Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ciki, hogy kamasz létemre nem...

Ciki, hogy kamasz létemre nem szeretem a Harry Pottert?

Figyelt kérdés
Szinte minden korombeli totál odavan érte,de engem valahogy a Gyűrűk Ura jobban meg tudott fogni.Persze nem utálom a kis varázslót,de nekem a sorozat részei (Főleg az első 3)megmaradt kedves kis meseregénynek sok szimbólummal,meg társadalom kritikával.De mondjuk izlés szempontjából más téren is kilógok a sorból.
2013. aug. 7. 14:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok...

Te olvastad a Harry Potter? Mert ha csak a filmet láttad, akkor megértem, hogy a Gyűrű Kúrát jobban szereted :)

2013. aug. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Én mindkettőt kiolvastam,Hp-t harmadikban,Gyűrűk Urát hetedikben(az most volt)
2013. aug. 7. 15:03
 3/26 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem az, valakinek mindkettő tetszik valakinek csak az egyik a kettő közül.

Engem a Gyűrűk ura nem fogott meg mert kb értelmetlen volt hogy csak mászkálnak 3 részen keresztül és csak ennyi. Oké hogy közbe volt kaland de én elvontnak találom.

A Harry Pottert olvastam is könyvbe pontosabban az első 3 részét meg a filmből is az első 4 részt megnéztem de már elegem lett belőle, az is kezdett elvont lenni hogy Voldemort visszajön, varázsolnak unalmas volt már. Én egyiket sem szeretem úgy igazán.

Én Star Wars fan voltam régebben de csak a régi 3 rész tetszett a 4. 5. 6. rész. Az új 3 már kicsit el lett szúrva látszik rajtuk elég erősen hogy jóval modernebb, oké hogy látványosabb az elment de maga a sztori össze lett okádva, mivel ott az utolsó részekhez kellett mindent igazítani és nem fordítva ahogyan szokták hogy elkezdik az első részt és úgy igazítják rájuk a sztorit.

2013. aug. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Talán az is közrejátszhat,hogy nekünk a GyU benne volt az irodalomkönyvünkben.OKé,tényleg elvont,de van mögöttes tartalma,meg tele van szimbólumokkal,és mondanivalója is van,ami a filmen nekem nem jött át.
2013. aug. 7. 15:13
 5/26 anonim válasza:
nem gáz...én se szeretem 13/l
2013. aug. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Gyűrük Ura benne az irodalomkönyvben... Mekkora könyvetek van nektek? :D


Szerintem az max részlet lehetett.

2013. aug. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Nem gáz. Én pont a Gyűrűk Urával voltam úgy, hogy oké-oké, jó volt az első könyv, de ingerenciám nem volt folytatni.


Az első 3 tényleg meseregény, utána fokozatosan komolyodik a történet. De megértem, hogy nem szereted, furcsa is lenne, ha mindenki odalenne érte :D

2013. aug. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy értette, hogy mint tananyag volt benne.
2013. aug. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

három oldal:D

de hát...nem tudom.Lehet,hogy koravén vagyok,de nekem bejött a sok leírás,meg a régies nyelvezet.

2013. aug. 7. 18:03
 10/26 anonim ***** válasza:

Na, azért ne emeljük már piedesztálra magunkat, mert a GyU jobban bejön, mint a HP. ;)


A GyU-nak természetesen megvan a történelme, alapmű, mindenki ismeri. Tpikus mese, ahol a jó legyőzi a gonoszt. Persze Tolkien hatalmas és nagyszerű munkát végzett azzal, hogy egy komplett világot kidolgozott, nyelvet talált ki.

A HP is legendás mára már, kicsit mese, kicsit valóság, ugyanolyan alapokkal, mint az előtte említett mű, csak 21. századi csomagolásban.

Mindkettő ugyanúgy képvisel értékeket.

2013. aug. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!