Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi legyen a történet vége?

Nacui kérdése:

Mi legyen a történet vége?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Írok egy szerelmes regényt és szeretném megtudni mire hajlanak jobban az olvasók. A regény egy lányról szól aki reménytelenül szerelmes az exébe.

Kategóriák:

A lánynak végül sikerül összejönni újra az exével és happy end

Az ex felismeri a saját hibáját és valami folyamán a lánnyal együtt megy a halálba kézen fogva

A lány ráébred, hogy soha nem lesznek együtt, és boldog életet él a jelenlegi barátjával.


Ha valakinek van még valami ötlete kíváncsian várom :)


2013. aug. 26. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kiderül az exről, hogy körözött bűnöző, így a börtönbe kerül, ahol egy régi ellensége megöli egy bökővel. Mikor a lány meglátja a gyilkost reménytelenül beleszeret. Egy nagyon magható levelet ír az elnöknek, így a gyilkos amnesztiát kap. Összeházasodnak. Születik egy fiuk, akit az exről neveznek el poénból.
2013. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Normális válaszra lennék kíváncsi...
2013. aug. 26. 21:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom. De valaki mindenképpen haljon meg. Lehetne nem várt fordulatként beleírni egy kisbolygó becsapódását, mikor pont megcsókolnák egymást.
2013. aug. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az is jó lenne, ha mondjuk a lánnyal a volt barátja, szánalomból összejöne, de folyton szavakkal bántaná,bunkózna vele, megalázbá. És mikor a lány padlóra kerül emiatt, akkor jön a herceg fehér lovon, mondjuk egy rég elfeledett barát képében,de akármi lehet . Szomszéd sràc, új lakó... :)
2013. aug. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó két kommentelőnek az ötletet :)
2013. aug. 26. 22:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen ha az egyik nem logikusabb vége a történetnek, akkor itt valami nagyon érdekes regényről lehet szó. Vagy annyira az elején tartasz, hogy lehet, nem csak ennyi a bizonytalan pont.

Nézd, a történetből következnie kell a megoldásnak. Jó, rövid írásoknál az ember elvár valami meglepő csattanót, ami új kontextusba helyezi az addigiakat, de regénynél... Németh László használta egyszer azt a hasonlatot, hogy a történet egy vonat. Robog előre a kijelölt pályáján, minden mozzanata az előzőekből következik a karakterek, jellemek, helyes és az idő determinálta sokaságban. (Ezt már nem ő mondta, én magyaráztam csak a szavait.) Tehát a megoldás az lesz, amit a történet diktál. Ha az ex olyan, hogy keresi a lányt, a történések közepette a főszereplő pedig rádöbben, hogy meg kell bocsátania neki, mert vele akarja leélni az életét, akkor ez lesz a vége. Ha meg kell halniuk, meg fognak halni. Ha az új barát lesz a befutó, az ex labdába sem rúghat. Ezt csak és kizárólag te tudhatod, mert te ismered a szereplők jellemét és a történetet.


Hogy ha csak az a kérdés, melyiket szeretnénk mi megoldáskánt látni, és akkor ahhoz alakítod a történetet, akkor ez kívánság-műsoros mű lesz, és közel sem lesz olyan jó, mintha a saját kútfőből írtad volna meg. Ezt pedig én, mint olvasó, nem szeretném. De ha már választani kell... Shakespeare: mindenki meghal.

2013. aug. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha klisés véget szeretnél, akkor legyen az általad felvázolt három végkifejlet valamelyike. Ha eredeti és ötletes véget, akkor legyen valami MÁS.

Még ha a klisés vég mellett döntesz, a másodikat akkor sem javaslom, mert az a klisék kliséje. Ha újítani semmiképp sem szeretnél, akkor 1 vagy 3, bár én a helyedben inkább újítanék, az biztos.

2013. aug. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!