Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Folytassam, vagy hagyjam...

Folytassam, vagy hagyjam abba? Érdemes tovább írnom?

Figyelt kérdés

Gramon

Egy világ, ahol a gonosz az úr. Egy nemzedék, ami megmentheti közép földét. Évezredek óta, egyetlen egy ,,faj" képes megmenteni a világot. Egy különleges nemzedék, melynek minden tagja férfi. Ezer és Ezer év óta férfiak mentették meg a gonosztól ezt a hatalmas birodalmat, és most egy új ember vállát terheli ez a feladat. De mi van, ha ez az ember lány? Ha az előző hősnek lánya születik? Sikerül megmenteni-e a világot, vagy tán ö hozza a legnagyobb veszélyt mindannyiunk számára, ahogy ez a jóslatban meg van írva?


Daren úgy éli az életét, hogy az emberek félnek tőle. Hogy ha csak a nevét hallják, mindenkit ki ráz a hideg. S egyre csak azt gondolja, bár csak fiúnak született

volna, ahogyan az ősei is. Ennek ellenére ugyan úgy próbálja megszerezni az ,,Isten könnyét", azaz egy medált. Mellette lesz az ö hűséges segítője, egy Lamion.

Rengeteg csatán, akadályon mennek keresztül, de mindent megtesznek, hogy a gonosz ne győzzön. Így indulnak útnak, reményekkel, ami hamarosan szerte foszlik…


Ennyi lenne az előszó... A Gramon és a Lamion kitalált lény, tehát az én fantáziám szüleménye a Lamion, a Gramon, az Isten könnye és minden egyéb! :) Negatív kommentek is jöhetnek! Várom a véleményeket!! ;)



2013. szept. 28. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha már egy ilyen rövid szövegben is van helyesírási hiba, akkor ne is folytasd; és még nem is beszéltem a szóismétlésről
2013. szept. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Középfölde - ez a kifejezés Tolkien találmánya, akárhogy változtatod is meg a leírását.

Hogy lehet az, hogy a nemzedék minden tagja férfi? De ha egyetlen tagja lány, akkor máris nem igaz az, hogy mind férfiak. Ez egyrészt biológiai képtelenség, hacsak nem a férfiak szülnek ennél a fajnál, másrészt nyelvtani paradoxon - önmagadnak mondasz ellent.

Daren - Igen, Darren Shan tényleg remek író, de az ilyen szembetűnő koppintásokat, mint Középfölde és Daren, mellőzzük, ha lehetséges. Egy név nem lesz eredeti attól, hogy máshogy írod le.

Figyelj a helyesírásodra. Az nem mentség a hibákra, hogy nem figyeltél. Nagyon nem.

Gyakorlásképpen megírhatod, de az a tanácsom, hogy még rengeteg szépirodalmi művet olvass el, ha valóban fejlődni szeretnél az írásban, és ha gazdagítani szeretnéd a fantáziádat.

2013. szept. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak üzenném: 1. Nem sajátnak akartam nyilvánítani a nevet, hanem csak megtetszett és így írtam le. Középfölde is megtetszett, ezeket nem én találtam ki, max. véletlenül ezt is oda írtam a ,,saját" kitalációimhoz... 2. Hogy miért lehet minden tagja férfi? Mert ez FANTASY!!! Biológiailag nem helyes, miért vámpírok vannak?? Ez se helyes biológiailag meg az összes többi! EZ CSAK KITALÁCIÓ!!! 3. Pont az a lényege, hogy az ELŐZŐ nemzedék minden tagja férfi volt, de ez most nem így alakult!! Még valami: Ez a csavar benne, hogy ő lány! Minden részletesen le lesz írva benne, mi hogy történik, hogy ez hogyan lehet stb. Egy könyv előszavában mindent nem lehet leírni, különben nem lenne könyv! Pont ez az, ahogy a vámpírok is kitalációk ez is az, történnek benne lehetetlenek... Hiszen ez maga a Fantasy... Az ember feletti képességek alkotják a fantasy könyveket... A helyesírást elismerem, hiszen mindenkinek vannak hibái, majd én is odafigyelek rá! Ennyi lenne a mondanivalóm!
2013. szept. 28. 19:13
 4/11 anonim ***** válasza:

de ez akkor is hülyeség!!


a földből pattannak ki vagymi?? eset homokosok és megtermékenyítik egymást?


az előttem szólónak teljesen igaza van

2013. szept. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Írok privát komit és akkor elagyarázom, az úgy jó??
2013. szept. 28. 19:34
 6/11 A kérdező kommentje:
*elmagyarázom
2013. szept. 28. 19:34
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon sablonos, semmi eredeti nincs benne. Az első két hozzászólóval kell egyetértenem.


Olvass még sokat, ha írni akarsz.

2013. szept. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami öszvér faj, akkor lehet hogy a két másik faj kombinációjából csak hím egyedek születnek, nem?
2013. szept. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 rajcziz ***** válasza:
100%

Ez nem előszó, hanem egy jegyzet, amiben lefirkantottad az ötletedet. Annak elmegy. Csak épp tele van alapvető helyesírási, nyelvtani és fogalmazási hibákkal. És egy dolog, hogy fantasyról van szó, a másik meg az, hogy ettől a világnak hihetőnek kell lenni saját magához képest (értsd: önmagával konzisztens világra van szükség).

Legalább három évig olvass naponta száz oldalt, és utána próbálkozz írással.

2013. szept. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 lucia99 ***** válasza:
Nekem tetszik a történet.Érdekes, elolvasnám.Hány oldalnál jársz?
2013. okt. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!