Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit csináljak? Az irodalom...

Mit csináljak? Az irodalom tanárom nem értékeli az írásaimat!

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem írni, az osztálytársaim is mindig dicsérték az írásaimat. Az irodalom tanárunk viszont egy beszűkült látókörű nőszemély, aki egy folytában beleköt abba, amit írok. Az egyik lányért viszont odavan, miközben az írásait általában a netről szedi és egy cseppet sem visz bele a saját gondolataiból. Hiába igyekszem, mindig összetöri a vágyamat, hogy valamikor majd egy saját könyvemet publikáltathassam. Ti mit gondoltok, mit tegyek?

Itt van két fogalmazásom, amit felraktam Gyakorira:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__4901083-m..

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__4888522-m..



2013. okt. 19. 12:39
 1/9 anonim válasza:

Elolvastam mindket fogalmazasodat, es nagyon tetszettek. Latszik, hogy sokat olvahatsz, mert nagyon szepen fejezed ki magad. Nagyon tetszett ahogyan az erzelmeket bemutattad, ha nagyon kritikat szeretnek mondani akkor abba kotnek bele, hogy mindket novella eseten a szereplo sulyos gondolatokkal kuzhet, ha a halalt valasztja kiutkent. Am talan a novella rovidsege miatt, talan mas miatt de nem egeszen ertettem a valodi okat, a valodi felelmet es elkeseredetseget amiert a halalt talalta egyetlen lehetosegkent a szereplo. De lehet hogy ezt csak en latom igy, jobban belegondolva talan el is vesztene a titozatossagat es erdekesseget a tortenet ha beletenned... de talan egy probat megerne, ha egy okyat irnal amelyben jobban megertenek miert is valasztja ezt a kiutat a szereplo.

Nem ertem, hogy miert nem tetszenek a fogalmazasaid az irodalom tanarodnak, arra tudok gondolni, h a novella stilusa, az ongyilkossag gondolata tul eros lehet neki, talan nem orul, h egy fiatal ilyenekrol ir(br azt nem irtad, h hany eves vagy, igy ez csak egy tipp a reszemrol)..de en a helyedben nem vetnem el a konyv iras lehetoseget, szerintem egy megfelelo otlettel nagyon nagy sikereket erhetnel el,mert tenyleg nagyon szepen irsz :)

2013. okt. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kritikát! Igazság szerint a magyar tanáromnak nem ezeket a történeteket mutattam meg, mert én is féltem mit szólna hozzá. Ezeket azért raktam fel, hogy talán a stílusommal vagy a szókincsemmel van a baj. Mert ha ezekkel, akkor megpróbálnám kiküszöbölni a hibákat. Ha meg nem, akkor viszont segítségre lenne szükségem, hogy a tanárnő hogyan figyeljen fel rám és értékelje azt, amit csinálok.

Amúgy 15/L vagyok.

2013. okt. 19. 15:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Tényleg jól írsz! :) Anno a tanáromnak én is mindig semmitmondó, sablonos (de azért szépen megfogalmazott) írásokat adtam be, mert számítottam arra, hogy a valódi gondolataimat nem értékelné, úgyhogy csak azt tudom mondani, hogy hajrá, kitartást!
2013. okt. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon tetszik, ahogy írsz, csak így tovább! :) Én a helyedben megpróbálnék mutatni a tanárodnak egy ezekhez hasonló írást, hátha jó véleménnyel lenne róla. Egy próbát megér, és ha még úgy is változatlan a véleménye, akkor nem veled, hanem vele van a baj.
2013. okt. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik és valahogy én is hasonlókat alkotok mostanában.

Minden esetre a tanárodnak az lehet a baja hogy mindkettőben túl nagy szerepet vállal a halál és a negatív gondolatok. Az én tanárom sem értí miért pont ilyeneket írogatok, de ettől függetlenül megdícséri őket.

Talán ez a baja a tanárodnak.

de szerintem nagyon jó és gondolat ébresztő. Csak így tovább és ne hagyd hogy a tanárod elvegye a kedved az írástól!!!! :)

2013. okt. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kop-kop, khm... nekem vannak észrevételeim. Elolvastam az írásaidat és arra jutottam, hogy a szókincseddel, a helyesírásoddal és a nyelvtani szerkezetekkel ( bár találtam néhány apróbb hibát, ami inkább csak botlás lehetett) nincs semmi baj. Maga a téma választás is megfelelő és az érzelem kifejezések is jók. Azonban! Nem tudom, hogy ezek önálló kis novellák akartak-e lenni vagy más nagyobb részből kiragadott mozzanatok. Ha az utóbbi akkor még elmegy, de ha ezt novellának szántad, akkor nem jó. Kapkodva írsz, ez az elsőnek linkelt szövegen látszik a leginkább. Van egy helyzet, egy helyszín, egy szereplő, akikről semmit nem tudunk meg. Milyen napszak van? Milyen az utca, az épület? Hogy néz ki az ember? Aztán egyszer csak visszaemlékezik teljesen érzelemmentesen, hogy őt megtámadták. Tömör tárgyilagossággal. Ha belegondolsz nem így gondol vissza egy áldozat az esetre. Aztán ugrunk egy nagyot a rendőrségre, onnan a gondolat levezetése is rövid és, amint láthatod az előző hozzászólásokban valaki nem is értette az okokat. Aztán az okból eredő "megjátszást" sem írtad le részletesen, csak felsoroltad. Ezek után egy újabb nagy ugrás az diliházba, majd még egy nagyobb ugrás. Azt gondolja, hogy meg kell szöknie és erre a következő mondatban máris kinn van. Ez, így olyan, mintha csak egy kidolgozott vázlatot olvasnék. Mindent jobban ki kell fejteni. Ez egy 5 oldalas novellának megfelelő történet, amit pár sorba sűrítettél.

A lényeg tehát, hogy részletezz, szóismétlésre oda figyelni, a terjedelmet növelni.


Egy író gondolatai :)

2013. okt. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon tetszenek az írásaid, főleg a második.. Nem tudom miért nem tetszik neki, de szerintem fantasztikusan írsz:)
2013. okt. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na, azért az erős túlzás, hogy fantasztikusan ír.

Kedves Kérdező! Jól írsz, pár apróbb nyelvtani hibától eltekintve ezek korrekt szövegek, de én sem értékelem őket. Halál, őrület, blöeee... Körülbelül a halál és az őrület, valamint az öngyilkosság és esetleg még a csillámvámpír azok a szavak, amelyeket ha megpillantok, erős késztetés fog el, hogy NE olvassam el az adott szöveget.

Van tehetséged, meg minden, tényleg bátorítalak az írásra, de ezek a téma és a hangulat - elsősorban a téma - miatt élvezhetetlenek. Olvass sok szépirodalmat, és én a magam részéről azt tanácsolom, hogy írj valami szívderítőbbet és eredetibbet, mert ez nekem _nagyon_nem.

2013. okt. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon tetszenek az írásaid, a stílusod, a történet nagyon klassz.

Viszont én is azt a tanácsot adnám, hogy egy kicsit bővítsd ki, mert ezekből az ötletekből akár könyvet is lehetne írni úgy, hogy a történeten semmit nem változtatsz(főleg az elsőből).

Szívesen elolvasnám a kicsit más témában íródott fogalmazásaidat( ha van).

És szerintem se add fel az álmod, hogy könyvet írsz.

Sok sikert és az irodalomtanárnak meg adj be mindenféle sablon fogalmazást(bár ha ez nem tetszik neki akkor nem tudom mi).

2013. okt. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!