Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van ebben a könyvötletben...

Van ebben a könyvötletben lehetőség?

Figyelt kérdés

Szóval a könyv lényegében egy 19 éves londoni újságíróról (Jake Raines) szól, aki a nevelőapjával (Prof. Archibald Hale) él, és - épp azután, hogy a barátnője (Amy Jones) szakít vele - a főnöke (Stephen Grey) egy egyiptomi, Kairótól kissé nyugatra fekvő faluba küldi cikket írni. Jake és Prof. Hale repülőre ülnek, azonban a pilóta (Mac McCloud) egy balesetnek köszönhet - amelyre a későbbiekben derül fény - átmenetileg megvakul. A gép lezuhan, Jake bokája eltörik, így felépüléséig Mac unokaöccsénél (Arnold McCloud) szállnak meg.

Az ismeretlen okok miatt dúló viharos időjárás miatt, a repülőgép-járatokat törölték. Így hát Macnek - jó pár Arnoldnál eltöltött nap után - az az ötlete támad, hogy csónakázzanak le a Níluson, és Alexandriában, a Földközi-tenger partján biztos találnak egy hajót. Mac, Jake és Prof. Hale elindulnak, ám Jake-et folyamatosan rémálmok gyötrik a csónakázásuk ideje alatt. Alexandriában találkoznak egy Susan Sprouce nevű lánnyal, aki ingyen feljuttatja őket a hajóra, egy kisebb szívesség ellenében: Mr Rail, aki egy titkos ügynök szervezet volt tagja, néhány szerkezetet ellopva, saját hasznára fordítaná ezeket a nem mindennapi holmikat; el akarja adni a terveket Dr Inferno-nak, a titkos ügynök szervezet első számú ellenségének, aki egy laboratóriumi baleset következtében elvesztette egyik karját, lábát, szemét, valamint a haja jelentős részét. A tervet kéne megszerezni. Susan Jake-ék tudtára adja a titkos ügynök szervezet létezését, és azt, hogy figyeli őket azóta, hogy lezuhantak, ami nem mellékesen Susan miatt történt: Inferno a világ különböző pontjain akar olyan szerkezeteket elhelyezni, amelyek műholdaknak jelt adva, a világból eltüntetik az elektromosságot, így az emberek néhány generációval később őt istennek fogják tartani, ugyanis ő lesz egyedül áram birtokában. Az egyik ilyen gépet Inferno éppen a Szfinx fejébe akarta elhelyezni, azonban mikor Susan egy lézertollszerű titkos ügynök szerkezettel meg akarta vakítani, a találat célt tévesztett, és Macet érte, akinek azonban csak átmeneti volt a hatás, mert a repülőgép szélvédőjén keresztül kapta. Ez az oka a viharos időjárásnak is. Ez azonban csak terve egyik fele: ahhoz, hogy túléljen több generációt is, meg kell találnia azt, ami örök életed az neki: a bölcsek kövét.

Ennek az információnak birtokában Jake, Mac és Prof. Hale segítenek Susannek. (Ezt a missziót nem részletezném, de a végén megszerzik a terveket.)

Ezután Susan, akiről kiderül, hogy igazából Helena Skvalling, törli Jake-ék memóriáját, hogy ne emlékezzenek a hajón történtekre.

A könyv második felét szintén nem szeretném részletezni, de Jake-ék Londonba érve, ismét találkoznak Helenával, és Jake-nek derengeni kezdenek az hajón történtek. Randizni kezd Helenával, és csak utána kérdez rá a dologra. Jake, aki mindig is rühellte azt a túlzottan unalmas munkát, miszerint cikkeket ír egy londoni napilapnak, sokkal jobban vonzza ez az állás. Helena elintézi a titkos ügynök szervezet vezetőjénél, Finn Layernél Jake, Mac és Prof. Hale felvételét, és maximális felelősséget vállal értük, maga mellé veszi őket, ugyanis a titkos ügynökök 4-4 fős osztagokra osztva dolgoznak, Helena társai azonban a Szfinxnél történő akció közben életüket vesztették.

Ismét nem szeretnék belefolyni a részletekbe (így is jó hosszú, amit eddig írtam), de a könyv vége felé Inferno megszerzi a bölcsek kövét, amit egy gorillán tesztel le, és akkor azt a megállapítást teszi, hogy a kő az állatokra nem örök élettel hat, hanem intelligencia növeléssel. A kő a majomnál marad, további kísérletek elvégzése miatt, azonban mikor Jake a könyv végén megöli Infernót, a gorilla magas szintű tudásának köszönhetően, ha életre nem is kelti, de mindenképp visszahozza az életbe őt... (itt kell, hogy elkeserítsem a 2. válaszolót)

Itt a vége az első könyvnek, ugyanis több részesre tervezem.

A könyvben egyébként vannak továbbá visszatérő poénok, pl. ahhoz képest, hogy Professzor Hale az egyik főszereplő, az egész műben egyszer sem szólal meg, és ez Macet nagyon bosszantja.



2013. júl. 30. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez csodás lenne! Van benne lehetőség. Ahogy összefoglaltad, megismerhettem tudásodat, tudsz fogalmazni! Jó lesz! Az alapsztori is nagyon tetszik, részletek elküldhetsz nekem privátban is! :))) Szívesen olvasnám!
2013. aug. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Azarum ***** válasza:
47%
Nagyon tetszik... Szívesenátnám viszont ezt a történetet a könyveapolcokon. Hogyha egyszer kiadják szívesen elolvasnám. Ha már így közzétetted, akkor ahogy haladsz vele, akár el is küldheted. Nagyon tetszik... Én már csak tudom, hogy mi a jó könyv. Én is írok egy könyvet, és van egy internetes oldalam, ahová sokan szertnék, hogy felkerüljön a története - ez sajnos még senkivel nem történhetet meg, mert nem illett oda a sztori - és ezért sajnos sok könyet kellett kritizálnom. Vannak sajnos olyanok is akik direkt azért kereznek fel, hogy véleményt írjak a könyvükrõl. Ezért néha már unom is, de ha nem mások mondják, hanem csak LEHET olvasni, azt nagyon is szeretem... Úgyhogy szívesen elolvasnám, és ha érdekel az ajánlatom, akkor majd írj és én majd megírom az emailomat...
2013. aug. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!