Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy fantasy-t írok és a...

Benhb kérdése:

Egy fantasy-t írok és a véleményeteket kérném! Érdemes-e folytatnom? 16/F

Figyelt kérdés
Szóval egy fantasy-t írok aminek a címe: Egy Mágus Meséje. A történet a mi világunkban kezdődik: három kisgyerek a kandalló előtt ül és a nagyapjukat várják hogy elkezdje a mesét. Bence nagypapa meséje lesz a könyv története. ötven évvel ezelőtt mikor még Bence tizenhat éves volt a legjobb barátjával Sanyival épp a padlást takarították. Munka közben Bence hasra vágódik egy aranykeretes ládában. Cifrán szítkozódva feltápászkodik és sanyival együtt - aki éppen abba hagyta a barátja hirtelen kényszerleszállásán való nevetését- vizsgálják meg közelebről a kis ládikát. Mikor felnyitják a fedelet a láda hirtelen beszippantja őket. Átkerülnek egy másik világba ahol különböző mitikus lényekkel kell felvenniük a harcot vagy épp szövetséget kötni velük. A történet alatt sanyiról kiderül hogy félig tűzsárkány, bence pedig megtudja hogy mágus vér folyik benne. Neki meg kell tanulnia az ősei varázslatait, míg barátjának a sárkányság nehézségeivel kell megküzdeni. A cél: legyőzni a hatalomra törő gonosz Luthien-t és fekete sárkány hadseregét. Bence és Sanyi elutaznak az aránysárkányok hegyére ahol az aránysárkányok a különböző sárkány fajokat hogy együttes erővel legyőzzék a főgonoszt. Még nagyon az elején járok de lassan járj tovább írsz ;) ja és kérlek ne nézd a helyesírást mert telefonról vagyok.

2013. júl. 18. 04:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem értettem, hogy miért nem várhat hazáig az, hogy bepötyögd a sztoridat, de mindegy.

Egy kicsit narniás a sztori, legalábbis a láda, ami beszippant, és persze azért, hogy aztán átkerülj egy másik világba, ahol különleges szereped van... Ez szerintem nagyon sablonos. Aztán ott van a hatalomra törő gonosz, sárkányok, miegymás, amúgy sem vagyok nagy fantasy-olvasó, de nekem ez nagyon klisés.

2013. júl. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Egy ork ***** válasza:
100%

"Bence és Sanyi elutaznak az aránysárkányok hegyére ahol az aránysárkányok a különböző sárkány fajokat hogy együttes erővel legyőzzék a főgonoszt"

What??


A történet alapból nem rossz! Bár ha ilyen tömören írod, ilyen nyersen, akkor semmi esély! Már ennek az egy mondatnak is olyan terjedelmesnek kéne lennie, hogy akár 2-3 oldalba se férjen bele! Például olvass el egy Egri csillagokat (tudom nem ide tartozik), ott is több oldal egy-egy jelenet! Angolul publikáltasd, mert nem túl nagy az esélye, hogy valami külföldi "Kosztolányi" lefordítsa..

2013. júl. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Elég ritka a korod beli fiúk körében, hogy valaki írással töltse a szabadidejét. Szerintem már ez is nagyon becsülendő dolog.

A véleményem a sztoridról: Tényleg elég narniás a történet, egy-két ponton megváltoztatnám a helyedben, de persze így is maradhat, ha nem tervezel vele semmi komolyat, gyakorlásnak/szórakozásnak teljesen jó. :) Azt írtad, mitológiai alakokat is szerepeltetnél a művedben. Ehhez ajánlom az ilyen irányú irodalom áttanulmányozását, ezekből remek ötleteket gyűjthetsz szerintem. Összességében egész jól fogalmazol, bár az utolsó előtti mondatodba kicsit belegabalyodtál. Írj, írj, írj, gyakorolj sokat és fokozatosan csiszolódni fog a stílusod, az íráskészséged. A fantáziáddal nem hiszem hogy gondod lesz, csak rendszerezni kell a dolgokat :) Sokat segít még, ha olvasol, mégpedig minél változatosabb témájú, műfajú könyveket. Ezzel is jelentősen bővítheted a szókincsedet, valamint javul a helyesírásod.

Sok sikert és kitartást kívánok az íráshoz, és nem utolsó sorban jó szórakozást! :)

16/L

2013. júl. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Jó, csak a főgonosz neve me Luthien legyen! A Gyűrűk Urában ő egy hősök korában élt síron túlig tartó szerelem női tünde szereplője. (Hosszú ú-val, így: Lúthien.)
2013. júl. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Érdemes, izgalmasnak ígérkezik, hajrá!!:)
2013. júl. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az értékelendő, hogy írni szeretnél, de a történet tényleg nagyon sablonos. Ezen túl nekem a szereplők neve sem tetszik... valahogy egyáltalán nem illik bele ebbe a fantasy stílusba.
2013. júl. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

magyarázatok: 1. a ládás beszippantós rész egy új verzió. eredetileg úgy volt hogy a ládában egy zacskó port találnak. A port leteszik egy gyertya mellé megvizsgálni. Ezután egy véletlen folytán a gyertya elborul és felgyújtja a gyúlékony port. A láng végig fut a szobán és mindent felgyújt a szobában. sanyi próbálja eltaposni de amint hozzá és a lábával a láng felfut a testén fellobban és elnyeli sanyit. Bence utána kiált de mikor nem kap választ utána ugrik és őt is elnyeli a tűz. Ezt a végén egy barát ötletére cseréltem. 2 Nem láttam a narniát szóval ez kilőve.

2013. júl. 18. 17:26
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja és a Luthien névnél csak hasra ütöttem
2013. júl. 18. 17:38
 9/14 anonim ***** válasza:
Látod, ennél a ládásnál még a tüzes dolog is jobb.
2013. júl. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia

ne haragudj, nekem nem tetszik:(

Sablonos, olyan mint valami 1990es évekbeli mese,

meg olyan előre kiszámítható...

2013. júl. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!