Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van a fejemben egy hangulat,...

Van a fejemben egy hangulat, egy életérzés, amelyet le szeretnék írni, de sehogy sem sikerül (pedig már régóta írok). Hogyan írhatnám le? (Részletek lent. Olvass tovább! )

Figyelt kérdés

Már vagy egy hete motoszkál a fejemben ez a bizonyos ihletféle, de hiába próbálom leírni, nem sikerül (pedig jó 10-15 éve irkálok hobbiból). Ez a hangulat konkrétan egy olvasmányélmény hatására keletkezett; a fő probléma az, hogy egy történelmi regény hatására, az én történeteim pedig a XX. században játszódnak, így hiába próbáltam eddig leírni, nem sikerült (mai hangulatúra átültetve nagyon sután nézett ki az egész, "régiesen" pedig én nem tudok jól írni). A másik, hogy ez egy ÉRZÉS, egy röpke gondolat, ergo nincs cselekménye, de még szereplői sem nagyon.

Már megpróbáltam papírra (gépre) vetni párszor, de mind kudarcba fulladt, vagy legalábbis nem voltam elégedett az eredménnyel, ki is töröltem őket.


Ti, akiknek szintén hobbija az írás, mit tennétek ebben a helyzetben? Nagyon szeretném kiírni magamból ezt a bizonyos inspirációt, de hogyan tudnám vajon olyan mederbe terelni, amely megfogható, szavakba önthető?


Mivel magam is felnőtt vagyok, elsősorban felnőttek válaszának örülnék, de bárki írhat, akinek van mondanivalója ezzel a témával kapcsolatban.



2013. okt. 4. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy konkrétabb segítséget kapnál, ha leírnád, milyen gondolatokat indított el benned az, amit olvastál, és milyen formában akarod azt bemutatni.

Vagy esetleg hasonló érzést éreztél-e már, és mivel kapcsolatban? Ebből is ki lehet indulni.

Sajnos bővebbet nem tudok írni, én kb 8-10 éve írok, de elég fiatal vagyok (22 éves), és lehet, nincs elég (élet)tapasztalatom ahhoz, hogy segítsek megfogni a dolgot.

2013. okt. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na, látod, itt kezdődik az Írás. Nagybetűvel. Ez az, amiben neked senki nem fog (tudni) segíteni.

(Egyébként segít, ha megpróbálod magadnak megfogalmazni az érzést: milyen történettel, szereplőkkel lehetne átadni. Úgy egyszerűbb. Hangulat-írni szerintem a legnehezebb, bár sokan mintha ezt nem látnák be.)

2013. okt. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves Első Válaszoló, ha szavakba tudnám önteni, hogy milyen gondolatokat indított el bennem, már rég megtettem volna. :) Megpróbáltam egyébként, de mivel a történelmi regények hangulatában való írás nem az én asztalom, esetlen lett és suta, így ki is töröltem.


Arra vonatkozóan adhatnátok valami ötletet, hogy hogyan tudnám "megfoghatóvá tenni" ezt az inspirációt. Mert jelenleg annyira "testetlen", hogy nem lehet igazán leírni. Le kéne képezni valami megfoghatóra, személyekre, egy helyszínre vagy valamilyen cselekményre, valamire, amiről lehet írni. De hogyan?


Egy történelmi kor hangulatáról van szó, ennyi, ezt szeretném valahogyan megírni.

2013. okt. 5. 19:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Hallgass olyan zenét, ami hasonlít arra az érzésre, ami benned motoszkál :) Hátha a dallam segít egy kicsit...
2013. okt. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már hasonló problémám, és igazából annyit tudok mondani, hogy az "idő megoldja". Nekem egy évvel később sikerült csak körülbelül történetbe önteni azt a hangulatot, ami egy zene hatására megfogalmazódott bennem. Az életed során szerintem úgyis találkozol valami olyasmi szituációval, ami kapcsolható a te hangulatodhoz, és onnantól egyszerű lesz megfogalmaznod. Vagy ha utánagondolsz, lehet hogy már most is vannak olyan élményeid, amit tudnál ehhez kötni. Remélem segítettem. Amúgy nem vagyok felnőtt, tizenhét vagyok, de azért gondoltam hozzászólok, hátha :D
2013. okt. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!