Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet olvassak, ha...

Milyen könyvet olvassak, ha az alábbiak érdekelnek?

Figyelt kérdés

Pszichológia, humor, művészet (festészet, maga az írás, színészet, tánc), idegen nyelvek (szótáram van elég :D ) és meglepő tudományos tények (de részletesebben egyik természettudomány sem) - ilyen sorrendben.

Szépirodalmat rengeteget olvastam gyermekkoromban, telítődtem belőlük, majd olvasok azt is, olyat most ne ajánljatok.


Huszonkét éves vagyok, ha az számít és lány.



2013. okt. 29. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Évezredek művészete


[link]

2013. okt. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ja hát igen, a humán tudományok közül az egyedüli, ami egy kicsit sem érdekel, az a történelem.

Valószínű, hogy meg is venném a könyvet magamnak karácsonyra, de ha nem, akkor online olvashatóaknak is örülök! :)

2013. okt. 29. 20:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez művészettörténeti könyv, nem történelmi. Festményekkel, szobrokkal, építészettel foglalkozik. Hogyan változott a stílus a korokon át. A tartalomjegyzék olvasható is, javaslom nézz bele. Vagy a festészet alatt azt értetted, hogy neked csak a legújabb 10 évnél mondjuk nem régebbi festők tetszenek. Mert akkor tényleg hagyd a fenébe.
2013. okt. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Humor, de nem szépirodalom: P. G. Wodehouse, Jerome K. Jerome, Aszlányi Károly, Vaszary Gábor. Rejtőt csak azért nem írom, mert rajta már, gondolom, túl vagy.
2013. okt. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bill Bryson: Majdnem minden rövid története

Nagyon jó kis könyv, sok dologról szól. A legjobb összefoglaló az, amit ő maga írt le a könyv elején: ült a gépen egy nap, és elgondolkodott, hogy gyakorlatilag fogalma sincs, hogyan képes a levegőben maradni a gép, meg ehhez hasonló dolgok, és főként, hogy erre hogyan és mikor és kik jöttek rá.


"Bill Bryson nagy fába vágta a fejszéjét. Olyan dolgokról mesél, amelyek a legtöbb embert általában halálra untatják: geológiáról, kémiáról és részecskefizikáról. Megtalálja a módját, hogy felkeltse még az olyan olvasó érdeklődését is, akit soha nem érdekeltek a természettudományok. A könyv elsősorban nem is arról szól, hogy mi az, amit tudunk, hanem, hogy honnan szereztük tudásunkat. Honnan tudjuk, mi van a Föld közepében, mi az a fekete lyuk és hogy hol voltak a földrészek 600 millió éve? Hogyan jöhetett rá valaki ezekre a dolgokra?"


Nem tudom, hogy állsz a vallással, mindenesetre akár hiszel, akár nem, akár agnosztikus vagy, akár mélyen hívő vagy ateista, ajánlanám Richard Dawkinstól az Isteni téveszme című, illetve A valóság varázsa című könyveket.

2013. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!