt tőle, de szórakoztató, el lehet olvasni.

A Hyperion átlag színvonala felülmúlja ugyan a mai átlag bestsellerekét, de a jótól azért igen messze van. (Az első két kötetet olvastam.) Meg ugyebár ez gyakorlatilag több rövidebb történetből áll, amelyek színvonala és stílusa között külön-külön is jelentős eltérések vannak. Akadtak egész jók, és annyira katasztrofálisak is, hogy fizikai erőfeszítésembe került átrágni magam rajtuk.

Darren Shannak is vannak jobb és rosszabb könyvei, de összességében ő egy nagy ember. Nem mondom, hogy minden könyve 10/10, de a mai átlagot - véleményem szerint - akkor is fényévekkel felülmúlja tartalmasság, jól megszerkesztettség, épületes mondanivaló, gazdag jellemrajzok és stilisztika szempontjából egyaránt.

2013. júl. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem olvastam Darren Shan egy könyvét se (fél oldalt az egyik végéből elküldtek pdf-ben, az katasztrófa volt), így erről nem tudok nyilatkozni. Simmons azér nem ír rosszul, a Hyperionban Silenus mindent visz, és tény, vannak unalmas részei. A Hyperion bukása már nagyon fárasztó olvasmányélmény, de én eleve utálom Keats-et, így erős hátrányból indult. (Viszont mindkét műnél a végét látva csak azért nem vágtam a sarokba a könyvet, mert könyvtári.) Jobb, mint az átlag, de inkább bibliofil élvezet.

Eszembe jutott még: Gaiman mindig "menő". :) (Félve jegyzem meg: Pratchett is. Promótáljuk már, olyan ritkán javasolják, pedig zseniális. Bár ott is kell egy komolyabb háttértudás az össes poén megértéséhez.)

2013. júl. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!