Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 10-es skálán szerintetetk...

10-es skálán szerintetetk mennyire jó könyv a Szent Johanna Gimi?

Figyelt kérdés

Szerintem 10/10

A legeslegjobb könyvsorozat amit valaha olvastam!


2013. júl. 29. 10:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Nálam egy erős hetes.
2013. júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
59%

10/4. Túl idealizált, álomvilág, papírmasé szereplőkkel, kevéske realitással. A humor (bár én nem vagyok annyira elájulva tőle, mint mindenki más) és néhány szereplő (Arnold, Kinga) miatt kap 4-et, valamint azért, mert nem akar többnek tűni, mint ami (egy laza limonádé könyvsorozatnak).

Hány könyvsorozatot olvastál kérdező?

(kedves SzJG fanok lehet lepontozni)

2013. júl. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
98%

Nem szoktam pontozni, inkább a pozitívumokat és negatívumokat szoktam végiggondolni.


+Olvasmányos

+Vicces, megfelelően lökött osztálytársak

+/- Az elején lényegében nincs történet, aztán lesz csak

-Vége felé kissé leül a történet, túl gyorsan íródott

-Több logikai bukfenc is van, szvsz legtöbbjük a túl gyors megírás számlájára írható, nem volt teljes kész a koncepció az első köteteknél

-Vicces és komoly részek egyes helyeken túl közel kerültek egymáshoz, így nagyon zavaróak, hatástalanok; pl. amikor Dave férfiasságának kétségbe vonása után rögtön a nők elleni erőszak jön, amit pár mondattal el is intéz

-Túlontúl próbál tanító jellegű lenni, miközben próbálja a nyelvezetet kisiskolásszinten tartani, így súlytalanná és értelmetlenné válik; pl. a nőgyógyász, nők elleni erőszak, alkoholizálás

-Túlságosan reálisnak akarják egyesek beállítani, pedig nem az; ezen nem kiakadni kéne, hanem elfogadni, mivel a mű értékéből egyébként nem vonna le

-Arnoldos összeveszés kevéssé volt kidolgozott, bár ez több problémánál is így van, mivel könnyed stílusú kötet, csak ettől kissé komolytalan lesz pár részlet

+Kinga megváltozása jól kidolgozott

-Túl sok a megemlített zene, ami zavaró, mivel lényegi információt nem hordoz (főleg, ha nem is ismeri az olvasó), és egy lényegében zenei-analfabéta sorolja fel őket...

2013. júl. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az kimaradt, hogy Reni szülei is antipatikusak voltak sokszor, pl. Virág egyest kapott, Renit netkorlátozással büntették, amikor Virág magára hagyta, akkor is megbüntették, Vladárral kapcsolatban pedig nem igazán álltak mellé. Az éjszaka közepi felverésről ne is beszéljünk.


Csatlakozom a második válaszolóhoz, engem is érdekelne, hogy kedves kérdező, milyen könyvsorozatokat olvasott eddig.

2013. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 rajcziz ***** válasza:
62%

A #3-as hozzászóló tökéletesen összefoglalta a lényeget. Az, hogy a sorozat nem reális, viszont annak van beállítva pedig igenis levon az értékéből, de ez csak a hype miatt van.

Nálam egy erős 2/10-es.

2013. júl. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
72%
10/3
2013. júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Mond kérdező, eddig hányat olvastál?
2013. júl. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Szerintem aki eddig megkérdezte, hogy hányat olvasott a kérdező eddig, ő maga is tudja, hogy a válasz az lenne, hogy ezt az egyet :)
2013. júl. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
jó hát na:D kicsit kezdem unni ezeket a kérdéseket.
2013. júl. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Nekem tetszett a sorozat, de ha úgy számítom ki, hogy a Harry Potter, Az Éhezők Viadala-trilógia és A Végzet Ereklyéi kapnak 10-est, az Időtlen szerelem egy jó erős 9-est, akkor a Szent Johanna Gimi nálam csak egy 7-est ér. :)
2013. júl. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!