Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ciki, hogy kamasz létemre nem...

Ciki, hogy kamasz létemre nem szeretem a Harry Pottert?

Figyelt kérdés
Szinte minden korombeli totál odavan érte,de engem valahogy a Gyűrűk Ura jobban meg tudott fogni.Persze nem utálom a kis varázslót,de nekem a sorozat részei (Főleg az első 3)megmaradt kedves kis meseregénynek sok szimbólummal,meg társadalom kritikával.De mondjuk izlés szempontjából más téren is kilógok a sorból.
2013. aug. 7. 14:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
40%

Nem, dehogyis.

Teljesen igazad van abban, hogy a HP eleje kedves kis meseregény (egyébként jópofa, de nem annyira nagy szám), a negyedik kötettől kezdve a többi pedig már nem túl említésre méltó.

Én tizenévesen olvastam mindkettőt, engem is valamivel jobban megfogott A Gyűrűk Ura. Komolyabb, színvonalasabb. Bár később ebből is kiábrándultam valamelyest a körülötte csapott hírverés, hűhó, műbalhé, és a középszerűen sikerült, hatásvadász hollywoodyi szuperprodukciók hatására.


Mindkét könyvsorozat jó, de túl van ajnározva mindkettő, főleg a HP.

2013. aug. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
A filmadaptáció nekem nem jött be,mert nagyon átírták.Ráadásul a mondanivalója se jött át nekem,a befejezését nagyon elnyújtották filmen.Könyvben jobban tetszett,mert megható volt,anélkül,hogy túlságosan csöpögős lett volna.A GyUból készült film tényleg baromi hatásvadász,ezek meg megértem,hogy sokan elkönyvelik kamaszagybutító hülyeségnek,pedig nem az.
2013. aug. 8. 15:37
 13/26 anonim ***** válasza:
74%

Végre valaki egyetért velem abban, hogy a GYU filmet elszúrták. A zenéje az egyetlen, ami igazán tetszik - bár annak is jobb az eredetije, amely ihlette (a Carmina Burana). Egyébként számos helyes gyökeresen és megbocsáthatatlanul átírták, hogy az erkölcsi tanulságok és az elgondolkodtatás helyett látványos csatajeleneteket és puccos jelmezeket kapjunk, valamint megcsodálhassuk, hogy hű de mennyire nagy király az az ürge, aki a vizuális effekteket csinálta.

A GyU könyv jó, ötös skálán négyes. A filmet maximum egyszer lehet megnézni, akkor is csak a zenéje miatt.

2013. aug. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Utolsó:Pontosan.Mondjuk nekem most a kedvenc könyveim közé tartozik,azoknak a többsége kissé nehéz nyelvezetű,meg a megfogalmazása szépirodalmis.Engem az akasztott ki,hogy nagyon-nagyon véresre és agresszívre sikerült,tehát az erkölcsi mondanivaló nem jött át.A zenéje viszont tetszett,főleg,hogy a May it bet Enya énekli,akinek a hangja tökéletesen illik a sztori hangulatához.
2013. aug. 8. 16:48
 15/26 anonim ***** válasza:
21%
Az a ciki ha kamasz létedre nem Bulgakovot, Rejtőt, Salingert , Capotet olvasol Joyceról,Camusről és társairól már nem is szólok.
2013. aug. 9. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Utolsó, valamelyest egyetértek veled. Én az általad említettek többségétől is olvastam (egyes-egyedül Joyce a kivétel), de azért volt szerencsém a HP-hez és a GYU-hoz is. Rejtő életem nagy szerelme lett, Camus, meg nem emlékszem, hogy konkrétan még kiket említettél, de Szerb Antal, Hrabal, Bulgakov, Dosztojevszkij, Hemingway, Voltaire és Orwell életem további szerelmei lettek. A GyU-ról és a HP-ról pediglen konstatáltam, hogy voltaképpen nem rossz könyvek.

Olvasni kell szépirodalmat is, és lehet olvasni könnyű szórakoztató irodalmat is. A szépirodalmi művek úgyis kialakítják az ember helyes értékítéletét, amely által képes lesz megítélni az olvasottak minőségét, értékét.

2013. aug. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
28%
Ami azt illeti rossz könyvek profitorientált kapitalista művek lényegében a cselekmény is úgy alakul, hogy minél befogadhatóbb legyen ott dramatizál ahol elfogadják, sőt várja az olvasó, hogy legyen...meg ízlések és pofonok egy Bulgakov kb. könnyedebb egy Ulysseshez képest. Direkt írtam Rejtőt is. Szerb Antal meg jó Pendragon-Varázsló eltöri stb..
2013. aug. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Én azért szoktam szépirodalmat is olvasni,pl.harmadikban olvastam az Ilászt,nekem nagyon tetszett,Candideot tavaly,tehát hetedik osztályban(megjegyzem,úgy ,hogy egyik oldalon magyar,másik oldalon eredeti francia.De azok közül,amiket olvastam,és a hozzám hasonló korúak között menőnek számít,a Gyűrűk Urát tartom a legértelmesebbnek.Persze vannak hibái,ezt rajongóként is beismerem,de mivel szeretem a mitológiát,és ugye ennek a könyvnek a mitológiai háttere nagyon kidolgozott,élveztem az olvasását.
2013. aug. 9. 15:01
 19/26 anonim ***** válasza:

Kár, hogy a kérdező hozzászólásait nem lehet értékelni, mert erre az utolsóra megérdemelnél egy hatalmas nagy zöldet. Íme a - sajnos egyre kevesebb - értelmes ember egyike!

Lehet szórakoztató irodalmat is olvasni, a szépirodalom azonban nem nélkülözhető, aki mégis kihagyja az életéből az alapműveket, az nem tudja, miből marad ki; pótolhatatlan élményekkel és tanulságokkal lesz szegényebb.

A szórakoztató könyvek és szerzők között is vannak jók, én a maiak közül csak Terry Pratchettet és Darren Shant szeretem igazán, de Tolkien is jó. Lehet a sok pelyva között is gyöngyszemeket is találni néha, de nem többet, mint ahány tűt a szénakazalban.

2013. aug. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Jaj,utolsó,köszönöm szépen!Irulok-pirulok :D

Az említett fantasy szerzők műveit még nem olvastam,de Tolkien tényleg jó,és ami most felkapott a Hpn kívűl,és szintén fantasy sorozat,a Tűz és jég dala,nekem nem jön be.Erőltetettnek tűnik.

2013. aug. 11. 14:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!