Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van valaki, akinek nem tetszet...

Van valaki, akinek nem tetszett a Harry Potter könyv?

Figyelt kérdés
És ha igen, miért?

2013. aug. 4. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
persze, hogy van.Nem tetszhet mindenkinek ugyanaz a könyv, hiszen mindenki egy más egyéniség:)
2013. aug. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Nekem, mert klisés volt, eléggé kopi, a főszereplők is érdektelenek. Amúgy nem rossz könyv, sok gyereket ez szerettetett meg az olvasással, többek közt engem is. De mai fejjel már látom, hogy nem annyira nagy durranás, vannak sokkal jobb könyvek is.
2013. aug. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Nekem elsőre tetszett, mert tizenévesként olvastam először. Fiatal felnőttként újraolvastam, de ekkor már jobban átláttam a sorozat szerkesztési hibáit, az írónő helyenkénti felületessége piszkálta a csőröm, zavartak az időről-időre felbukkanó stílustalanságok... egy szó, mint száz, már közel sem láttam olyan remekműnek, mint elsőre.

Nem egy rossz könyv, de azért túldicsérni sem kell. Sok szép gondolat van benne barátságról, szeretetről, családról, meg minden ilyesmiről. De emellett sok zavaró, oda nem illő, kiábrándító momentum is van benne, amelyek olvastán felnőttként minduntalan konstatáltam, hogy hiszen Rowlingnak is meg kell élnie valamiből... neki is bele kell hát vinnie a könyveibe semmitmondó, felületes, színvonaltalan, unalmas és jobbára értelmetlen szerelmi szálakat, kviddics-világbajnokságot, iskolabált, randikat, féltékeny tiniket, romantikus teázót, gügye csókjeleneteket, és még számos olyasmit, amik a sorozat színvonalát erős hatvan százalékkal csökkentették.

Ezek nélkül jó kis sorozat lenne. Viszont fele is ilyen hosszú lenne, Rowling pedig fele ennyit kapott volna érte, szóval...

2013. aug. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21%
Lagymatag nyelvezet profitorientált sztori a meggazdagodás érzete által irányított történet, amelyben minden szenzációhajhász elem megtalálható, a végső siker (pénz) érdekében, amikor olvastam 1-2 nap alatt át is mentem rajtunk, látszik, hogy nem egy Joyce na mind1. 12-3-4-5 évesen tetszett, de aztán...nem is az, csak tudod minőségileg, amikor már az ízlés formálódig nem kielégítő.
2013. aug. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Lagymatag nyelvezet? :D Mondja ezt az, aki a helyenként elengedhetetlen vesszőkre cserélte a mondatvégi írásjeleket, így azok elvándoroltak eredeti helyükről...

2013. aug. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!