Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen depressziós könyveket...

Milyen depressziós könyveket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Mostanában felkeltették az érdeklődésemet az ilyen témájú könyvek. Legfőkébb az öngyilkosságról szóló könyvek (olvastam már a 13 okom volt...-at és az Összekuszálvát), de esetleg az anorexiával kapcsolatos regények is jöhetnek. Egyre inkább érzem úgy, hogy szeretnék pszichológiával foglalkozni, esetleg ha van olyan könyv ami ezzel foglalkozik, arról is írhattok.

Előre is köszönöm a válaszokat!

15/L



2013. szept. 6. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sylvia Plath: Az üvegbura

William Styron: Feküdj le sötétben

Elizabeth Wurtzel: Prozac-ország

Julia Bell: Súlyos

Laurie Halse Anderson: Jégviráglányok

2013. szept. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

Jostein Gaarder: A narancsos lány

Laurie Halse Anderson: Hadd mondjam el...

Meg Rosoff: Majd újra lesz nyár...

2013. szept. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Depresszióval kapcsolatban, erre odaírja, h 15/L :DDDDD

Jót nevettem xD

Menj tanulni, ne itt verd magad

2013. szept. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Miért ne érdekelhetne ez a téma? Kérlek, máskor ne magadból indulj ki!
2013. szept. 21. 11:46
 5/14 anonim ***** válasza:
2%
Nem magamból indulok ki, aranyom, hanem pontosan a magadfajta, önmagát nagyon mély és komoly gondolkodásúnak tartó buta tinilányból. Fogalmad sincs a depresszióról.
2013. szept. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez a mondatod is csak azt bizonyítja, hogy túl könnyen ítélkezel! Eleve egyszer sem említettem, hogy "mélyebb" gondolkodásúnak tartom magam. És még egy egyszerő kérdés: honnan tudhatod, hogy fogalmam sincs a depresszióról? Azért, mert csak 15 éves vagyok? A másik meg, miért ne érdekelhetne ez a téma? Érdekel a dolgok miértje. Én kérek bocsánatot, hogy nem vámpírokról szóló nyálas hülyeségeket akarok olvasni.
2013. szept. 21. 15:53
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha idősebb leszel, és esetleg visszaolvasol ide, a fejedet fogod fogni,hogy milyen butácska voltál anno.
2013. szept. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
És ha nagyon meg szeretnék halni (Rui Cardoso Martins)
2013. szept. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
3%
És még engem pontoznak le 0%-ra..mivan kérdező, fájt, hogy kimondtam az igazságot?
2013. szept. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

1. válaszoló vagyok:

Én is lepontoztalak, nem csak a kérdező, mert ez a megnyilvánulásod elégé szánalmas, nagyon nem a kérdezővel van itt a gond. Úgy gondolom 2 ok miatt írhattad ezt:

1, te nem olvasol ilyen könyveket, ezért úgy gondolod, hogy hozzád hasonlóan másnak is meghaladja az értelmi szintjét ez a téma és csak divatból olvashat ilyet, pedig nem is érti

2, te olvasol ilyen könyveket, ettől tartod magad olyan fene különlegesnek és fáj neked, ha más (Isten ments egy 15 éves lány) is olvas ilyen könyveket, mert emiatt veszítesz a nagyon speciális, egyedülálló egyéniségedből

Döntsd el melyik a szánalmasabb, nehéz lesz ;)


Kérdező: ne is törődj vele, szerintem jó, hogy már most tudod, hogy mi érdekel. Olvass ilyen könyveket nyugodtan!

Még eszembe jutott két könyv, amiben jelen van a depresszió:

Stephen Chbosky: Egy különc srác feljegyzései

J.d. Salinger: Zabhegyező

Jó olvasást!

2013. szept. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!