Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lenne erre igény?

Lenne erre igény?

Figyelt kérdés

Egy kicsit szokatlan típusú romantikus történeten dolgozom. Ebben ahelyett, hogy a szereplők az első pillanattól megkedvelnék egymást vagy legalább valamennyire egy húron pendülnének, a kezdetektől fogva vitáznak, és csípős, sokszor sértő beszólásokkal illetik egymást, ami sokszor már a másik becsületének sárba tiprására is irányulhat. A történet lényege, hogy megbocsássák ezeket a sértéseket egymásnak, és kibéküljenek.


Érdekelne titeket egy ilyen cselekményvezetésű történet?


Bocsi, hogy kicsit bonyolult lett a kérdés, de nem tudtam máshogy megfogalmazni :)



2013. aug. 2. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Rengetek ilyen történet van, de ha élvezed az írást, akkor ne hagyd abba! Engem amúgy nem érdekelne.
2013. aug. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szerintem is lenne rá igény, én például szívesen elolvasnék egy ilyen történetet.
2013. aug. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Annyira nem szokatlan ez az elképzelés, de írd meg nyugodtan, hátha jól sikerül.
2013. aug. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden harmadik romantikus könyv erről szól. Engem annyira nem érdekelne, viszont, ha jól megírod, akkor sikeres is lehet :D
2013. aug. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ilyen szülővel/nevelőszülővel élek. Eléggé frászt kapok, elfáradok és feltörnek bennem az emlékek. (Persze nálunk kicsit durvább a csipős beszólásoknál.)

És nem biztos, hogy csak nekem volt ilyen gyerekkorom. Persze, lehet, aki ilyenre vágyik annak jó ez. :)

2013. aug. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
tényleg elég sok író dolgozta már fel ezt a témát, de ha jól megírod, akkor szívesen elolvasnám.
2013. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat, de szerintem valamit félreértettek. Én nem feltétlenül drámára gondoltam, hanem inkább egy ironikus, szarkasztikus megközelítésére, amiben a szereplők kölcsönösen beszólogatnak egymásnak.


Valami ilyesmire:


– És ezt mikor készültél megosztani velem?

– Ma délelőtt, miután lehiggadtál. Viszont mielőtt beszélhettünk volna, felcsattantál, és elrohantál.

Joan felmordult.

– Gondolom, remekül szórakoztál, hogy többet tudsz, mint én.

– Nem. Remekül szórakoztam, miközben azt figyeltem, hogy egy sötét szobában a melledet fogdosod. Ez viszont csak idegesítő.


______________________


– Ez biztos – nevette a férfi. – Asszonyom, ha mégis úgy döntene, hogy eljön a férjétől, nálunk mindig van üresedés.

– Hölgyem – javította Joan. – Még csak az kellene, hogy a férjem legyen… Így legalább bármikor kidobhatom a lakásból jogi következmények nélkül.

– Összevesztünk reggel, azóta ilyen morcos. De egy kiadós kettyintés, és azt is elfelejti, min húzta fel magát. – A nőnek elakadt a lélegzete, mikor Mark ujjai bekúsztak a blúza mögé. – Hallania kellene, hogy sikoltozik… Amúgy egy kibírhatatlan hárpia, de az ágyban, ha rajta múlna, ő dugna meg.


_____________________


– Hát nem vagy túl jó véleménnyel rólam. – Mark kitöltötte az italt az asztalon lévő poharakba, majd visszatette a palackot a konyhapultra. – Amúgy meg mit akarsz? Amióta lefeküdtünk, egy nőt sem dugtam meg.

Joan olyan rosszallóan bámult a férfire, hogy attól egy másodpercre még Marknak is lehervadt a mosoly az arcáról.

– Komolyan idejössz dicsekedni, hogy két hétig cölibátust fogadtál?

Mark vállat vont.

– Nos, neked kellene felajánlani, de miért nem próbáljuk újra? Szerintem a második üveg bor után te is élveznéd, ha elcsábítanálak.

– Tegyünk úgy, mintha ezt nem hallottam volna.

A férfi vágott egy fintort, bár látszott rajta, csak megjátssza, hogy elkeseredik.

– Az erőszak viszont büntetendő, mi?

2013. aug. 5. 21:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem személy szerint nem igazán fogtak meg ezek a részek. Értem, hogy mókásnak szántad őket, de valahogy engem nem sikerült megmosolyogtatni. Ezt nem eltántorításképpen írom, mert láthatóan jól fogalmazol, gazdag a szókincsed, szóval akár még jót is írhatsz. Csak ezek a "gagek" valahogy szerintem nem annyira sikerültek szellemesre.
2013. aug. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!