Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Összefoglalást adni a jelenleg...

Répási Vendel kérdése:

Összefoglalást adni a jelenlegi dieselpunk irodalomról, vagy ebben az alzsánerben megjelent minőségibb darabokról?

Figyelt kérdés
Érdekesnek tartom ezt a stílust, de szubjektív véleményem szerint azért nem tudott eddig komolyabb sikereket elkönyvelni, (az összes ilyen-olyan punkkal) mert nem egy író alkotta meg őket, úgy értem nem tudok fölmutatni egy alapművet, mint a cyberpunknak volt a Neuromancer, vagy a steampunknak Anubisz kapui, vagy a A gépezet. Inkább olyan hasraütésszerűen születnek, és régebbi művekre mutogatnak, amik akkor készültek, amikor még meg sem született ez a stílus, épp ezért ezek inkább csak ihletőek hatnak, de nem tartoznak bele a dieselpunkba. Egész egyszerűen érdekel, hogy milyen hajtásokat hozott eddig az irodalomba. Kérlek ne linkeljetek goodreedset, vagy az angol wikit, se a sfmag cikkjét, mert ezekből a kérdésemre nem kaptam választ, csak megismertem, hogy mi a dieselpunk. Az a legnagyobb bajom, hogy az a kevés könyv amit láttam butáskának tűnt. (Nem az a bajom vele, hogy nagyon elvont vagy valószínűtlen a világa. Sosem érdekelt hogy matematikai egyenletekkel magyarázzák meg hogy egy kitalált világ miért olyan, amilyen, hanem tényleg a történetük sántított.) Szóval megköszönném mindenkinek, aki végigolvasta ezt a ostoba kis irodalmi fejtegetést, és valamilyen választ adni. Előre is köszönöm a legszebben.

2013. szept. 28. 22:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel alapvetően nem is irodalmi zsáner (szerepjátékon írták le és ma sem tartják annak, sokkal inkább az "életérzés" a lényege, "retro-futurisztikus", mint ezt megtudtam), inkább a PC-játékok, szerepjátékok és a cosplay-ek terén hódít. Meg persze a képregények, majdnem minden alapmű ebben a témában képregény. Ezekhez viszont nem értek, így nem fogom tudni megmondani neked, melyik valóban sikeres, és melyikre csak ráhúzták.

Azért vannak furcsaságok. Pl. a Hellboy-t dieselpunknak írják, bár szerintem ennyire erősen alzsánerbe nem sorolható. (Vannak klasszikus steampunk elemei.) De ahogy látom, tényleg kevés az, ami erősen erre épít, legtöbbször "mellékesen" ott van ez is.

2013. szept. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, épp ezért érdekel az irodalmi vetülete, mert az valahogy nagyon elenyésző. Én is szerepjáték könyvet láttam, ami egyértelműen dieselpunk volt. Remélem, azért egyszer születik majd egy jó könyv.
2013. szept. 28. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!