Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Fiatalok, középiskolások,...

Fiatalok, középiskolások, esetleg főiskolások figyelem! Érdemes elolvasni a notre dame cimű könyvet vagy elegendő elolvasni egy olvasónaplót? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
kötelező olvasmány
2013. júl. 28. 21:48
 1/1 anonim ***** válasza:

A párizsi Notre-Dame-ot? Nekem megérte, csak hát... Hugo. Az elején van egy előszó, bevezető, elöljáró beszéd, akármi. Ott felsorolás pár fejezetet, miszerint ezek a könyv integráns részei voltak, csak az első kiadásban a kiadó nyomására kihagyta, de nem utólagos betoldások. Ezeket unni fogod (leírás... nem láttam még olyan középiskolást, aki lelkesedett volna értük), ha kihagyod, a sztori nem csorbul. Az olvasónaplóban valószínűleg benne sincs.

Mindezt csak azért mondom, mert én javaslom, hogy olvasd el, ne csak rövidítve (sokkal mélyebb és összetettebbek a jellemek így kibontva), de ha ezeket meglátod, lehet, hogy annyira elunod, hogy leteszed és elolvasod rövid formában. Akkor inkább hagyd ki ezt, és olvasd azt, ahol "történik valami" (így is iszonyú sok kitérő, mellékszál és a fő történethez nem kötődő életsors van benne). Zsúfolt nagyon, ezért üdítő ez a pár leírás, de tényleg nem "szokás" kedvelni.

2013. júl. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!