Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok olyan könyveket...

Tity kérdése:

Mondanátok olyan könyveket amik tetszettek nektek és tényleg tudnátok ajánlani? 13/L

Figyelt kérdés

Mindenféle könyvet szeretek. Bármilyen regény jó nekem, de ha lehet indokoljátok meg hogy miért ajánljátok. Már volt olyan hogy valaki ajánlott könyvet és szerintem unalmas volt, alig történt benne valami. De hát ízlések és pofonok:)

Ezért kérem hogy írjátok meg hogy mi fogott meg az adott könyvben. 13/L



2013. szept. 13. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem nagyon tetszett ez a könyv. Kicsit olyan tini film hangulata van.

2013. szept. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ami nekem nagyon tetszett, az a Harcosok Törzse (Warriors), Erin Hunter-től.


Azért szeretem, mert nagyon fordulatos a történet és izgalmas, tehát amikor először kézhez kaptam 10 évesen, 3 nap alatt végigolvastam a 300 oldalt. Nyugi, a címe ne vezessen félre. Vadmacskákról szól akik az erdőben élnek törzsekbe tömörülve, és harcolnak az élelemért és a területért. Persze nem ilyen egyszerű, ez csak az alap.


Nem hátrány, ha tudsz angolul, mert:

-Magyarra csak az első 3 részt fordították le

-Angolul sokkal de sokkal jobb (tapasztalatból mondom)

-Magyarul nagyon nehezen találod meg, mert már nem forgalmazzák.


Itt megpróbálhatod előjegyezni, ha érdekel:

[link]


Vagy itt:

[link]


Mindenképpen ajánlom, ha többet nem, legalább az első könyvet olvasd el (angolul, németül, hollandul is kiadták, és nem kell hozzá egetverő nyelvtudás).

2013. szept. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

13 évesen Lucy Maud Montgomery-től olvastam az Anne sorozatot. Nagyon aranyos történet egy vörös hajú árva kislányról, akit egy kanadai kisvárosba fogad örökbe egy idősebb testvérpár. Az ő életét mutatja be a sorozat, sokszor mulatságos, sokszor megható. Nagyon kedves sorozat, szerintem mindenképpen megér egy próbát.


Másik ajánlatom Jane Austen-től a Büszkeség és balítélet. Ez szerintem eléggé alapmű, sokan rajonganak az írónőért. Romantikus könyv, igazi emberi jellemeket mutat be, a nyelvezete nagyon szép, a párbeszédek intelligensek. Egyszer mindenképp olvasd el.


Meg Rosoff: Majd újra lesz nyár... című könyve nekem nagyon tetszett. Először úgy tűnik, hogy a jelenben játszódik, majd kiderül, hogy ez egy fiktív jelen (egy olyan háborúval, ami szerencsére nem történt meg). A főszereplő lány nagyon jól van megírva. Egy különleges szerelmi kapcsolat van benne (két unokatestvér), de szól kitartásról, túlélésről, szeretetről. Rövid, 1-2 nap alatt kiolvasható, szerintem próbálkozz meg vele.


Gregory Hughes: A holdat az égről. Ezt a könyvet most nem rég olvastam, nekem tetszett, talán az elején nehezen indult be, de nagyon szép, megható történet a testvéri szeretetről.


Sajnos nem írtad, hogy milyen témájú könyveket szeretsz, mert vannak jó fantasy, misztikus könyvek is és a te korodban nagyon tetszettek az állatokról szóló könyvek, de ahhoz kell, hogy nagyon szeresd az állatokat, hogy igazán élvezhető legyen.

2013. szept. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az elfelejtettem, az újra lesz nyár-ból most csináltak filmet. Nézd meg a előzetest, hátha kedvet ad a könyvhöz:

http://www.youtube.com/watch?v=_2R4sWFEo70

2013. szept. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Leiner Laura: A szent Johanna gimi

J.K. Rowling: Harry Potter

Jane Austin: A mansfieldi kastély

2013. szept. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

14/L vagyok, szóval most leírom a kedvenceimet, aztán ezekből kedvedre szemezgethetsz. Linkelni nem szeretnék, a gyk múltkor figyelmeztetett, hogy túl sokat linkelek...

Suzanne Collins: Az éhezők viadala trilógia

Meg Cabot: Elhagyatva trilógia

Lisa Price: Testbérlők

Kerstin Gier: Rubinvörös trilógia

Veronica Roth: A beavatott trilógia

Cassandra Clare: A végzet ereklyéi könyvek (6 részes)

Cassandra Clare: Pokoli szerkezetek trilógia

John Green: Csillagainkban a hiba

Becca Fitzpatrick: Csitt, csitt saga

Stephen Chobsky: Egy különc srác feljegyzései

Kelley Armstrong: A szellemidéző trilógia

Stephanie Meyer: A burok

Lauren Kate: Fallen saga

Helena Silence: Enigma

Jay Asher: 13 okom volt...

Meg Cabot: Airhead trilógia

Most rendeltem meg:

Cat Patrick: Forgotten

Scott Westerfeld: Csúfok

Tervben van:

Delphine de Vigan: No és én

John Green: Alaska nyomában

James Dashner: Útvesztő


Remélem segíthettem :)

2013. szept. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!