Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » SzJG-ben más is talált bakikat...

SzJG-ben más is talált bakikat, ellentmondásokat?

Figyelt kérdés
Persze minden könyvben előfordulnak,nincs is evvel baj,csak vicces. Leírjuk ki mit talált?

2013. aug. 1. 10:30
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
92%

Az lehet, hogy tele van a hűtő, de az hogy nem tűnik fel az anyjának, hogy mennyi minden tűnik el... Meg mindig kidobja a kaját, vagy mi? Mert nyilván nem eszik meg.

Többször is felcseréli a szereplőket.

A 8.ban egyszer a 9/b-s lányok voltak a csitrik.

Hogy fenyegetőzhet Vladár buktatással, ha az érettségin a többséget átrugdossák?

És ez nem baki, de nekem már nagyon sok volt a "Cortezt mindenki imádja, meg milyen nagy tekintélye van dolog" Szerintem, most, hogy jobban megismertük, és megtudtuk, hogy egyáltalán nem foglalkozik az imádóival, számomra még inkább érthetetlen, miért is szeretik őt ennyire! Mert nem elég jól kinézni, és menő ruhákba járni + Amerikai szülők. De sorry, mert ez tényleg Off volt :/

Amúgy meg alapítványi iskola, szóval bárkit felvesznek, aki makog valamit franciául, és eleget fizet. Lehet meg kellett volna kenniük a Vladárt, és akkor simán átengedi Renit :))

2013. aug. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
86%

Nincsenek hosszú hétvégék, pedig azok országosak, mindenkire érvényesek. Ennek ellenére a Szent Johannában van tanítás március 14-én, hétfőn.


Arra kíváncsi lettem volna, hogy Máday mit szólt Vladár hajához.:)

2013. aug. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim válasza:
88%
Reni a 6.részben azt írta,h ő utálja,ha egymás ölében ülnek az emberek,és szerinte Cortez is ugyanígy van ezzel,ennek ellenére Cortez többször is az ölébe húzta Renit
2013. aug. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
39%

Ez nem olyan nagy baki, de ugye köztudott, hogy az este hat után fogyasztott kaják hizlalnak a legjobban. És ezt tapasztaltam is. Tehát Reninek a nyolcadik könyv végére már egy elhízott, nagyon hájas lánynak kellett volna lennie...

((( bár az írónő nem említette, hogy nem az :DDD )))

2013. aug. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
84%

Látom, egy elvakult fan pontozgatott!


A nyelvi előadóba miért csak angolon járnak? Francián semmit sem hallgatnak?


Kémiát és fizikát külön teremben tartják, bioszt pedig nem. Ebben nem sok logikát látok, hisz csontváz sem kellene akkor minden osztályba, és nem is sérülne meg annyiszor.


Az ablakkitörés is baki volt, hisz miután a huzat bevágta az ajtót, nem volt semmi, ami az ablakot is bevágta volna. Ennek úgy lett volna értelme, hogy hirtelen kinyitják az ajtót. Ja, és Cortez semmiképpen sem ránthatta volna el Renit. Meg a két fiú is sérült volna, hisz az ablaknál bohóckodtak.

2013. aug. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
86%

Bevállalva a leszavazást, beleszólnék a nőgyógyászos vitába is.


Szóval nézzük meg a körülményeket, van egy szűz lány, aki csúnyán megfázik, egy hétre ki is írja a doki. Ilyenkor antibiotikumot kap a felülfertőzések miatt. Később, miután sok teát megivott, ami vízhajtó, kiderül, hogy felfázott.

Hogy ilyen esetben milyen doki kell, házi, női vagy urológus, arról megoszlanak a vélemények, de lényegében mind ugyanazt teszi ilyenkor.

Nekem nagyon fura volt, hogy a háziorvosnál nem említette, hiszen a baj ugyanattól alakult ki, mint a légúti.

Ha már nőgyógyászhoz kerül, az ha vizsgálatot is végez, az vizeletvizsgálat. Szűz lány, lázasan vagy hőemelkedéssel, köhögve, orrot fújva nem okoz nagy fejtörést. Maximum az lenne itt a különbség, hogy előre végeztet vizeletvizsgálatot (amit általában utólag szoktak ellenőrzésként), hátha a gyógyszerek mellékhatása csak a dolog. Elég sok gyógyszernek van vizelethajtó hatása, meg ugye ott a tea, és nyilván a szokásos igyál sokat orvosi tanács.


Összegezve: Ez így nem volt túl reális, csak nem akart az író kellemetlen folyásról írni pl.


Virágnál okés volt a nőgyógyászati vizsgálat, mivel nem volt beteg, a szüzességét is elvesztette, így indulhat a dolog a hüvelygyulladásából is. Szüzeknél gombás fertőzések szoktak jelentkezni, bakteriális nagyon ritkán, mivel nemigazán jutnak be a szervezetbe. Gomba meg ugye eleve ott van, ha az egyensúly felbomlik, szaporodni kezd.

2013. aug. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 A kérdező kommentje:
Vannak hosszú 7végék, 14.-én ünnepélyre mentek be,nem tanítási napra. Vagy melyik március 15.-ei hosszú7végére gondoltál? A pótvacsora általában egy pudingot vagy egy kisebb adag édességet jelent a könyvben,nem komplett 3 fogásos kaját,ettől függetlenül az apja hízott is, Reni meg nem. Ez érdekes. Az ablak becsapódás nekem is feltűnt, valóban nyitva volt az ajtó és akkor kellett volna becsapódnia az ablaknak,hacsak nem egyszerre csapódott be mind2. De nem így volt. Azért nincs franciából nyelvi előadó mert abból jók, általánosban szerintem volt szöveghallgatás meg miegymás, de itt már fölösleges mert nem az alapokat tanulják. Angolból viszont igen. Bioszból minek kéne külön terem? Kémia-fizika az érthető a kísérletek miatt. Talán nincs több terem. Az ölbe ülést szerintem nem arra értik amikor pár percre magához rántja, hanem amikor buszon,villamoson vagy huzamosabb ideig ülnek egymás ölében az emberek. Na de mi van Vladár hajával???
2013. aug. 13. 11:15
 28/60 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk, és még sok másik helyen, van külön biosz terem. És Vladárnak hosszú a haja, és mégse szót rá Máday. Sztem nem is teheti :))
2013. aug. 14. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 A kérdező kommentje:
Annak, h Vladárnak hosszú haja van,mi köze van Mádayhoz?? A hosszú haj nem tilos a suliban. Különben is ő egy tanár,vagyis inkább egy művész ember,miért lenne tilos hosszú hajjal tanítania? Na mindegy...
2013. aug. 15. 21:57
 30/60 A kérdező kommentje:
Ja még eszembe jutott vmi..a zenei ízlésük..tök érdekes h az egész osztály ugyanazon a véleményen van és utálják a pop zenét meg a diszkósat, és állandóan punk meg ska meg mittomén milyen zenék mennek a sulirádióban is. Közben meg Dave duft punkot hallgat, Kinga az elején Ramit (!!!) meg Barbeet..stbstb. Jó a rockerek nem téma, Renit cikizik a Beatles miatt,de Cortez Ramonese bezzeg nem ciki,pedig van olyan régi mint a Beatles. Attól h ők voltak az első punk zenekar még nem menő,szóval nem értem. Vagy pont azért nem ciki mert punk zenekar voltak? Áh... Érdekes ez a zene téma. Valószínűleg az írónő zenei ízlése köszön vissza a könyvben.
2013. aug. 15. 22:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!