Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek jó ez az alaptörté...

Szerintetek jó ez az alaptörténet, vagy nem érdemes komolyabban folytatnom? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

A történet egy reneszánsz kori (kitalált) városban játszódik, és egy fiú életét meséli el, aki fiatal felszolgálóból válik híres hadvezérré a "mese" végére.


Minden úgy kezdődik, hogy a fogadóban, ahová felvették inasnak, talál egy titokzatos ládát, benne titkos iratokkal, egy pecsétgyűrűvel és egy tőrrel. Az iratokban a fiú apját említik, aki tábornokként szolgált a herceg különleges alakulatában. A ládát elrejti a fogadó fa padlózata alá, ám pár nappal később az ivó mellett kihallgatja két titokzatos alak beszélgetését, akik beszélgetésükben szót ejtenek a ládáról és Liam (így hívják a fiút, a teljes neve egyébként William Emery) apjáról, meg valamiféle Milíciáról és Lovagrendről. Liam sikeresen megvédi a ládát a furcsa alakoktól, ám innentől olyan dologba keveredik, amiről kiderül, hogy akaratlanul is folytatja azt, amit az apja elkezdett, sőt, talán még többet is, hiszen a történet előrehaladtával kiderül, hogy rossz döntéseivel akár az egész jövőt befolyásolhatja, jó döntés pedig nem igazán van, csak kisebbik rossz...


A történet nem teljesen kitalált alapokon fekszik, hiszen sok kötődés van lesz majd benne a történelemmel is, és a tervezett folytatás cselekménye immár egészen napjainkig nyúlik, ugyanis a regényben szereplő Milícia tettei kihatással voltak a jövőre, és még évszázadokkal később is jelentősen befolyásolják a jelent. Ez egyben egy összeesküvés-elmélet is lehet akár, ugyanis erre épül az egész történet. Szerintetek érdemes ezt komolyan venni, vagy talán nem érdemel többet egy vázlatnál?



2013. szept. 28. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Heló!


Miért titokzatos a láda? Mit kezdett el az apja? Miért kell megvédenie a ládát, ha oda dugta, ahol senki se találná meg?...


"Ez egyben egy összeesküvés-elmélet is lehet akár, ugyanis erre épül az egész történet."


Ha erre épül a történet, akkor miért talán? Ezt nem ártana tisztázni.


Alapnak jó lehet a fenti ötlet, csakhogy meg is kell valósítani. Ráadásul ha közönségnek szánod, akkor nem árt minőségi munkát végezni. És ez a nehéz. Adj az ötletnek pár hónapot, amíg minden tisztázódik, és kezd el kidolgozni.


Aztán ha már van bizonyos mennyiségű anyagod, akkor mutasd meg pár embernek, és akkor eldől, érdemes-e folytatnod - rosszabb ötletből is született már remek történet.


Sok sikert!

2013. szept. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és az építő kritikát is, tudom, én voltam a hibás, hogy nem részleteztem a dolgokat, de fejben már minden megvan, ugyanúgy a fiú apjával és a ládájával kapcsolatban is, csak ahogy már említettem, ezeket nem részleteztem. Talán majd bemásolok egy pár sort ide az eddigi történetből, és akkor majd könnyebb lesz az egészet véleményezni a továbbiakban is :)
2013. szept. 28. 23:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Heló!


Pár sort ne! Szerintem pár sort bárki meg tud írni úgy, hogy jó legyen. Az nem épp Herkulesi feladat. Én úgy tartom, hogy legalább a 15-20%-a legyen meg az írásnak, hiszen akkor már látszania kell valaminek. Hogyan írsz, milyen a történet...


Pár sor, meg pár oldal édeskevés erre. Esetleg ha nagyon rossz vagy, az látszik ennyiből is, de legyen elég anyagod, legyél felkészülve, és úgy állj a megmérettetés elé, pallossal harcolj, ne bottal!


És ami nagyon fontos: figyelj a stilisztikára! Gondolom jelen helyzetben más nem fog helyetted. Nincs lelombozóbb egy olyan mnél, amit kínszenvedés olvasni.

2013. szept. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de pár sornál már sokkal több kész van, majdnem az egész, csak véleményezés miatt gondoltam, de akkor mégsem így lesz :)
2013. szept. 29. 16:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Az lfg.hu-t tudom ajánlani, ott rengeteg novellát tesznek közzé, és sok hozzáértő is véleményez.


Ha oda felteszed egy részét, biztosan kapsz hasznos tanácsokat!

2013. szept. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!