Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok jó, ha először...

Mit gondoltok jó, ha először megnézem a filmet és utána olvasom el a könyvet, vagy inkább előbb olvassak utána nézzek? (Csontváros)

Figyelt kérdés
Meghallottam Ariana és Nathan dalának egy részét és elkezdett érdekelni az egész dolog, aztán kijött az előzetes és megnéztem (már nagyon sokszor). Nekem nagyon bejön eddig csak ugye most fogják (vagy már adják) adni a moziban és azon filózom, hogy nézzem-e meg vagy csak majd, ha elolvastam a könyvet (most nem olvasom el a könyvet mert SzJG-t olvasok és előbb azt szeretném befejezni a 6.-nál tartok). Szerintetek?

2013. aug. 21. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:

A film általában mindig gyenge, vagy legalábbis gyenge lesz a könyv után, mindegy mikor olvasod igazából. Esetleg ha először a könyvet és utána nézed meg a filmet, akkor nagyobbat csalódsz.


Ha a könyvvel kezdesz, akkor saját magadnak építed fel az egészet, saját magad képzeli el a helyszíneket, karaktereket, hangulatot, stb., tehát meglesz a saját "világod".


A filmnél ehhez nincs lehetőség, mindent a rendező talál ki (pontosabban a stáb, akik ezen munkálkodnak), mondhatni sok minden a szádba lesz rágva. Ettől persze még lehet jó a film, csak így elvész a könyv varázsa, ha fogalmazhatunk így.

2013. aug. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én direkt először könyvben olvastam el,nagyon tetszett.kiváncsi vagyok a filmre is.. engem általában nemköt le ha pl megnézek egy filmet és h utánna olvassam el a könyvet..

sztem elöbb olvasd el a Csontvárost s csak utánna nézd meg :)

2013. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A filmek általában rosszabbak szoktak lenni, mint a könyvek, úgy hogy én azt ajánlom, hogy először olvasd el és csak utána nézd meg a filmet.
2013. aug. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az előzetes alapján nagyon gyenge lesz a filmadaptáció. Szerintem előbb olvasd el a könyvet, az sokkal jobb :)
2013. aug. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el először a könyvet.
2013. aug. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Először olvasd el :D
2013. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szerintem először olvasd el a könyvet. Nagyon jó könyv én nagyon megszerettem.Az egyik legjobb könyvélményem.

És általában a film gyengébb mint a könyv. :)

2013. szept. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én előbb néztem meg a filmet, és úgy érzem jól tettem, mert így legalább élveztem és csak utána "szitkozódtam", hogy ez se így volt, meg az se.

A könyv szinte mindig jobb, kivéve King: A remény rabjai. Az ugyanolyan jó. :)

2013. szept. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bettil válasza:
Először a filmet nézd. Nem fog csalódás érni mint engem aki a könyv után láttam.
2013. szept. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!