Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi történik, ha két varázsló...

Mi történik, ha két varázsló két különböző helyre hoppanál, de fogják egymás kezét?

Figyelt kérdés

Tehát adott két varázsló, egyik A pontba, másik B pontba hoppanál, de közben érintkeznek egymással.

Ugye elég a hoppanáláshoz az is, ha egy valaki hoppanál, a másik csak megfogja a karját.


2013. aug. 21. 12:56
 1/5 anonim válasza:
100%

előre leszögezném, hogy nem vagyok túl nagy rajongó/szakértő, de kétlem, hogy ennyire ki lenne dolgozva az adott világban ennek elmélete - ezért is szeretem az olyan varázslós könyveket, amikben fizikai dolgokhoz/szabályokhoz van kötve a varázslás, főleg, mert ott tényleg lehet ilyeneken logikázni.



De ha választ/véleményt akarsz: szerintem ez esetben az történne, hogy mindketten oda mennek, ahová az első akart.

mivel bár azt mondod "egyszerre" de olyan nincs. Tényleg csak ezredmásodpercben mérve, de valamelyik tuti, hogy előbb indul.



Ha viszont mégis feltételezzük, hogy pontosan ugyanakkor.


Némi kamu-fizika:


Ha csak az egyik megy és fogja a másik kezét:

"A" személy n mennyiségű "hoppanálási energiát" használ el, mellyel O pontból X pontba megy, a másik ugye nulla energiát.

Viszont ha a másik, "B" jelű személy is energiát használ, mondjuk úgy, hogy az egyik északra 10km-t szeretne utazni, a másik délre ugyanennyit, akkor pont egyszerre ugrásnál helyben maradnak, mert |E1| = |E2| esetén E1 - E2 = 0


Feltételezzük, hogyha én kétszer olyan messzire akarok ugrani, akkor kétszer annyi energiámba kerül, ez szerintem logikus, bár ez egyszerűsítés, ugyanis nem biztos, hogy lineáris a táv-energia közti kapcsolat, de ettől tekintsünk el :D


szóval ha én északra ugrom 20at, te délre 10et, akkor |E1| = |2*E2|, szóval E1 - E2 = 0,5*E1, szóval miután a két energiahatás egymásnak feszül, és erő ellenerő egyensúlyt lezavarták, az általam használt energiából maradt még feleannyi, mint amit eredetileg befektettem, szóval szerintem északra 10 km-t teszek meg.


bonyolultabb kiindulás+cél1+cél2 esetekben simán kivonom egymásból a vektorokat és a különbségvektort áttolva a kiindulási pontba, megkapom, hová ugrottunk.



De ez a Newtoni fizika, ha kvantumfizikai alapon nézzük, akkor kicsit máshogy van, meg ismerni kéne, hogy energiaigény hogy változik a távolság függvényében.


:D :D :D :D



Más kérdés?

2013. aug. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kösz, hát ez jó volt :D


Azt hiszem maradnék a kevésbé bonyolultabb magyarázatnál, vagyis hogy XY előbb gondolt egy helyre .


És ha XY elhoppanálta magával együtt AB-t, de AB hoppanálás közben, vagyis az utazás közben gondolt egy más helyre, akkor mi a helyzet ? :D

2013. aug. 21. 13:55
 3/5 anonim válasza:

:D :D


hát, gugliztam kicsit, és azt írja, hogy a hopponálás azonnali utazás, tehát az utazási idő: t => 0s (té tart nullához), magyarul annyira kicsi, hogy szinte nulla.


ebből kiindulva azt mondanám, hogy lehetetlen a hopponálás közbeni hopponálás [bár eleve lennének olyan fizikai aggályaim, hogy utazás közben nyilván valamilyen szubtérben vannak, és kérdés, hogy ott mit lehet/mit nem], de egyszerű emberi magyarázatom szerint, ha valami olyan gyorsan történik, hogy azonnalinak tűnik, akkor nem lehet modellezni az ötleted, mert mire B személy gondolatban eljut addig, hogy "megkezdődött a hopponálás, tehát most kell hopponálnom" addig már meg is érkeztek.

Szóval az emberi reakcióidővel számolva lehetetlen a dolog.

Illetve, visszatérve ezáltal az eredeti kérdésre: ha mondjuk maga a hopponálás azonnalisága számszerűen legyen mondjuk 0,000001s, azaz milliomod másodperc. Ekkor a kvázi egyszerre ugrás, amit megbeszéltünk, hogy valamelyest eltér időben, szerintem azt eredményezi, hogy aki előbb hajtja végre, az elviszi mindkettejüket "A" célállomására, "B" személy, az idő rövidsége miatt fel sem fogja, hogy hopponáltak, így a néhánytizedmásodperces differencia miatt a teljes folyamat úgy néz ki, hogy

I.) elugranak A személy céljához

II.) onnan továbbugranak B személy céljához

ergo a néhány törtmásodpercnyi folyamat egy külső személő számára olyan, mintha eleve B személy céljához mentek volna == aki később indította a gondolatot :D :D :D :D


megfelel? :D

2013. aug. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tökéletesen kielégítő választ adtál, köszöntem :D
2013. aug. 21. 14:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Amputaportálnak. Ha jól emlékszem, a hetesben volt, hogy menekültek a Minisztériumból, s Ron fogta Hermione kezét. Ron a hadiszállásukra akart hoppanálni, míg Hermione nem akarta megmutatni a halálfalónak, hogy hol élnek, így ő egy erdőre gondolt. Tehát Ronnal két különböző helyre akartak menni. S bár végül az erdőben kötöttek ki, Ronnak eltörött a keze. Amputaportált.
2013. aug. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!