Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok segíteni könyvírásban...

Tudnátok segíteni könyvírásban formai szempontból?

Figyelt kérdés

Írni szeretnék egy "regényt" számítógépen, Word-öt vagy OpenOffice-t használok, de amikor párbeszédhez érek és kiteszem a kötőjelet, állandóan felsorolásnak vesz be. Ezt szeretném megszüntetni, hogy rendesen rakja be akár egy könyvnél.

Tudom, hogy a könyvekben nem kötőjelet használnak, hanem valami más jelet, de sajnos ebben a témában nem vagyok valami jó:S erre kéne segítség.

Akik írnak otthon csak úgy szórakozásból, ti mit tesztek, mit használtok? Esetleg van valami erre kifejlesztett program? vagy van olyan oldal, ahol leírják hogyan kezdjek bele egy írásba, és egy kis segédletet adna formai(!) szemszögből?



2013. aug. 2. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudom, hogy melyik típusú Wordöt használod, de nekem ezek váltak be.

Amikor kiteszi a felsorolást, akkor visszavonás és az automatikus felsorolást kiikszeled. (Ez valamelyik régebbinél működik.)

Aztán a felsorolásnál rákattintasz, hogy listázza és a listajelek gyűjteményénél kiválasztod a "Nincs"-et.

A párbeszédeknél gondolatjelet használnak, ezt elvileg két módon lehet elérni, az egyik a szóköz kötőjel szóköz kombó, de ez nekem sosem működött. A másik a ctrl és a - jel a numerikus billentyűzeten.

Amúgy én a formázást mindig a végére szoktam hagyni, de például a kiadók azt pártolják ha a minimálisnál többet nem piszkálod. :)

És itt egy honlap, ha ilyesmire gondoltál: [link]

Remélem segítettem. :)

2013. aug. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod:) sokat segített:)
2013. aug. 3. 11:26
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is köszönöm, hasonló kérdésem lett volna:)
2013. aug. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!