Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A vámpíros, boszorkányos,...

A vámpíros, boszorkányos, angyalos, és egyéb természetfeletti képességekkel rendelkező, embernek kinéző főhősös könyvek miért jönnek be az embereknek? A természetfeletti tartalom milyen vonzerőt ad benne?

Figyelt kérdés
(Általánosságban a lányok izgulnak rá az ilyen "irodalomra". De mi a jó a természetfeletti pasikban? (Vorös pöttyös könyvek pl. )
2013. aug. 17. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég sok jól kinéző szar alakkal van tele a világ. És elég sokszor megégeti magát vele az ember. Hadd legyen már egy menedéke a "lányoknak" a jól kinéző természetfeletti pasik, akik nem kihasználni, hanem megmenteni akarják őket. A könyvek, főleg a fantasyk mert ezek fantasyk, arra jók hogy szórakoztassanak, esetleg menedéket nyújtsanak. Nem feltétlenül "rá izgulnak" a lányok, ha már lányokról van szó, hanem, te olvasnál olyan fantasyban átlag emberről? Fantasy világ természetfeletti nélkül nem létezik. Ha már természetfelettiről beszélünk. Mert van olyan VP-s könyv amiben nincs boszi stb.
2013. aug. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában a romantikus ponyvában a főhős jóképű, de veszélyes (illetve van egy sötét titka). Ezt elég gyorsan el lehet érni azzal, ha nem tesz semmit, amitől veszélyesnek kéne tartani, sőt, ő csupa szívjóság, de mellette valami "gonosz lény" (vámpír, várfarkas, démon, bukott angyal stb.). Így még a megváltás (szerelem áltai) is benne van, és a habcsókos romantika is, hogy mindezt egy egyszerű, átlagos halandóért teszi, mint amilyen az olvasó maga is. Igazából ugyanennyi erővel lehetne motoros banda vezére is, de az a maszkulin típus a mai metroszexuális divatban nem jön be. A motoros bandák vezérei nem borotvált mellkasúak és nem érzékenyek.
2013. aug. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 cathilina ***** válasza:
Én kissé azért kevésbé látom felszínesnek az ilyen könyveket. Az összes ilyen természetfeletti karakter archetípusokra épül, ami ugye nem egy új találmány. Ilyen a vérivás, az ártatlannak tűnő, de közben mágiával felfegyverzett, általában gonosz nő, a vajákos vénasszony vagy az emberben rejtőző kontrollálhatatlan vadállat motívuma. Az egyetlen új találmány az, hogy meglévő kategóriákba próbáljuk betuszkolni az egyáltalán oda nem illő kitalált lényeket is - elég csak a Twilight "vámpírjaira" gondolni. Az, hogy ezek a szereplők embernek néznek ki, a történet realitását emeli, ráadásul az emberek szeretik humanoidnak elképzelni az értelmes lényeket. Nyilván meg kell próbálniuk elrejtőzni az emberek között, amiből egyenesen következik az is, hogy jó kis érzelmes jelenetet lehet írni arról, hogy a pasi már annyira bízik a lányban, hogy felfedi magát előtte. A romantikus téma ugye a célcsoportból adódik. Tehát szerintem többé-kevésbé mitológiát írnak olyan tizenéves lányoknak, akik az összes magyarórájukon a facebookon lógnak. Nyilván nem tudatosan, de a hatásmechanizmusa hasonló.
2013. aug. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem mindig is fontos volt a varázslat/szuper képességek és az ilyen témák. Mindig is imádtam már kiskorom óta az ilyesmit, mai napig lenyűgöz. Így ha igényesen van megírva nagyon kapható vagyok az ilyesmire, illetve filmekben/játékokban is tetszik.


Viszont az tény, hogy manapság nagyon elszaporodtak az ilyen témájú filmek és könyvek, nagy részük pedig igazán igénytelen, ami tényleg csak az ízlésficamos tiniknek van szánva, igazi értékeket mellőzve.

Így én az ilyesmiket kerülöm is. Szerencsére még lehet találni olyanokat is ebben a témában, amiket érdemes elolvasni.

2013. aug. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert sok embert vonz az ismeretlen, a titokzatos, a rendkívüli.

(Bár nő vagyok, nekem kamaszként sem igazán jöttek be az ilyenek. Kivéve Darren Shan könyveit. Bár azokkal is úgy voltam, hogy kár, hogy vámpírosak, mert anélkül még jobbak lennének.)

2013. aug. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!