Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani olyan...

Tudnátok ajánlani olyan könyveket, amik nagyon meghökkentettek bennetek, nagy hatással volt rátok még hosszú idő után is, esetleg hatalmas csavarok, nem várt fordulatok találhatók benne?

Figyelt kérdés

2013. szept. 10. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Eragon...pont ilyen!
2013. szept. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Iain Banks - Darázsgyár: Nagyon morbid, a vége pedig egy elképesztően nagy fordulat.
2013. szept. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Donna Tart: A titkos történet

Matt Ruff: Bad Monkeys

2013. szept. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi, az eddigi válaszokat, jöhetnek még ötletek!
2013. szept. 10. 18:50
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

Hogy mondjam én nem azt mondanám, hogy meghökkentettek meg nagy hatással voltak, mert tudtam mit fogok olvasni és tudtam miről, meg filozófiailag is felkészültem, de.


Sartre

Lenin

Marx

Smith

de Sade

Musil

Faulkner esetleg

Pynchon

Kierkegaard

Fukuyama

Faludy


Nádas van most tervbe véve, mert már nagyon aktuális érdekel Mao is, egyébként a kortárs kínai iradlom is nagyon jó a japán is, van sok, én pl. rengeteg görög filozófustól is olvastam, sokat, sőt én a filozófiát kötelezően oktatnám 4 évben gimnáziumban és egyetemen is kötelezően még tesitanároknak is.

2013. szept. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Agatha Christie: Az Ackroyd gyilkosság

Egyszerű krimi a "Ki a gyilkos?" témában, de még sok A. C. regény elolvasása után is olyan szinten megdöbbentett a végkifejlet, hogy nagyon.


Darren Shan: Vámpír könyvek

Osztályon felüli színvonalon megírt, a hasonló típusú regények közül magasan kiemelkedő minőségű sorozat, amelyben több olyan csavar is van, hogy csak aztán le ne ess a székről.


Darren Shan: A vézna hóhér

Fura és groteszk, de igazán földhözvágós könyv. Nem is elsősorban a csavarok miatt, hanem mert... olvasd el, és megtudod!

2013. szept. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Orwell - 1984

Robert Merle - Védett férfiak, Malevil

Wieslaw Kielar-A 290. számú aushwitzi fogoly

Leon Uris-A királynő törvényszéke

Dan Brown-Inferno

2013. szept. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Markus Zusak: A könyvtolvaj


Kiolvastam és órák múlva jutott csak el a tudatomig, akkor kezdtem el sírni.

2013. szept. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Darren Shan Démonvilág sorozatát is olvasd el! Fordulat, na az van benne. Elég morbid (na jó, nagyon), sokat folyik benne a vér, de zseniális!
2014. máj. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Martin Gray - Szeretteim nevében
2016. ápr. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!