Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egyetértetek e az én álláspont...

Egyetértetek e az én álláspontommal a szjg-vel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy ez a könyvsorozat azért lett sikeres mert NEM HÉTKÖZNAPI dolgokról ír. ÍG értem: Ma Magyarországon nagyon kevés, sőt szinte nincs is olyan család ahol valamilyen gondok ne lennének. Pl.. anyagi problémák, szülők veszekednek vagy elválnak,vagy, hogy az egész osztály jóban legyen mindenkivel erre is nagyon pici az esély mert biztos van valaki aki kiközösítve érzi magát.vagy ösztöndíj párizsba akibe először beleszeretsz az az igazi. stb-.. Elképzelhetők ezen dolgok de nincs rá esély hogy ez mind egy emberrel történjen. Tehát NEM HÉTKÖZNAPI. Nem itt ebben a magyországban játszódik...Ki gondolja így? Ki nem s miért?

2013. okt. 19. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Részben igazad van de mondjuk az ötödik részben a reményben is összevesznek a szülei Reninek..Aztán a harmadik részben még Kinga csak az a-s lányokkal van,nem az osztálytársaival például Renivel és Virággal. Meg szilveszterkor(nem biztos) is megbántotta Zsoltit. Mikor Virág Doriánnal van együtt akkor szinte senki nem szereti Virágot mert megváltozott Dorián miatt.Szóval szerintem meg jól van megírva. :)
2013. okt. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Teljességiben egyetértek veled, a könyv tényleg eléggé messze van a valósághűtől és lehet, hogy ettől vannak úgy oda érte. Igazság szerint én is SzJGfan vagyok, de mióta elolvastam a könyvet rájövök ezekre és most már egyre kevésbé tetszenek. De végül is, ha olyan nagyon sokan szeretik, akkor mi ne szomorítsuk el ezekkel őket, mert legalább olvasnak, fejlődik a szókincsük...stb.
2013. okt. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Az anyagi gondok hiányát nem nehéz megmagyarázni: ez egy magániskola, nyilván elég borsos a tandíj, aki ezt ki tudja fizetni, annak nem nagyon vannak mindennapi megélhetési gondjai
2013. okt. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 IviczK ***** válasza:
100%
Részben igazad van, de szerintem hétköznapi. Persze, nincs rá garancia, hogy akibe elsőként beleszeretsz az az igazi, de nekem például az unokanővérem is először most szerelmes és már vagy egy éve együtt van a fiújával. És az Sz.J.G asszem ötödik részében Reni szülei eléggé összekapnak. A harmadik részben pedig Virágot nem kedvelik annyira, mert folyton csak Doriánnal van és olyan nem is tudom milyen, olyan fura. És Kinga sem lóg mindig a saját osztályával. És, ha jól belegondolsz akkor Cortez és Arnold sem jöttek ki egymással ergó nincs mindenki jóban mindenkivel. Nekem ez a vélenyem, ezen kívül pedig imádom az Sz.J.G-t. Laurától ajánlom még a Bábelt is. Az is jó... :)))
2013. okt. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én is SZJG fan vagyok nem úgy értettem, hogy nem tetszik a sorozat de teszik elmerülni egy világban ahol (majdnem) minden tökéletes..:) köszi az eddigi válaszokat
2013. okt. 19. 20:20
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Én egyetértek veled.

Úgy értem, a szülői konfliktus: Reni szülei négy év alatt összesen egyszer vesztek össze. És az is csak tizenkét óráig tartott.

Nincsenek anyagi problémák: Ricsi és Virág minden héten moziba mennek, ráadásul premiernapon...

Minden héten pénteken rendelnek vagy 8 doboz pizzát, és nem hinném, hogy az kis adag lenne...

Dave mindig megveszi a legújabb és legszuperebb mobilokat, pedig képzelem, hogy mennyibe kerülhetnek...

Reni az iskolai büfében kábé egy olaszországi nyaralás árát hagyta ott a négy év alatt XD

2013. okt. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
A Szent Johanna gimi egy magániskolában játszódik a második kerületben. Ott ez a hétköznapi. Ami az anyagiakat illeti. Ösztöndíjat kapni is hétköznapi dolog, ha valaki megfelelően tanul hozzá. Aki nem hajt érte, annak nyilván elérhetetlen. A szerelem pedig miért ne lenne hétköznapi? Azért mert sokan belemennek rossz kapcsolatokba? Hát, az az ő bajuk...
2013. okt. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Szerintem is "hétköznapi" egy hétköznapi lányról hétköznapi dolgok.

A szerelem Cortezzel.

A félelem az ösztöndíjtól.

A rengeteg sírás.

A veszekedés Kingával néha Virággal Cortezzal.

A pénz pedig mint vki korábban említette magánsuli gazdag szülőkkel.

Sztem elég jó lett imádom.

2013. okt. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Egyetértek, azért ilyen egy emberrel tényleg nincs... meg Reni drámái.. :/
2013. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy ez igy jó, ahogy van.

Aki ezt a könyvet olvassa, az nem anyagi problémákart akar hallani, hanem egy szövevényes történetet. Ha valaki tele akarja nyomni egyéb problémákkal, az ne olvassa.( válaszokat nem kérek, tudom, hogy sokan nem igy gondolkodtok)

2013. okt. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!