Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Baj, ha a regény főhősével...

Baj, ha a regény főhősével nehéz azonosulni?

Figyelt kérdés
Alkonyatot és a Szürkét kajálják, részben, mert a főhős csaj egy szürke unalmas kisegér. Ez kell a népnek?

2013. okt. 18. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha arra a rétegre vonatkozik a kérdésed, akik az Alkonyatot meg a Szürkét kajálják, akkor lehet, hogy nem lesz hasznos a válaszom, mert nekem a kérdésed olvastán a Quo vadis meg a Monte Cristo grófja ugrott be elsőre, mint olyan könyvek, amelyeknek a főhősével nehéz azonosulni (legalábbis számomra, bár szerintem az olvasóközönség többségének a számára is).

Nem attól lesz egy könyv jó, hogy tudsz azonosulni a főszereplővel. Sem gyámoltalan őskeresztény hajadon, sem bosszúszomjas szökött fegyenc nem vagyok, de még ambivalens jellemű, mizantróp egyetemista srác sem, ennek dacára a Bűn és bűnhődést is imádom. Nem. Az, hogy egy könyv jó-e, rengeteg mindenen múlik, az, hogy tudunk-e azonosulni a főszereplővel, maximum az olyan könyvek esetében számít, mint a kérdésedben is említettek.

Aki a Szürkét meg ilyeneket olvas, annak valóban ennyi kell: könnyen bele tudja magát élni a történetbe, ergo a főszereplő legyen unalmas és hétköznapi, a történet rózsaszín felhős és irreális, a narráció stílusa pedig könnyen érthető, felületes és alacsony színvonalú.

Sajnos ilyen világot élünk.

2013. okt. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Remélem a kiadók is így gondolják. Most kezdtem bele a regényembe és nem lesz rózsaszín mázas és a főszereplőm kissé bolond. :)
2013. okt. 18. 10:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Kiadótól függ, mert ha Alkonyat és Szürke-féle könyveket ad ki, nem fogja értékelni. Nem a saját pénzük ellenségei. Mások viszont értékelhetik, nem ebből áll a világ, létezik olyan fura, nehezen behatárolható kategória még, hogy szépirodalom (hallottam hírét, hogy még nem temetik), és igen, itt azért vannak szép számmal olyan hősök, akikkel nehéz azonosulni. Még ma is. Úgyis ez az igazi kihívás, ilyen jellemet, karaktert jól megírni, hogy a nagyközönség számára is élvezhető maradjon.

Egyébként neked is igazad van: ja, ez (is) kell a népnek. És mivel ennek van nagyobb olvasótábora, ez hozza a nagyobb pénzt, tehát ez inkább kell a kiadóknak. (A nép meg ezt kapja, tehát kell neki. Imádunk, marketing.)

2013. okt. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyan, gondolj csak Patrick Batemanre. :D

Az ilyen könyveket azért olvassák sokan, mert szórakoztat (persze ez relatív), ezenkívül kikapcsol, és a legtöbb ember erre vágyik, ezért olvas, nem pedig, mert valami pluszra vágyik.

Szerintem, ha tehetséges vagy és jó könyvet írsz, aztán még próbálkozol is kiadatni, felfigyelnek rád, nem kell annyira általánosítani, vannak szépirodalmi kiadók is, te meg nyilván nem az Ulpiusnál akarsz bevágódni, nem?

2013. okt. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kiadókat még annyira nem néztem meg, mert messze még a vége mire befejezem:)
2013. okt. 19. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!