Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Közvélemény-kutatás! Ti...

Közvélemény-kutatás! Ti melyiket tartjátok elfogadhatóbbnak?

Figyelt kérdés
Adott nekünk egy ifjúsági regény, tini szereplőkkel, E/1 írásmóddal (ezek mostanában elég felkapottak). Melyik a jobb variáció: ha a beszélő gyönyörű mondatokat és kifejezéseket használ, amik egyáltalán nem illenek egy tizenéves szájába, viszont így a fogalmazásra nem lehet panasz? Vagy szlngesen beszél, ami nagyon is illik egy tinéndzserhez, viszont így a fogalmazás gyermetegnek, kidolgozatlannak tetszhet? (Csak kíváncsiságból tettem fel ezt a kérdést.)

2013. okt. 13. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem a második variáció jobban tetszik. De ez attól is függ, hogy milyen a szereplő maga.
2013. okt. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A másodikban kellene íródnia a történetnek, különben nem lesz hiteles. El kell fogadnod vagy egyik vagy másik. Attól is függ, kinek szánod, de szerintem aki szépirodalmat akar olvasni, nem ezt a könyvet fogja választani, ennyi.

Bár nem lehetlen a dolog, mármint ötvözni a kettőt, ott van pl. a Zabhegyező, de azért egy ilyen könyvet megírni nem olyan egyszerű.

2013. okt. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gyermeteget ne!! Láttam már olyan tinikönyvet, mostanában elég felkapott, 12 évesen se élveztem volna, pedig kb nekik szól, am fiatalabban se; annyira brutál-mód "gügyögős" a nyelvezete, hogy az első oldalnál nem jutottam tovább!! Borzasztó a nyelvezete!! Szerintem legyen szép, igényes, "felnőttes" szóhasználat, hogy mindenkinek legyen legalább lehetősége élvezni. Nagyon nem bírom, ha gügyögnek egy könyvben vagy pl mesében.
2013. okt. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*Egy gyerek élőszóban beszéljen úgy nyugodtan, meg irkálhat is, de egy kiadott könyvben legyen már "könyvbevalóan" leírva!!:)
2013. okt. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3.és4.vagyok megint, picit úgy tűnik abban a könyvben, amiről előbb irkáltam, mintha cart vna bele az írónő (felnőtt am), hogy hogy ír, mintha nem törődött volna az egésszel, amit csinált, csak leírta volna, közben meg pedig az is idegesítő, hogy szerintem szándékosan írta ilyenre (ilyen idegesítőre) a szöveget.
2013. okt. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*Hú, úgy látom, az előttem szólók más véleményen vannak:D:D Írd ,ahogy szeretnéd, meg írd ahogy jól esik!!:) De am gügyögés nélkül is lehet tinisen írni!!:) Ez most jutott csak eszembe:)
2013. okt. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor még egyszer: nem azért kérdeztem, hogy a saját könyvemhez használjam fel. Egyszerűen kíváncsi voltam, ki milyen állásponton van ezt illetően. :)
2013. okt. 13. 14:16
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos, nem túl bonyolított, de nyelvtanilag helyes, választékos, karakterhez illő. Mégiscsak egy könyv, nem?
2013. okt. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik véglet sem jó, meg kell találni az arany középutat a kettő között.

Egy átlagos tini nem beszél és ír úgy, mint Dosztojevszkij, de nem is kell minden tininek folyamatosan szlenget használnia. Nem csak kifinomult intellectuelle-ek és gyermeteg, bugyuta prolik léteznek, sőt. Az átlag valahol a kettő között helyezkedik el. Az első valóban nem volna hiteles, a másodikat viszont még tizenévesen sem olvastam volna el.

2013. okt. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elbeszélőt a saját karakterében, értelmi szintjén kell megszólaltatni.


Írtak már brilliáns (és nagyon felnőtt) könyveket gyerek vagy értelmi fogyatékos elbeszélővel is, lásd pl. Ne bántsátok a feketerigót, Virágot Algeronnak, Óceán az út végén... A történetben ígyis-úgyis kiütközik az író intellektusa, mégha a szereplője egyszerű lélek is.

2013. okt. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!