Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak szerintem nincsenek...

Csak szerintem nincsenek egyáltalán olyan könyvek, amelyek a 16-22 év körüli fiukat célozná meg?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat kerestem olyasfajta könyveket, amik leginkább ennek a korosztálynak szólnak. De sajnos a legtöbb lányoknak szól, az ő szemszögükből íródott. Amit találtam az is max valami krimi volt:/

2013. aug. 25. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha tudod milyen témájú könyvet akarsz olvasni, akkor olyat keresel, amúgy meg az általad említett korosztály, már elég érett ahhoz, hogy ne íródjon neki külön korosztályos könyv, főleg a 18 feletti részére gondolok.
2013. aug. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Meg merem kockáztatni, hogy nagyon kevesen gondolják így. Pont a köynvek terén ne találnál olyat, ami kielégíti az igényeidet? Hihetetlenül hangzik, a köynvek mennyiségét és változatosságát figyelembe véve...


Kapásból pár könyv: Gépnarancs, Battle Royale, Harcosok klubja, Nagymenők, Darran shan Város-trilógia, Warhammer sorozatok, Watchmen, Ragyogás...


Rengeteg könyvet fel lehetne sorolni, de mivel semmit nem tudunk rólad - csak hogy csalódott vagy és találtál egy krimit -, ezért kicsit szűkíteni kellene a határokat, hogy ajánlhassunk Neked - már ha egyáltalán igényed van erre...

2013. aug. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

18 éves srác vagyok. Van egy hugom, ő 17, illetve egy nővérem, 20 éves. Nem meglepő, de feszt olvasnak. Én is sokat szoktam, de nem találkoztam még speciel pl. romantikus regénnyel, mely nem csöpög az érzelmektől, és én is el tudnám olvasni.


A Gépnarancs, Battle Royale, Darren Shan könyveket már olvastam, de azok sem feltétlen a napjainkban játszódó, valós, elképzelhető dolgokat írnak le. Én olyat keresek ami akár igaz történet is lehetne, napjainkban játszódik, és egy hasonló korosztálynak szól, mint én.

2013. aug. 25. 12:21
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Azért lettek a fentiek írva, mert mint mondtma, semmi információt nem adtál meg. Sokan keresnek így itt filmeket, köynveket, aztán mikor kapják a válaszokat, mondja, hogy "Ezt láttam, ezt is, ovlastam, nem ilyen kell, iylet akarok... Jaaa, mondtad volna előbb, megspórolsz magadnak, de legfőképp nekünk pár percet, amit rád vesztegettünk..."


Ezért kellene pontosítani!


Úgy néz ki, a legjobb választás a számodra a moly.hu lenne. Kiválasztod a címkék közül azokat, amelyek megfelelnek az igényeidnek, és szemezgetsz a jól értékelt mávek közül. A kommentek, értékelések, alapján nehéz téveszteni, elég pontosak szoktak lenni. Valószínűleg 5 perc alatt találsz olyan köynvet, ami tetszeni fog.

2013. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

MUAHAHAHAHAH


Hrabal

Bulgakov

Joyce

Pynchon

Salinger

Musil

Sartre

Szerb

Móra

Fitzgerald

Capote


Na őket mind olvas el először, aztán írd ki újra a kérdést, ez valszleg évnyi idő lesz.

2013. aug. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mirk ***** válasza:
100%
Szerint ő valami fiús szent johanna gimire gondolt.
2013. aug. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerb Antal: A Pendragon legenda

Nem ma játszódik, hanem kb. a '30-as években, de E/1.-ben íródott, és egy fiatal (húszas évei elején járó) férfi meséli, így nagyon jól lehet azonosulni vele. A valós világban játszódik (Nagy-Britanniában, de a főhős magyar), így akár megtörtént eset is lehetne. Van benne romantika, de még véletlenül sem csöpögős. Imádnivaló könyv, csak ajánlani tudom.


Szintén E/1.-ben egy fiatal férfi által íródottak, a valós világban játszódnak, kicsit romantikusak, de nem csöpögősek, viszont nagyon olvasmányosak P. G. Wodehouse Jeeves és Wooster-regényei. Az E/1.-et leszámítva a többi paraméter igaz ugyanő Psmith-regényeire is.


Meg aztán ott van az örök klasszikus, Rejtő. Imádnivaló, letehetetlen, tökös regények, humor, kaland és némi romantika. A Piszkos Fred, a Kapitánnyal az élen, amelyet Fülig Jimmy naplórészletei feledhetetlenül remek olvasmánnyá tesznek.

2013. aug. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A kérdező nem fogalmazta meg jól, de szerintem kortárs szórakoztató regényre gondol, ahol 16-22 éves fiúk a célközönség. Lehetőleg népszerű, valóban, amolyan "Szent Johanna Gimi", vagy "fiús vörös pöttyös" könyvre célzott. (Nem témájában, hanem piacában.) Ha jól értem, és nem az a baja, hogy nem tud mit olvasni.

Van ilyen, de mivel ez a réteg kevesebbet olvas, ezért nem akkora célközönség, nem lesz akkora reklámértéke. Viszont a spekulatív irodalom nagyja, a "klasszikus irányzatok" többsége még mindig inkább férfias témákat fog meg és dolgoz fel, mint lányosokat (mert a szerzők többsége férfi). Bár ritka az ifjúsági irodalomban a fiúknak szóló fejlődésregény a mai felhozatalban, de ha nem specifikusan ilyen kell, akkor azért nyitva áll előtted a világ.

2013. aug. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Teljesség igénye nélkül néhány példa:


-Metro 2033

-Tonnányi Warhammer 40 000 könyv(főleg angolul, de magyarul is sok megjelent, pl. Gaunt Szellemei sorozat, vagy az Ian Watson-féle)

-A Leslie L. Lawrence könyvek igazából bármelyik korosztálynak alkalmasak, így neked is megérhet egy próbát.

2013. aug. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennél a kérdésnél az a durva, hogy amit írtam írókat az 47%-ra van értékelve, és tudom hogy ez nem azokat az írókat minősíti, hanem a válaszomat, de a kérdező, nem specifikálja, hogy kortárs mű valamint, ebben az esetben egy 16-22 éves fiú esetében a felsorolt írók alapművek kellenek, hogy legyen, egyetemi szaktól függetlenül. Félre ne értsetek, nem érdekel a %, csak azokat tényleg el kéne olvasnia a kérdezőnek, meg lényegében mindenkinek. Én sem a zabot hegyezem elolvastam mind, na jó Musil épp folyamatban van.
2013. aug. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!