Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Más is észrevette a Harry...

Más is észrevette a Harry Potterben a bakikat? Akár a filmben, akár a könyvben?

Figyelt kérdés
pl Harry az 5.részben látja csak a thesztrálokat, pedig előtte is találkozott a halállal,pl a szülei halála, Mógus halála az első részben stbi
2010. aug. 3. 02:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A szüleiét úgy mond nem látta...csak...mellette volt közben. Mógusét se látta igazából, mivel elájult. Viszont Cedricét már látta teljesen.

Hát ezek értelmes mondatok lettek...:)

2010. aug. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a hetedik trailerében (előzetesében) láttam egy szörnyű nagy bakit. Amikor Harry és Hermione ellátogatnak a temetőbe, két mugli alakját veszik fel, de az előzetesben (gondolom, majd a filmben is) a saját alakjukban vannak.


A második filmben nem derül ki, miért viszi a döglött kakast Hagrid Dumbledorehoz. A könyvben persze tudjuk, hogy köze van a baziliszkuszhoz.

2010. aug. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

Azért mert Rowling néni nem írta le a thesztrálokat csak az ötödik évben ami úgymond - Hagrid szerint - akkor tananyag. Persze azelőtt is sokat segítettek neki a szülei pl. a Trimágus Tusa utolsó fordulójában is. Nem mindig kell látni valamit, ahhoz, hogy higgyünk benne.


Én sose veszem észre a bakikat,örülök neki, hogy van a könyv/film. Viszont vannak sokan akik erre utaznak (itt nem rád gondolok), úgy érzem azok nem igazi rajongók. Én az vagyok.^^(L)

2010. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hú amikor olvasom,mindig feltűnik valami apróság,de elfelejtem.

De egyre emlékszem.Amikor Hagrid hazaér az óriásoktól,és sárkányhússal borogatja sebeit,akkor a sárkányvér zöld.

"– Nem azért zöld, mert romlott, hanem mert sárkányhús – felelte a vadőr. – És nem megenni

vettem.

Azzal felemelte a húst, és rácsapta arca bal felére. Zöldes vér csordult le a szakállán."

Lumpslucknál tett látogatásnál pedig:

Dumbledore még magasabbra emelte pálcáját, így a lángocska fénye a falakra esett: a tapétán hatalmas, lecsorgó vörös foltok éktelenkedtek. Harry elakadó lélegzetének hangjára Dumbledore hátrapillantott.

– Mellesleg miféle vér volt az? – kérdezte kiabálva Dumbledore. Túl kellett harsognia a romjaiból feltámadt ingaóra vidám kongatását.

– A falon? Sárkányvér! –"

De persze,lehet,hogy az írónő úgy magyarázná,hogy Lumpsluck átfestette a sárkányvért,hogy az Ő vérének tűnjön.:))

2010. aug. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló: A hetedik könyvben azért vannak a saját testükben a temetőnél,mert aki nem olvasta a történetet,könnyen félreértelmezné.Ez nem baki,csak úgy gondolták hogy Harry maradjon már a saját testében,mikor megtalálja a szülei sírját.Ez így mégis csak "meghittebb" mintha Harry egy mugli testében találná meg a sírt.:)


Egyébként lehet,hogy vannak bakik,de olyan aprók,hogy elvesznek a sok érdekesség között :)

2010. aug. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az kritizálja az iylen bakikat, aki már megírt hét több száz oldalas könyvet, és egy apró hibát se vétet, vagy megrendezett ilyen nagy szabású filmet. Mert csak az tudja igazán, milyen nehéz minden apró szóra odafigyelni, és sokszor még a saját írásodat is vissza kell olvasd, nehogy hibát vétsél. Ezt most nem bántásként írtam, csak felhívtam a figyelmet, hogy azok jártatják az ilyesmikre a szájukat, akik azt se tudják, mi fán terem az irodalom.
2010. aug. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Második válaszoló: A hetedik könyvben azért vannak a saját testükben a temetőnél,mert aki nem olvasta a történetet,könnyen félreértelmezné"


Ez nem a könyvben van, hanem a film előzetesében.

2010. aug. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én nem rosszindulatból mondom, sőt örülnék neki ha valaki magyarázattal szolgálna valaki.
2010. aug. 10. 10:32
 9/13 anonim ***** válasza:
nekem az tűnt fel, hogy minden évben bejelenti dumbledore, hogy a folyosókon tilos varázsolni, ehhez képest mindenki azt teszi végig... a sárkányvér dolog nem tűnt fel, pedig nagyon szőrszálhasogató vagyok XD
2010. aug. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért látja az 5. rész elején a thesztrálokat,mert az írónő már tudja,hogy a könyv végén azzal fogja megoldani,hogy a kis csapat a minisztériumba repüljön.Ezért nem árt az elejére beírnia azt,hogy legalább Harry és Luna látja őket.Vagy Nevill is?Erre pontosan nem emlékszem?

Ezek az egyszerű tények.:)


A többi hézagon meg ami a történetben van,rágódhat az olvasó,törheti a fejét,aztán végül kitöltheti a saját fantáziája szerint:hogy mi miért,és hogyan lehetséges.

Ezért olyan fantasztikus!:))

Én azzal magyarázom magamnak,hogy Cedrik volt az első akit Harry gyászolt.Jó,jó a szülei is meghaltak korábban,de mivel nem ismerte istenigazából őket,nem is emlékezett rájuk igazán,miattuk inkább a hiányukból fakadó veszteségérzése van.Nem ugyan úgy éli meg a gyászt mint Cedrik halálakor.Meg hát Cedrik halálával kapcsolatban még hibáztatja is magát,úgy érzi,hogy Ő megakadályozhatta volna.Szerintem ezért.

2010. aug. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!